کد خبر : 12052
تاریخ : 1400/9/14
گروه خبری : گوناگون

به مناسبت گرامیداشت روز معلول؛

مرد سفالگر بهاری که معلولیت محدودش نکرده است

سوم دسامبر مصادف با ۱۲ آذر از سال ۱۹۹۲ و از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی معلولین اعلام شده است.

اگرچه معلولم ولی اندیشه ام معلول نیست

هیچ مَجهولی برای فکر من مجهول نیست

اهل فِکر وهِمّت و شور وشعور و کوششم

داوَری های‌ِ نادرست درباره ام مَقبول نیست

عِزّت نَفسَم مرا نزد همه ی مُمتاز کرد

با تَرحُّم گر نگاهم می کنی مَعقول نیست

 

به گزارش نشاط شهر، هدف از نام‌گذاری سوم دسامبر با عنوان روز جهانی معلولین افزایش آگاهی عمومی، درک و پذیرش افراد دارای معلولیت و تجلیل از دستاوردها و مشارکت‌های آن‌ها است.

 

در شهرستان بهار هم معدود افرادی زندگی می‌کنند که با وجود معلولیت جسمی روحی بزرگ دارند و با عزمی راسخ در حال گذران زندگی خود هستند به این مناسبت به سراغ یکی از جوانان شهرمان رفتیم که با وجود معلولیت دستانی پر گوهر و هنرمند دارد.

 

این مرد توانمند به دلیل محدودیتش راضی به افشای نام و تصویرش نشد، اما ما وظیفه خود دانستیم از این مرد هنرمند به این وسیله تقدیر کنیم.

 

▪️ کمی از خودتان و کارتان برایمان بگویید

 

🔹 اینجا یک کارگاه تولیدی سفال است و من یک معلول کمر به پایینم که دارای یک فرزند نیز هستم. من درخانواده ای اصیل درشهر بهار مشغول به انواع سفال گری هستم و از کارخود راضیم. امیدوارم بتوانم پیشرفت فراوانی در سراسر کشور داشته باشم.

 

▪️ این کار برایتان سخت نیسـت؟

🔹برو کار کن مگو چیست کار. کار تمام سختی های خود را دارد درست است که من یک معلول مادرزاد هستم ولی با دو دستم که تمام قوای من است میتوانم تک تک کارهایم را انجام دهم برای درو کردن محصول خود باید از بازوی خود استفاده نمود.

 

▪️تاحالا این سوال برایتان پیش آمده که چرا شما باید دراین وضع قرار بگیرید؟

🔹سوال چرا زیاد ولی خوب این خواست خداو بوده وکاری هم از دست بنده حقیر بر نمی آید ولی باز شکرگزار هستم که می‌توانم بادستانم محصولاتم را به اوج برسانم وراضیم به رضایش.

 

نساء زنگنه

انتهای پیام/ص

  لینک
https://neshateshahr.ir/Press/ShowNews/12052