شهرستان بهار

پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی با استفاده از ظرفیت رسانه‌ی ملی

شناسه خبر: ۹۸۷۱
پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی با استفاده از ظرفیت رسانه‌ی ملی

مردم باید نسبت به عملکرد دستگاه‌ها آگاه شوند، اقدامات بسیاری توسط نهادهای مجری از جمله معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان صورت می‌پذیرد و اطلاع‌رسانی یکی از ارکان بسیار مهم در راستای اثر بخشی این اقدامات است. 

به گزارش نشاط شهر، دکتر عباس نجفی، معاون قضایی رئیس کل، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان در نشست مشترک با مدیر کل صدا و سیما و کارشناسان در جهت ارتقاء آگاهی عمومی با استفاده از ظرفیت رسانه ملی با بیان اینکه عملکرد و اقدامات دستگاهها به منظور اطلاعرسانی در جامعه و اثر بخشی هر چه بیشتر باید توسط رسانه ملی انعکاس داده شود، عنوان کرد: مردم باید نسبت به عملکرد دستگاهها آگاه شوند، اقدامات بسیاری توسط نهادهای مجری از جمله معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان صورت میپذیرد و اطلاعرسانی یکی از ارکان بسیار مهم در راستای اثر بخشی این اقدامات است.

وی با اشاره به اینکه پیشگیری و آگاهسازی از آسیبهای اجتماعی و عوارضهای آن همراه با آموزشهای مورد نیاز مردم از طریق رسانه ملی اثربخش خواهد بود، اضافه کرد: امروز نیاز داریم مشکلات عینی و روز جامعه را با نگاه حقوقی و قضایی در جامعه بیان و مسائل مرتبط با این موضوعات را اطلاعرسانی کنیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اظهار کرد: رسانه ملی در استانها باید آیینه عملکرد دستگاهها باشد و این مسئله با هماهنگی و تعامل طرفین صورت خواهد پذیرفت.

نجفی ادامه داد: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با جدیت در حال پیگیری مسائلی چون آسیبهایی چون سرقت، پرخاشگری، ضرب و جرح، تصادفات درون و برون شهری، حاشیه نشینی، تولید و توزیع مواد مخدر، مشروبات الکلی، فضای سایبری و همچنین موضوعات مربوط به حوزه خانواده مانند طلاق، اعتیاد، مشکلات نوجوانان، زنان بی سرپرست و بد سرپرست است و اطلاعرسانی در خصوص این مسائل بر عهده سازمان صدا و سیما میباشد.

وی اضافه کرد: برای نمونه توهین، از جمله جرایم مورد بحث در سطح کشور مطرح است که میتوان با توسعه فرهنگ عذرخواهی و تولید محتوا تصویری و صوتی از طریق جمعآوری آیات، روایات، جملات کوتاه و روانشناسی در کاهش آن اثرگذار باشیم. معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان ابراز کرد: در راستای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و کاهش مخاطرات آن معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با عقد تفاهم نامهای با صدا و سیما استان در نظر دارد سوژه و محتوا مناسب را در جهت تولید آثار هنری، سمعی و بصری را واحد صدا و سیما استان قرار داده و سازمان مذکور نیز محتوای مورد نظر را در قالب موشن گرافیک، تیزر، انیمشین و... در اختیار شهروندان محترم قرار دهد.

نجفی با تأکید بر اینکه باید در خصوص آسیبهای اجتماعی مانند اعتیاد و مشروبات الکلی و عوارض آن جوانان را آگاه و به سمت پیشگیری سوق دهیم ، اضافه کرد: با اطلاعرسانی و آگاهسازی به موقع آسیبهای اجتماعی به جوانان میتوانیم از بروز بسیاری از عواقب آن پیشگیری به عمل بیاوریم. مهدی دهقان نیری، مدیر کل صدا و سیما استان همدان نیز در این نشست مشترک عنوان کرد: رسانه ملی مانند یک آیینه در استان میتوانند آسیبها و مشکلات همچنین عملکرد دستگاهها را منتشر نماید، همچنین صدا و سیما مرکز استان در راستای کمک به پیشگیری از جرایم و آسیبهای اجتماعی اعلام آمادگی می نماید.

وی بیان کرد: در صدا و سیما همدان بستر ساخت انیمیشن، کلیپ، ویژه برنامههای اجتماعی کارشناس محور یا گفتوگو محور، پخش زنده برنامههای تلوزیونی و نمایش رادیویی وجود دارد و میتوانیم هر نوع آموزش پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و یا مسائل روز جامعه را در یکی از قالبهای مذکور تهیه و پخش کنیم.

مدیر کل صدا و سیما استان همدان ادامه داد: ساخت انیمیشن، تیزرها و موشن گرافیک توانایی ذخیره در آرشیو و باز پخش آن در سالهای بعد را نیز دارد و از سرمایه گذاری بر روی این بخش جواب خوبی خواهیم گرفت.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر