شهرستان بهار

سخنی کوتاه با نماینده مردم بهار و کبودراهنگ :

توسعه صنایع تبدیلی و مدیریت صادرات و واردات از خواسته کشاورزان است

شناسه خبر: ۹۶۰۵
 توسعه صنایع تبدیلی و مدیریت صادرات و واردات از خواسته کشاورزان است

توسعه صنایع تبدیلی و مدیریت صادرات و واردات از جمله موارد مهمی است که کشاورزان طی سالهای گذشته همواره به دنبال برآورده شدن آن بوده اند و در واقع یکی از مهمترین خواسته های کشاورزان از نماینده منتخب مردم است.

به گزارش نشاط شهر مجید قاسمی جمشید از اعضای دوره چهارم شورای شهر بهار و از جمله کاندیدای انتخابات مجلس یازدهم است که در روزهای پایانی از شرکت در رقابت انتخاباتی انصراف داد.

وی در یادداشتی خواسته های خود را از نماینده مجلس یازدهم عیسی جعفری بیان کرده است. در این یادداشت آمده است: انتخابات در ایران مظهر مردم سالاری دینی است و مردم در یکی از این انتخابات بصورت دوره ای هر چهار سال یکبار نمایندگان خود را برای قانونگذاری و نظارت بر اجرای آن انتخاب می کنند.

انتظارها به سر رسید و در روزهای گذشته مجلس یازدهم برای در راس امور قرار گرفتن کار خود را آغاز کرد و امیدواریم نمایندگان محترم مجلس در عمل به وظابف خود سربلند باشند و بتوانند از دوش صاحبان اصلی انقلاب باری بردارند و لبخندی بر لب ولی نعمتان خود بنشانند.

برادر گرامی جناب آقای مهندس عیسی جعفری نماینده محترم مردم شهرستانهای بهار و کبودراهنگ توفیق مجدد حضور در مجلس شورای اسلامی را خدمت شما تبریک عرض می کنم.چون قصد طولانی کردن کلام را ندارم اصل مطلب را می گویم:

جنابعالی قبلا مجلس هشتم را تجربه کرده اید و بی شک این دوره نیز با سرعت خواهد گذشت و شما خواهید ماند و کارنامه عملکرد چهار ساله مجلس یازدهم. کیفیت پایان یافتن مجلس قبل و انتخاب مردم در این دوره ، میزان رضایتمندی از عملکرد مسند نشینان میدان بهارستان را به خوبی به تصویر کشید

و متاسفانه مشکلاتی که از زندگی مردم کم نشد و در عوض چه مشکلاتی که به یادگار ماند از افزایش قیمت خودرو ، مسکن و طلا و... و نماینده ای که با سوابق طولانی و ظرفیتهای فراوان شخصی و جایگاه حقوقی موثر کمیسیونهای مورد تصدی انتظارات را براورده نکرد می تواند چراغ راهی باشد پیش روی شما جناب آقای جعفری نامگذاریهای صورت گرفته از سوی مقام معظم رهبری مدظله العالی طی ده سال گذشته ، اهمیت و جایگاه اقتصاد را نشان می دهد و جایگاه گردشگری و صنایع دستی و کشاورزی در مطالعات آمایش سرزمینی استان همدان و حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ تکلیف شما را برای قانونگذاری و همچنین نظارت بر عملکرد دستگاههای اجرایی تسهیل نموده است.

بنده به عنوان یک شهروند تقاضا دارم

1 – در راستای توسعه کشاورزی و صنایع وابسته جلسات منظمی بصورت فصلی یا ماهیانه با نخبگان و فعالان موفق این حوزه برگزار نموده و کشاورزی و کشاورزان را از ظرفیتهای خوب مجلس بهره مند سازید. توسعه صنایع تبدیلی ، توسعه صنایع وابسته به کشاورزی، مدیریت واردات وصادرات محصولات کشاورزی با در نظر گرفتن نیاز کشور و حجم محصول تولید شده توسط کشاورزان در بازه زمانی ، توسعه صنایع تامین کننده ملزومات و مواد مصرفی مراحل کاشت ،داشت و برداشت محصولات کشورزی، تسهیل در واگذاری مجوزهای راه اندازی صنایع حوزه کشاورزی در سطح کشور ، استان و بویژه حوزه انتخابیه از جمله نیازهای بخش کشاورزی است.

2-در راستای توسعه گردشگری و صنایع دستی شهر جهانی لالجین و غار شگفت انگیز علیصدر بارزترین جلوه های استان و از ظرفیتهای کم نظیر کشور می باشند و نیاز به توجه بیشتری دارند در بخش گردشگری مذهبی مرقد نورانی حضرت آیت الله حاج شیخ محمد بهاری رحمت الله علیه که مورد نظر مقام معظم رهبری مدظله العالی هم می باشدو در کنار اینها ، ظرفیتهای خوب دیگری که در صورت توجه می تواند در اقتصاد منطقه موثر باشد : کاروانسرای تاج اباد ، حمام کهنه و حمام بهمنی بهار ، شهر زیر زمینی صالح آباد و ...

نماینده محترم مردم شهرستانهای بهار و کبود راهنگ در مصاحبه ای که اخیرا با نشریه سپهر غرب داشتید پیگیری و مطالبه گری را از وظایف خود عنوان نموده اید لطفا پیگیری بفرمایید:

1- طرح جامع و تفصیلی شهر بهار با حل و فصل حریم سیاسی شهر ابلاغ گردد.

2- زیرگذر شهرک صنعتی بهاران تکمیل گردد.

3- صنایع الاینده شهرک صنعتی بهاران تعیین تکلیف گردد.

4- تعریض جاده همدان بیجار بویژه در حد فاصل همدان تا گل تپه آغاز گردد.

5- ضلع غربی کمربند شرقی بهار به طرح گردشگری میدان نیایش تا لالجین اضافه شود.

6- برای اجرای کمربندی غربی شهر بهار از سوی ادارات ذیربط به شهرداری بهار کمک گردد.

7- تفکیک و استقلال حوزه انتخابیه از مطالبات مهم مردم دو شهرستان است امید که انجام آن با نام شما گره بخورد.

8- اقدامات لازم برای بهره برداری و بازدید عمومی از شهر زیر زمینی صالح آباد صورت پذیرد.

9- توجه لازم و مراقبت از عنوان جهانی شهر لالجین در دستور کار ویژه مسئولین ذیربط باشد.

10- از ظرفیت نخبگان حوزه های مختلف به عنوان مشاور و بازوی توانمند فکری برای تصمیم گیری بهتر در قانونگذاری و نظارت، استفاده شود. بی شک بنده در کنار جوانان و فعالان بخشهای مختلف آماده همکاری با جنابعالی برای دستیابی به اهداف ارزشمند انقلاب اسلامی در حیطه وظایف نمایندگی مجلس هستم.

مجید قاسمی جمشید

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر