کد خبر : 11489
تاریخ : 1400/5/18
گروه خبری : فرهنگ و هنر

شهرستان بهار میزبان جشنواره ادبی استان همدان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تویسرکان گفت: بهمن امسال بیست و پنجمین جشنواره ادبی استان به میزبانی این شهرستان برگزار می شود.

به گزارش نشاط شهر به  نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، حجت الاسلام کاروند، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تویسرکان، در نشست اداره فرهنگ و ارشاد کمبود نیرو را مهمترین چالش این اداره  عنوان کرد و گفت: در بهمن ماه میزبان جشنواره ادبی استان هستیم و هنرمندان تا دی ماه فرصت ارسال اثر دارند.

او با بیان اینکه ۱۵۰ هنرمند در این شهرستان در اداره فرهنگ و ارشاد ساماندهی شده اند، افزود: در جشنواره هنر‌های تجسمی استان، ۴ هنرمند در رشته‌های عکاسی، طراحی و نقاشی، نفرات برگزیده شدند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تویسرکان بیان کرد: آخرین مهلت ارسال آثاربه این جشنواره ۲۵ دی ماه ۹۹ بوده و علاقمندان می‌توانند از طریق ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های استان، آثار خود را ارائه دهند و یا آثار خود را  به صورت پستی به شهرستان بهار، خیابان پانزده خرداد، مجتمع فرهنگی و هنری آیت‌الله بهاری ارسال کنند.

 جایزه ادبی استان همدان با هدف فراهم آوردن زمینه‌های مناسب جهت شکوفایی استعداد‌های علاقمندان، ایجاد تحرک و پویایی در حوزه شعر و داستان و ایجاد فضای سازنده جهت تبادل آرا و افکار اهالی قلم برگزار می‌شود.

این جشنواره در سه بخش شعر (قبل از نیما، بعد از نیما)، داستان کوتاه و کتاب (مجموعه شعر و داستان) برگزار می‌شود. دو بخش آزاد و ویژه با موضوعات جهش تولید، نماز و نیایش، ایثار و شهادت، امر به معروف و نهی از منکر، عفاف و حجاب و حقوق شهروندی از دیگر ابعاد این جشنواره است.

انتهای پیام/

  لینک
https://neshateshahr.ir/Press/ShowNews/11489