کد خبر : 11400
تاریخ : 1400/4/31
گروه خبری : اجتماعی، اقتصادی

مراجعه ۵۴۳ بیمار با علایم مشکوک به کرونا در همدان؛

حال ۲۹ بیمار وخیم است

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از مراجعه ۵۴۳ بیمار با علایم تنفسی مشکوک به کرونا به بیمارستان‌ها طی ۲۴ ساعت اخیر خبر داد و گفت: حال ۲۹ بیمار وخیم گزارش شده است.

به گزارش نشاط شهر محمد طاهری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه تعداد موارد بیماری کرونا در استان در بخش سرپایی و بستری به ۳۰۳ مورد جدید رسیده است‌ اظهار کرد: از ابتدای بیماری در بخش سرپایی ۴۸ هزار و ۲۹۳ مورد ابتلا گزارش شده و موارد ابتلا در بخش بستری به ۱۹ هزار و ۲۷۲ مورد افزایش یافته است.

وی از فوت یک نفر در استان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و با بیان اینکه مجموع فوتی‌ها از ابتدای بیماری به ۲ هزار و ۳۰۸ مورد در استان رسیده است خواستار رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا تعداد مراجعین سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا را طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۴۳ مورد عنوان کرد و ادامه داد: از این تعداد ۱۱۹ مورد در بخش عادی و  ۱۸ نفر در بخش ICU بستری هستند و حال ۲۹ نفر وخیم گزارش شده است.

همدان قرمز شد

وی در رابطه با آمار ابتلا به کرونا در شهرستان‌ها گفت: در اسدآباد ۸۶۷ نفر، شهرستان بهار یک هرار و ۲۱ نفر، تویسرکان یک‌هزار و ۵۴ نفر، رزن ۸۰۹ نفر، درگزین ۲۹۴ نفر، فامنین ۳۲۶ نفر، کبودراهنگ یک هزار و ۷۲ نفر، ملایر ۳ هزار و ۵۶۶ نفر، نهاوند ۲ هزار و ۳۹۷ نفر، همدان ۷ هزار و ۴۱۳ نفر و خارج از استان ۴۵۳ نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند.

طاهری ضمن اینکه از مردم خواست نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدی باشند یادآور شد: برگزاری دورهمی‌های خانوادگی باعث افزایش ابتلا به این بیماری می‌شود که مردم باید برای حفظ سلامتی خود و عزیزانشان از این برنامه‌ها پرهیز کنند.

طبق رنگ‌بندی امروز در کشور همدان و اسدآباد نیز در وضعیت قرمز قرار گرفتند که بدین ترتیب از مجموع ۱۰ شهرستان استان، ملایر، نهاوند، کبودراهنگ، اسدآباد و همدان در وضعیت قرمز، شهرستان‌های تویسرکان، درگزین و رزن در وضعیت نارنجی و شهرستان های فامنین و بهار در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

 

انتهای پیام /

  لینک
https://neshateshahr.ir/Press/ShowNews/11400