شهرستان بهار

آیا مرگ ترامپ پیش‌بینی شده است؟ :

تأثیر بیماری ترامپ بر انتخابات آمریکا

شناسه خبر: ۹۸۸۵
  تأثیر بیماری ترامپ بر انتخابات آمریکا

روز پنجشنبه خبر ابتلای هوپ هیکس دستیار انتخاباتی ترامپ رسانه‌ای شد و با توجه به حضور دائمی وی در دفتر ترامپ گمانه‌زنی‌های جدی درباره احتمال ابتلای افراد دیگری در کاخ سفید و ستاد انتخاباتی ترامپ مطرح شد که درنهایت ترامپ مجبور به افشای آزمایش مثبت خود و همسرش گردید. از این رو شب جمعه به وقت محلی در واشنگتن دونالد ترامپ با یک توییت جنجالی اعلام کرد که او و همسرش مبتلا به ویروس کووید-19 شده‌اند.

به گزارش نشاط شهر به نقل از همدان پیام، ایالات متحده در سالهای پس از جنگ جهانی دوم تاکنون 2 بار با رویدادی روبهرو شده که رئیس جمهور کشور دیگر قادر به انجام وظایف عادی خود نبوده است.
یک بار زمانی که جان.اف.کندی در هیوستون تگزاس توسط یک تکتیرانداز ترور شد و باردیگر در سال 1981 و زمانی که رونالد ریگان رئیسجمهور وقت آمریکا با شلیک اسلحه «جان هیکلی» از ناحیه سینه زخم برداشت. با اینحال اینبار و برخلاف دفعات پیش ماجرا کمی پیچیدهتر است.
از تنگی نفس تا انتقال به بیمارستان
سه مقام آگاه به شبکه NBC اعلام کردند که از بعدازظهر جمعهگذشته به وقت محلی دونالد ترامپ دچار تب خفیفی شده است.
دکتر کانلی پزشک کاخ سفید برای دومین بار جزئیات برنامههای درمانی رئیس جمهوری آمریکا را منتشر کرد و خاطرنشان کرد که ترامپ دچار خستگی شده است.
ترامپ به مرکز پزشکی والتر رید منتقل شد
یک مقام ارشد دولت آمریکا به ان.بی.سی نیوز گفت: ترامپ بعداز ظهر جمعه (به وقت محلی) با هلیکوپتر به مرکز پزشکی نظامی والتر رید منتقل شد.
ترامپ قدرت را به پنس منتقل نکرده است
مقام ارشد کاخ سفید گفت: قدرت به معاون رئیس جمهوری (مایک پنس) منتقل نشده است.
آلیسا فرح افزود: رئیس جمهوری همچنان مسئولیتها را برعهده دارد و برخی شایعات در این زمینه صحت ندارد.
ترامپ درمان آنتیبادی
به روش تجربی دریافت میکند
کاخ سفید بامداد روزگذشته(شنبه) اعلام کرد که درمان ترامپ از طریق آنتیبادی به روش تجربی آغاز شده است.
دکتر کانلی در بیانیهای اعلام کرد: کوکتل دارویی ترکیبی از دو آنتیبادی بهاصطلاح مونوکلونال است. این درمان بهمنظور تأمین سیستم ایمنی بدن با تقویت موقتی برای مبارزه با ویروس کرونا است.
این روش درمانی اگرچه هنوز اثبات نشده است، اما از نظر کارشناسان یکی از امیدوارکنندهترین گزینههای درمانی این بیماری است.
پیام توییتری ترامپ از بیمارستان
طبق گزارش منتشرشده از ایرنا، رئیس جمهوری آمریکا پس از بستری شدن در بیمارستان نظامی والتر رید صبح روزگذشته در پیامی توییتری نوشت: اوضاع خوب است فکر میکنم، از همه متشکرم.
رئیس جمهوری آمریکا
دچار تنگی نفس شده است
شبکه CNN مینویسد: درست در زمانیکه ترامپ از حال خوب خود در بیمارستان توییت میکند، وی دچار تنگی نفس میشود و هماکنون درمان وی از طریق داروی ابولای رمدسیویر آغاز شده است.
یک منبع آگاه به CNN گفت: موضوع جدی است، ترامپ بسیار خسته و بیحال است.
آیا «سیمپسونها» مرگ ترامپ را پیشبینی کرده اند؟
بت میدلر، بازیگر سرشناس مخالف ترامپ در توئیتی گفت زمان مثبت شدن آزمایش رئیس جمهور «مناسب» است. زمانبندی بسیار جالب است. این یعنی ترامپ مناظره و تجمع انتخاباتی نخواهد داشت.
خبرگزاری انتخاب به نقل از نیوزویک در گزارشی نوشت: «سیمپسونها این را هم پیشبینی کرده بودند»، این جملهای است که هر زمان یک حادثه در زندگی واقعی بهگونهای مشابه آنچه در انیمیشن سیمپسونها نمایش داده شده، اتفاق میافتد مردم آن را تکرار میکنند.
در ادامه این مطلب آمده است: اگرچه آنها در بیشتر مواقع پیشبینیهایی جالب توجه داشتهاند، مثل پیشبینی ریاست جمهوری ترامپ و شیوع ابولا اما پیشبینی ابتلای دونالد ترامپ به کرونا یکی از این موارد نیست.
تصویری از ترامپ که به سبک سیمپسونها کشیده شده است در توییتر دستبهدست میچرخد، این تصویری است که بسیاری از طرفداران این انیمیشن سریالی با آن آشنا هستند، اما اینبار نشان میدهد که او در یک تابوت دراز کشیده است. پس از تشخیص مثبت ابتلای ترامپ به کرونا بسیاری از مردم در شبکههای اجتماعی به این نکته اشاره کردند که سیسمپسونها بار دیگر یک اتفاق در آینده را پیشبینی کردند.
اما تصویری که در شبکههای اجتماعی درحال چرخش است از هیچ اپیزودی از سیمپسونها گرفته نشده و کاملا ساختگی است.
تکلیف انتخابات چه میشود
وجه دیگری از ماجرای بیماری ترامپ سرنوشت حضور وی در انتخابات است. براساس اعلام ستاد انتخاباتی وی تمام برنامههای حضوری ترامپ به حالت تعلیق در آمده است.
پرسش اصلی این است که اگر ترامپ بمیرد تکلیف قانون انتخابات ریاست جمهوری چه خواهد شد. طبق قوانین ایالتی مهلت زمانی مشخص برای فیکس شدن اسامی کاندیداها وجود دارد. در انتخابات سال ۲۰۱۶، این ضربالاجل برای بیشتر ایالتها ماههای اوت تا سپتامبر بود. چنانچه ایالتها قانونی نداشته باشند که به آنها اجازه دهد نام نامزدها را پس از آن تاریخ تغییر دهند، تصمیمگیری به دادگاهها موکول خواهد شد. بعید است دادگاهها در شرایطی که یک نامزد فوت کرده با جایگزین کردن نامزد جدید مورد انتخاب حزب در برگههای رأی مخالفتی داشته باشند.
در شرایط فعلی، بیماری ترامپ در فاصله ۳۲ روز به انتخابات آمریکا اتفاق افتاده؛ یعنی زمانی که نام نامزدها روی برگههای رأی درج شده و رأیگیری زودهنگام در برخی ایالتها آغاز شده است. طبق گزارش منتشرشده از فارس، ریک هیسن استاد حقوق دانشگاه «ایروین» به روزنامه واشنگتنپست میگوید: «اگر ما آنقدر بدشانس باشیم که یک نامزد ریاستجمهوری در این فاصله نزدیک به انتخابات فوت کند رویدادهای بعدی مبهم و پرهرج و مرج خواهد بود. با توجه به قوانین مبهم و نامشخص کالج انتخاباتی، فضا برای بازیهای سیاسی مهیا خواهد شد».
از آنجا که بخش اعظم سیستم قانونی آمریکا بر اساس سیستم «کامن لا» یا رویههای حقوقی عرفی بنیان گذاشته شده هیچ موقعیت مشابهی در طول تاریخ برای الگوگیری و صدور رأی ایجاد نشده است.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر