کد خبر : 14766
تاریخ : 1403/3/3
گروه خبری : سیاسی

یادداشت؛

مکتبِ خدمتِ رئیسی

آیت الله سید ابراهیم رئیسی با بیش از چهار دهه تعلیم و تعلم در مکتبِ خدمتِ جهادی با کاربست ایمان، اخلاص، استعداد و عمل به بالاترین سطح خدمت و ایثار رسید.


بنام الله پاسدار حرمت خون شهیدان

آیت الله سید ابراهیم رئیسی با بیش از چهار دهه تعلیم و تعلم در مکتبِ خدمتِ جهادی با کاربست ایمان، اخلاص، استعداد و عمل به بالاترین سطح خدمت و ایثار رسید.


از اوایل دهه شصت که با شخصیت قاضی جوان و جاذب در سنگر دادستانی انقلاب همدان آشنا شدم و به اتفاق همکاران سپاه و بویژه با ابتکار سردار شهید حسن صوفی (فرمانده بسیج استان همدان)، برای اردوهای آموزشی و تبیین فرماندهان مردمی رَده های مقاومت حوزه های شهری و روستایی بسیج استان، آقای رئیسی چارچوب های حقوقی و قضایی ماموریت ها و فعالیت های بسیج در عرصه های انتظامی، امنیتی و اجتماعی را با تسلط کامل و رویش و گویش شیوا تبیین می کرد، استعدادهای برجسته این قاضی مومن، جوان و انقلابی هویدا بود که سیر تعالی مسئولیت های قضایی و مدیریتی تا سنگر ریاست قوای قضائیه و مجریه و سایر نقش آفرینی ها توام با حفظ روحیات و اخلاق معنوی و مَنش مکتبی، انقلابی، ولایی، جهادی و مردمی، بیانگر اُسوه خدمت با آموزه های اسلامی و الهام گیری از سیره امامین و شهیدان اصحاب انقلاب بود.


تکوین ابعاد شخصیتی و تجربیات مسئولیتی، الگوی خدمت با ویژگی های جامع را برای رییس جمهور شهید به گونه ایی رقم زد که محبوبِ رهبر انقلاب و ملت ایران، جبهه مقاومت و آزادیخواهان جهان شد.


همانند مکتب سردار دلها حاج قاسم عزیز که سرداران مقاومت را پرورش می دهد، در مکتبِ خدمتِ جهادی رئیسی نیز، سرداران خدمت مانند سردار دیپلماسی، شهید دکتر حسین امیر عبداللهیان با مَنش جهادی و مردمی، الگوساز می شوند.


مبنای تاکید و تصریح امام خمینی (ره) پس از شهادت شهیدان مطهری، رجایی و باهنر و نیز امام خامنه ایی (حفظهم الله تعالی) در جریان عروج آیت الله رئیسی و همراهانش بر داوم و تداوم راه انقلاب و استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران (که دشمنان نیز اذعان می کنند)، هویت مکاتب مقاومت و خدمت جهادی تحت تعالیم اسلام ناب محمدی (ص) و ماهیت مردمی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است.


روح ملکوتی سیّد شهیدان خدمت و همراهانش همانند سیرت و سیمای مُنورشان، شاد و متعالی باد.


نام و یادشان گرامی.
مَنش و مکتبِ خدمتِ جهادی ماندگار.سرباز ولایت؛ رضا طلایی نیک

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ص

  لینک
https://neshateshahr.ir/Press/ShowNews/14766