کد خبر : 11451
تاریخ : 1400/5/10
گروه خبری : فرهنگ و هنر

۳۵۳ شغل جدید در صنایع دستی استان همدان ایجاد می‌شود

معاون‌ صنایع‌دستی اداه‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: تعداد ۱۱۷ پرونده با پیش‌بینی اشتغال ۳۵۳ نفر در حوزه صنایع دستی به اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان معرفی شدند.

به گزارش نشاط شهر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان، هاشم مظاهری با بیان اینکه این اشتغال در راستای حمایت از بخش خصوصی و توانمندسازی افراد زیر پوشش این اداره کل انجام گرفته است افزود: تسهیلات درخواستی برای این تعداد طرح ۸۲۶ میلیارد ریال است.

وی خاطرنشان کرد: از این تعداد، ۱۰پرونده مربوط به حوزه گردشگری، بوم‌گردی و سفره‌خانه‌های سنتی بوده و مابقی پرونده‌ها به حوزه صنایع‌دستی مربوط است.

مظاهری اظهار داشت: در این معاونت، تعداد ۵۷ فقره مجوز صنایع‌دستی در تیر ماه سال جاری نیز صادر شده است که ۱۰ مورد پروانه تولیدکارگاهی با اشتغال ۳۸ نفر و با سرمایه‌گذاری ۲۳ میلیارد ریال و ۳۱ فقره پروانه تولید انفرادی با اشتغال ۳۱ نفر است.

وی عنوان کرد: همچنین ۱۶ فقره کارت شناسایی صنایع‌دستی برای متقاضیان صادر شده است و در مجموع ۶۹ اشتغال جدید دراین ماه به بدنه صنعتگران و هنرمندان صنایع‌دستی اضافه شده است.

مظاهری خاطرنشان کرد: ۴۵ هزار نفر در ۳۱ هزار کارگاه صنایع دستی اشتغال دارند که یک چهارم آنها در شهرستان ملایر، یک چهارم در تویسرکان و مابقی در لالجین و همدان هستند.

انتهای پیام /

  لینک
https://neshateshahr.ir/Press/ShowNews/11451