کد خبر : 11834
تاریخ : 1400/7/19
گروه خبری : سیاسی

اعلام تاریخ بازگشایی دانشگاه‌‌ها

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران درمورد دانشگاه‌ها، گفت: آموزش تمامی دانشجویان از اوایل آبان، به صورت حضوری و مجازی آغاز می‌شود.

به گزارش نشاط شهر به نقل از  تجارت‌نیوز، حسین قناعتی، ضمن بیان این مطلب به آخرین وضعیت واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران و زمان آغاز آموزش حضوری اشاره و گفت: دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی تهران حدود دو هفته آینده کلاس‌های درس خود را آغاز می‌کنند و آموزش تمامی دانشجویان از اوایل آبان، با رعایت پروتکل های بهداشتی، به صورت حضوری و مجازی برگزار می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه بالای ۸۰ درصد دانشجویان علوم پزشکی تهران واکسینه شده‌اند، گفت: بسیاری از رشته‌های علوم پزشکی عمدتا مهارتی هستند و نمی‌توان مهارت را به صورت مجازی آموزش داد. به عنوان مثال یکسری از رشته‌های علوم پزشکی نظیر آناتومی را نمی‌توان به صورت مجازی تشریح کرد؛ همچنین کلاس‌هایی مانند فیویولوژی، پاتولوژی و دیدن روش‌های جراحی و غیره نیازمند حضور دانشجویان در کلاس‌ها است.

آموزشی پزشکی از کرونا لطمه دیده است

قناعتی خاطر نشان کرد: متاسفانه به دلیل شیوع کرونا ویروس و مجازی شدن آموزش دانشجویان، آموزش پزشکی در همه جای دنیا لطمه دیده است و کشورهایی که زودتر به آموزش حضوری برگشتند صدمات کمتری را شاهد بودند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران در مورد تاریخ بازگشایی دانشگاه‌‌ها تصریح کرد: باید هرچه زودتر دانشگاه‌های ما به آموزش حضوری برگردند و معلم و شاگرد رو در روی هم فعالیت‌های آموزشی را پیش ببرند. از سوی دیگر تلاش می‌کنیم روش‌های هوشمندانه را ایجاد کنیم که صدمات ناشی از کرونا در آموزش‌های مجازی به حداقل برسد.

بازگشت آموزش پزشکی به آموزش عالی؟

وی در خصوص احتمال تلفیق مجدد آموزش پزشکی و آموزش عالی نیز گفت: در رشته‌های پزشکی آموزش، پژوهش و درمان با هم تلفیق شده‌اند و این رشته‌ها در واقع جامعه‌محور هستند و نیازمند فضای متفاوت، از سوی دیگر ما دنبال ایجاد سازمان‌های جدید نیستیم متاسفانه عادت بدی که بین ما وجود دارد این است که مدام می‌خواهیم چیزها را از نو اختراع کنیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان تاکید کرد: من به عنوان یک کارشناس مخالف بازگشت مجدد آموزش پزشکی به زیر مجموعه آموزش عالی هستم و به نظر من تفکیک آموزش پزشکی از آموزش دانشگاه‌های دیگر موفق بوده است‌.

 

 

انتهای پیام/ص

  لینک
https://neshateshahr.ir/Press/ShowNews/11834