شهرستان بهار

به اسم دلسوزی اما؛ به کام دلالان / درمان کرونا رایگان نیست!

شناسه خبر: ۹۹۹۵
به اسم دلسوزی اما؛ به کام دلالان / درمان کرونا رایگان نیست!

تهیه فیلتر تصفیه خون این روزها برای همراهان بیماران کرونایی در همدان، حدود ۱۱ میلیون تومان آب میخورد؛ تازه به شرط آنکه معرفتان آشنا باشد!

به گزارش نشاط شهر به نقل از صداوسیما، در پی تماسی مردمی باخبر شدیم که در بیمارستانهای استان همدان، بویژه شهر همدان افرادی از داخل بیمارستان به همراهان بیماران مبتلا به کرونا پیشنهاد میکنند که برای درمان از فیلتر تصفیه خون استفاده کنند.برخی از همراهان بیماران کرونایی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما،گفتند برای تهیه هر فیلتر ۱۰ میلییون و ۸۰۰ هزار تومان پول داده اند و دستکم سه بار فیلتر تهیه کرده اند. در پیگیریها سری هم به داروخانهها و تجهیزات پزشکی زدیم که در این اماکن فیلتر نبود، اما آنها هم آدرس وشماره تماس دلالان و رابطان همدان به تهران را دادند.

برای بررسی این ماجرا با شمارههایی که در اختیارمان گذاشته بودند تماس گرفتیم و معلوم شد که این موضوع واقعیت دارد وجالب اینکه فروشندگان میگفتند این قیمت دولتی آن است و قیمت آزاد تصفیه خون ۱۸ میلییون تومان هم خرید وفروش میشود.
آنجا بود که مدیر درمان استان پرده از رازی برداشت: طرح درمان با فیلتر ، پژوهشی است و در دستور کار بیمارستانها برای درمان کروناییها نیست. دکتر بهرامی گفت: این کار خلاف است و با کسانی که اینگونه سفارش میدهند برخورد خواهد شد. او گفت: طبق دستور وزارت بهداشت این موضوع (استفاده از فیلتر) تنها جنبه آزمایشی دارد و در روند درمان کرونایی باید طبق قوانین اداری و مصوب رفتار شود و نه از سر به اصطلاح دلسوزی و تشخیص؛ آنهم با قیمت چند میلیون تومانی !!!

خبرگزاری صدا و سیما باز هم پیگیری کرد و به نیروی انتظامی رفت . سرهنگ باقری فرمانده انتظامی شهرستان همدان گفت: اجازه ورود نداریم مگر با اطلاع وشکایت مردمی ؛ دستور مستقیم دادستان و یا درخواست وزارت بهداشت!
سرهنگ باقری در عین حال تاکید کرد این کار یعنی خرید وفروش دارو و تجهیزات پزشکی، خارج از فضای درمانی که خلاف قانون است وجرم محسوب میشود.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر