کد خبر : 13658
تاریخ : 1402/8/1
گروه خبری : سیاسی

پویش بذرکاری در مراتع روستای آقبلاغ لتگاه انجام شد

پویش بذرکاری در مراتع روستای آقبلاغ لتگاه با حضور فرماندار شهرستان بهار، مدیرکل منابع طبیعی استان همدان، بخشدار لالجین و جمعی از رؤسا و کارکنان ادارات ادارات، دانش آموزان و دوستداران محیط زیست انجام شد.

 

به گزارش نشاط شهر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهار، دکتر مجتبی فیض اللهی فرماندار شهرستان بهار با بیان اینکه کل اراضی شهرستان بهار ۱۳۰ هزار هکتار بوده که از این میزان اراضی حدود ۴۲ هزار هکتار آن به عرصه ملی و منابع طبیعی اختصاص دارد، گفت: شهرستان بهار فاقد جنگل طبیعی بوده و تاکنون در این شهرستان حدود ۶۳۰ هکتار جنگل دستکاشت ایجاد شده است.

 

دکتر فیض اللهی با اشاره به اینکه گونه‌های مختلفی در جنگل‌های دستکاشت عرصه منابع طبیعی شهرستان کشت شده‌است، تصریح کرد: بادامک، اُرس،اگ ارژن، زالزالک ،سماق، نسترن، سنجد و داغداغان گونه‌های کم‌آب‌بر و سازگار با محیط از جمله گونه‌های مختلفی است که در کاشت جنگل‌های دستکاشت این شهرستان به‌کار رفته و بر آن هستیم تا با همکاری همه ادارات، ارگان‌ها و دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان در تحقق طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت گام های ارزنده‌ای را برداریم.

 

خزائی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان نیز گفت: عرصه منابع طبیعی آقبلاغ لتگاه شهرستان بهار ۵۰۰ هکتار بوده که منابع طبیعی شهرستان در سال‌جاری ۲۰۰ هکتار آن را برای بذرکاری و نهال‌کاری در نظر گرفته است که در این مراتع غنی‌سازی انجام گیرد تا تراکم گونه‌ها بهتر شود.

 

وی خاطرنشان کرد: آقبلاق لتگاه، دارای وسعت زیاد بوده و در کریدور و گذرگاه استان‌های غربی قرار گرفته است بنابراین با کشت بذر و ایجاد فضای سبز مناسب در آینده می‌توان این منطقه را به یک محدوده توریستی و گردشگرپذیر تبدیل کرد و ایجاد این فضای سبز زیبایی خاصی به شهرستان بهار بدهد.

 

انتهای پیام/ص

 

  لینک
https://neshateshahr.ir/Press/ShowNews/13658