کد خبر : 11383
تاریخ : 1400/4/27
گروه خبری : اجتماعی، اقتصادی

برداشت سیر از ۱۳۰۰ هکتار از اراضی شهرستان بهار آغاز شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار گفت : سیر از جمله محصولات مهم شهرستان بهار بوده و تعداد ۵۱۸ نفر از بهره برداران شهرستان به کشت و کار و برداشت این محصول اشتغال دارندو پیش بینی کرد: از این میزان مقدار ۱۹ هزار و ۵۰۰ تن برداشت شود.

‍ به گزارش نشاط شهر به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی شهرستان بهار مدیر جهاد کشاورزی بهار گفت: برداشت سیر در بهار تا هفته اول مرداد ماه ادامه دارد و محصول برداشت شده علاوه بر بازار داخلی به استان‌های دیگر نیز فرستاده می‌شود.

اکبری تصریح کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی و حاصلخیزی خاک اين منطقه، سیر تولیدی شهرستان بهار از کیفیت بالایی برخوردار است و با توجه به اینکه محصول سیر از لحاظ اقتصادی قابل رقابت با محصولات سبزی و صیفی و سایر محصولات پر آب بر می باشد می تواند بعنوان یک محصول با مصرف آب کمتر در تناوب زراعی سایر محصولات قرار گیرد.

به گفته وی مشکلات توسعه محصول سیر در شهرستان  بهار، نبود انبارهای فنی برای ذخیره سازی و فقدان کارگاه های فرآوری صنعتی و بسته بندی است.

سیر علاوه بر مصرف خوراکی بصورت تازه، سیر ترشی یا چاشنی در صنایع غذایی برای تولید فرآورده‌های غذایی نقش مهمی دارد که بعنوان یگ گیاه دارویی موثر در بیماریهایی همچون فشار خون، بیماریهای قلبی، کاهش کلسترول خون و خواص ضد انگلی، ضد میکروبی، درمان بیماریهای دستگاه گوارش استفاده می‌شود.

 

انتهای پیام/

  لینک
https://neshateshahr.ir/Press/ShowNews/11383