کد خبر : 12061
تاریخ : 1400/9/18
گروه خبری : سیاسی

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان عنوان کرد:

جریمه ۱۰۰ میلیارد ریالی احتکار لوازم خانگی در بهار

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان از جریمه ۱۰۰ میلیارد ریالی احتکار لوازم خانگی در شهرستان بهار خبر داد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرگزاری بازار و به نقل از روابط عمومی تعزیرات حکومتی استان همدان، داریوش جودکی اظهار کرد: با گزارش نیروهای ناحیه مقاومت بسیج و به همراه بازرسین صمت کالاهای احتکاری در یکی از فروشگاه‌های لوازم خانگی این شهرستان بهار کشف شد.

وی بیان کرد: یکی از فروشگاه‌های لوازم خانگی دارای دو انبار بود که موجودی انبار دوم خود را به ارزش ۱۴۳ میلیارد و ۵۶۴ میلیون و ۱۷۰ هزار ریال در سامانه، ثبت نکرده بود که با وی برخورد شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان تاکید کرد: احتکار این فروشگاه با این توضیح که اعلام موجودی کالا توسط واحدهای مصرحه در تبصره ۱ ماده ۶۰ قانون نظام صنفی از مسلم‌های وظایف فرد صنفی به منظور اطلاع متولیان تنظیم بازار از چگونگی وضعیت کالاها درسطح انبارها و مراکز عرضه است، علاوه برایجاد امنیت روانی بازار، ثبات و شفاف سازی قیمت‌ها و در نهایت کنترل بازار را تامین می‌کند محرز، و پرونده مشارالیه به تعزیرات حکومتی بهار ارسال شد.

 وی عنوان کرد: شعبه هیت بدوی شهرستان بهار نیز پس از اجرای تشریفات قانونی متهم را علاوه بر الزام به فروش در شبکه رسمی با نظارت سازمان صمت به مبلغ ۱۰۰ میلیارد و ۴۹۴ میلیون و ۹۱۹ هزار ریال درحق صندوق دولت محکوم کرد.

 

انتهای پیام/ص

  لینک
https://neshateshahr.ir/Press/ShowNews/12061