شهرستان بهار

حرکت کاروان شادی در روز میلاد ضامن آهو/ افتتاح یادبود امام رضا(ع) در میدان امام(ره)

شناسه خبر: ۹۶۷۸
حرکت کاروان شادی در روز میلاد ضامن آهو/ افتتاح یادبود امام رضا(ع) در میدان امام(ره)

مسوول شبکه جوانان رضوی استان همدان از حرکت کاروان شادی درسالروز میلاد ثامن‌الحجج(ع) خبر داد و گفت: یادبود امام رضا(ع) به مناسبت دهمین سال حضور کاروان زیرسایه خورشید در همدان در میدان امام(ره) افتتاح می‌شود.

به گزارش نشاط شهر، رضا مرتضایی در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به برنامههای کاروان «زیر سایه خورشید» که همه ساله در ایام ولادت امام رضا(ع) برگزار میشود اظهار کرد: امسال سیزدهمین سال برگزاری برنامه کاروانهای زیر سایه خورشید است اما دهمین سال برگزاری و حضور خادمان و سفیران امام هشتم در همدان است.

وی گفت: این برنامه در گذشته در قالب حضور خادمان و پرچم بارگاه منور امام رضا(ع) در بیمارستانها، مراکز نطامی، دارالایتام و...بود که امسال به علت شیوع کرونا امکان برگزاری نبود.

مسوول شبکه جوانان رضوی استان همدان ادامه داد: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا شکل کار به طور کلی تغییر کرد به طوری که برنامههایی که جنبه عمومی داشت تعطیل شد و یکسری برنامه دیگر جایگزین شد.

وی با تاکید بر اینکه کاروان «زیر سایه خورشید» نیز دستورالعملهای وزارت بهداشت را سرلوحه کار خود قرار داد اضافه کرد: به قدری سلامتی مردم و خادمان کاروان زیر سایه خورشید اهمیت داشت که در صورت عدم رعایت پروتکلها مسوولان کاروان حق برگزاری برنامه را نداشتند.

مرتضایی با بیان اینکه خادمان رضوی از روز نهم برنامه داشتند که نخستین برنامه دیدار با امام جمعه همدان بود تصریح کرد: بازدید از کادر درمانی آسیبدیده از کرونا از دیگر برنامههای کاروان در روز دوم بود.

وی با اشاره به اینکه امروز در سومین روز کاروان زیر سایه خورشید؛ خادمان رضوی در سه شهر بهار، فامنین، درگزین و رزن حضور یافت افزود: سرکشی از خانوادهای که یکی از اعضای آن خانواده هشت عضو بدن خود را اهدا کرده بود، از جمله برنامهها بود که کاملا همراه با رعایت موارد بهداشتی بود.

مسوول شبکه جوانان رضوی استان همدان حضور در جمع فعالان کمک مومنانه و تجلیل از آنها را یکی دیگر از برنامهها برشمرد و گفت: در روز ۱۳ تیرماه که روز میلاد امام هشتم(ع) است جشن عمومی نداریم اما کاروان شادی در خیابانها به حرکت درمیآید.

وی تصریح کرد: این کاروان شادی از حسینیه امام(ره) حرکت کرده و پس از عبور از میدان شریعتی در صورت موافقت پرسنل بیمارستان بعثت و بهشتی صلوات خاصه امام رضا(ع) در آنها پخش میشود.

مرتضایی در پایان یادآور شد: در روز میلاد امام رضا(ع) افتتاح المان و یادبودی در میدان امام (ره) مدنظر است که این المان به پاس دهمین سال برگزاری کاروان زیر سایه خورشید توسط شهرداری طراحی و نصب شده است.

انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر