کد خبر : 11835
تاریخ : 1400/7/19
گروه خبری : گوناگون

برگزاری اردوی طلیعه حضور ویژه طلاب جدیدالورود توسط مدرسه علمیه صدیقه کبری (س)

سمیه عیوضی معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه صدیقه کبری (س) شهرستان بهار از برگزاری اردوی طلیعه حضور ویژه طلاب جدیدالورود سالتحصیلی 1401-1400خبر داد .

به گزارش نشاط شهر ، اردوی طلیعه حضور ویژه طلاب جدیدالورود توسط مدرسه علمیه صدیقه کبری (س) شهرستان بهار برگزار شد .

 سمیه عیوضی معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه صدیقه کبری (س) شهرستان بهار از برگزاری اردوی طلیعه حضور ویژه طلاب جدیدالورود سالتحصیلی 1401-1400خبر داد . ایشان با اشاره به اینکه این اردو هرسال در شروع سالتحصیلی به منظور آشنایی هرچه بیشتر طلاب با هویت طلبگی و جایگاه ورسالتهای طلبه برگزار می گردد، خاطرنشان ساخت : در راستای معرفت بخشی به طلاب به مناسبت تقارن آغاز سالتحصیلی با هفته دفاع مقدس و آکنده شدن شمیم شهادت در فضای مدارس برآن شدیم تا با بازدید از باغ موزه دفاع مقدس همدان که در نوع خود بی نظیر و گنجینه عظیمی از رشادتها و از خودگذشتگی یادگاران هشت سال دفاع مقدس می باشد ، روحیه طلبگی را با روحیه شهادت طلبی پیوند بزنیم ودر این مسیر با آزاده سرافراز دوران سخت اسارت حاج رضا هوشیار همراه و همقدم شدیم و با گوش جان ،حماسه آفرینی های مردان وزنان غیور این ملت شهید پرور را شنیدیم و با چشمانمان به فراسوی شهادت نگریستیم و این پای دل بود که سنگر به سنگر ما را به جمع افلاکیان خاک نشین می برد و صدای هق هق سربازان آخرالزمانی مهدی موعود بود که یکبار دیگر در گوش تاریخ طنین انداز شده بود و با هر بیان خاطره از سالهای نبرد و حماسه با شور و هیجان رزمنده آزاده حاج رضا هوشیار ، می شد زمزمه درونی و درد دل این سربازان تازه پا به مکتب مهدوی گذاشته را شنید و از صورتهای ماسک زده شان می شد نگاههای بهت زده و چشمانی که  اشک سوز وگداز در آنها حلقه زده را دید و به نظاره نشست . بله اینان همان اصحاب آخرالزمانی مهدی موعودند که در شروع مسیر باشکوه طلبگی آمده اند تا با شهدا و آرمانهایشان پیوند بخورند و دل به حریم شهادت بسپارند و بگویند مانیز چون شهدا پیرو امام ورهبرمان هستیم و آمده ایم تا با اقتدا به شهدای کربلای حسینی و پیروی از شهدای هشت سال دفاع مقدس ایران سرافراز با سلاح علم وعمل برای فرج وگشایش و زمینه سازی حکومت قرآن محور و عدالت گستر مهدوی ، جهاد نماییم . 

سمیه عیوضی در ادامه با بیان اینکه پس از بازدید از باغ موزه دفاع مقدس همدان ، طلاب به اردوگاه ابوذر همدان منتقل شدند ، اظهار داشت : در اردوگاه ابوذر طی نشست اخلاقی طلاب از سخنان خانم دکتر امیدی مدیر حوزه های علمیه خواهران استان همدان بهره مند شدند . که ایشان با بیان اینکه اگر مسیر طلبه با مسیر شهدا گره بخورد خودش راهگشاست ، افزود : طلاب جدیدالورود که وارد این مسیر شده اند باید احساس آمادگی کامل داشته باشند . در حدیثی از امام صادق علیه السلام داریم که فرمودند : اگر کسی بدون بصیرت وارد مسیری شود مانند کسی است که وارد بیراهه شده و مادامی که بدون بصیرت به حرکت خود ادامه دهد از مسیر اصلی دور می شود . پس مسیر طلبگی را با بصیرت انتخاب کنید . در مسیر طلبگی علاوه بر بصیرت فیزیکی به بصیرت صنفی هم نیازمندیم .  

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان همدان در ادامه با مهم دانستن بصیرت برای طلاب ، بیان کرد : بصیرت یعنی مدام به هدف نظر کردن و راه را گم نکردن ، طلبه باید یک دید جامع نسبت به طلبگی داشته باشد . مصداق واقعی خسرالدنیا والاخره طلبه ای است که در سه مرحله تولید ، توزیع و مصرف علم قرار نگرفته باشد ، یعنی عالم بی عمل که کوله بارش بسیار سنگین است . مسیر طلبگی سخت است اما اگر با هوشیاری وارد این مسیر شویم واهل دل باشیم سختی راه برطرف می شود نمونه بارز این مسیر بانومجتهده امین اصفهانی است . 

خانم دکتر امیدی با اشاره به هدفمند بودن طلاب در کنار داشتن بصیرت تصریح کرد : طلبه باید هدفمند وارد حوزه شود ودر کنار بصیرت هدف هم داشته باشد . و با برنامه ریزی و اولویت بندی برنامه ها ، با شناخت استعدادهای خود و افزایش مطالعات جانبی و سعی وتلاش موفق شود . بدون تلاش کسی به جایی نمی رسد ، بهشت را به بها می دهند نه به بهانه ، در مسیر طلبگی چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید . باید حواسمان به نوع زنذگی ، پوشش ، رفتار و حتی خوراکمان باشد چرا که همه اینها در عملکرد ما موثر است . 

معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه صدیقه کبری (س) در پایان اضافه کرد : در این اردو طلاب از نزدیک با یکدیگر آشنا شدند و همگی پس از اقامه نماز ظهر وعصر ، میهمان سفره امام زمان (عج) شدند و با تناول از سفره حضرت صاحب الامر(عج) پیمان بستند که فقط نمگیر سفره نباشند ، بلکه قدر این نان ونمک را برای همیشه در زندگی بدانند و از اینکه پای سفره سربازی آقا صاحب الزمان (عج) دعوت شده اند این را برای خود و خانواده شان توفیق بدانند و با اقتدا به سیره علمای پاک و با درس گرفتن از شهدا ، نوری هدایت گر برای دیگران باشند.

لازم به ذکر است دراین اردو مدیر، معاونین ، کادر واساتید مدرسه علمیه صدیقه کبری (س) و مسئول ساماندهی و نظارت ومعاونین مدیریت حوزه علمیه خواهران استان همدان نیز حضور  داشتند .

 

حوزه علمیه صدیقه کبری "س" شهرستان بهار

 

 

انتهای پیام/ص

  لینک
https://neshateshahr.ir/Press/ShowNews/11835