شهرستان بهار

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان :

جاده همدان-بیجار-گلتپه از اعتبارات ملی برخودار است/ نماینده شهرستان می تواند پیگیر قانون بودجه آن باشد

شناسه خبر: ۹۸۷۵
  جاده همدان-بیجار-گلتپه از اعتبارات ملی برخودار است/ نماینده شهرستان می تواند پیگیر قانون بودجه آن باشد

حمید پرورش خرم از ارتقاء جاده همدان-بیجار-گلتپه به راه شریانی از سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: راههای شریانی می توانند از اعتبارات ملی برخوردار شوند که این مستلزم پیگیری نماینده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در گفتگو با خبرنگار نشاط شهر با اشاره به بودجه تخصیص یافته به راههای استان اظهار داشت: راههای استان به دو صورت راه شریانی و غیر شریانی تقسیم می شود که از نظر تخصیص بودجه، راههای شریانی می توانند از اعتبارات ملی بهره مند شوند و متولی راههای غیر شریانی، استان و فرمانداری ها بوده و از اعتبارات استانی برخوردارند.

پرورش افزود: با توجه به این مسئله برخورداری هر شهرستان از راههای شریانی متفاوت بوده و در نتیجه نسبت برخورداری هر شهرستان از اعتبارات ملی نیز متفاوت است.

وی ادامه داد: در سطح شهرستان بهار حدود ۳۰۰ الی ۴۰۰ کیلومتر راه شریانی وجود دارد که شامل راه همدان-سنندج، همدان-کرمانشاه و همدان-گلتپه-بیجار می شود که به تازگی به راههای شریانی افزوده شده است و این راهها از اعتبارات ملی برخوردار هستند.

معاون راهداری در خصوص راه همدان-بیجار-گلتپه گفت: مسئولین ما حدود ۷ سال بود پیگیر این بودند که این مسیر به راه شریانی تغییر کند و خوشبختانه علیرغم مخالفت ها سال گذشته این طرح تصویب شد و هم اکنون این مسیر به عنوان یک راه شریانی محسوب شده و می تواند از اعتبارات ملی برخوردار شود.

پرورش در خصوص میزان برخورداری این مسیر از اعتبارات ملی گفت: استفاده از اعتبارات ملی برای راهها نیازمند پیگیری نماینده شهرستان است که بتواند بودجه اختصاصی برای آن درنظر بگیرد چرا که اعتبار ملی است و ما در استان نمی توانیم در آن دخل و تصرفی کنیم و در صورت تامین اعتبار می توان این مسیر را ۴ خطه کرده و با نصب نیوجرسی و روشنایی از تقاطع آیت الله نجفی تا گل تپه این مسیر را ارتقاء داد، اما تنها زمانی این اتفاق می افتد که این مسیر در قانون بودجه بیاید.


وی در ادامه اظهار داشت: در جلسه شورای اداری شهرستان کبودراهنگ نیز موضوع راههای کبودراهنگ مطرح شد، چرا که این شهر فقط یک راه شریانی دارد، اما باید بگوییم که دو شهرستان بهار و کبودراهنگ در این مدت مغفول واقع شده اند و نتوانسته اند از اعتبارات ملی بهره لازم را ببرند و دلیل آن عدم پیگیری این مسئله در قانون بودجه بوده است.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر