سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

شناسه خبر: 10965
ایمان حاجی ئی‌ مدیر آبفای شهرستان بهار باتوجه به دوم فروردین که منتسب به روز جهانی آب است به عملکرد این اداره پرداخت و به نکات آموزشی برای حفظ این میراث اشاره کرد.
تاریخ انتشار: 1400/2/12 17:48:23

به گزارش نشاط بهار؛ ایمان حاجی ئی مدیر آبفای شهرستان بهار در ابتدا از اینکه در سمت مدیریت آبفای شهرستان انجام وظیفه و خدمتگزاری می کند افتخار دانست و گفت: تامین و توزیع آب شرب بهداشتی از اصلی ترین و مهمترین نیاز حیاتی بشر است و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.


حاجی ئی در ادامه افزود: سال ۹۹ با تمام سختی ها و دشواریهایی که به سبب ادغام آب روستایی در شرکت آبفا انجام شد، بعنوان تجربه ای مفید وسازنده برای کادر آبفا بود که به جرات میتوان گفت شهرستان بهار در زمره بهترین ها بود.

وی درادامه اظهار داشت:سال ۱۴۰۰ بعنوان طلیعه قرن جدید با سختی ها و تنش های سختی آغاز شد ، که تنش کم آبی بعنوان مهمترین مسئله سال مستلزم تلاش و همت جمعی است تا بتوان ازاین بحران جدی عبور کرد.


وی سرانه مصرف هر نفر در شهرستان بهار را طبق آمارهای اعلام شده در شبانه روز ۲۵۰ تا ۲۸۰ لیتر دانست و گفت: این مقدار با استاندارد کشور که ۱۵۰ لیتر در شبانه روز است اختلاف ۱۰۰ تا ۱۳۰ لیتری دارد که جای نگرانی و بازنگری در روش و الگوی مصرف دارد.


مدیر آبفای شهرستان بهار عنوان کرد:در اکثر بازدیدهایی که از مناطق شهری و روستایی انجام میشود ، متاسفانه شاهد شستشوی کوچه و خیابان ، اتومبیل ،آبیاری درختان و فضای سبز با آب آشامیدنی هستیم؛شاید اگر آن شهروندی که این عمل را انجام میدهد از مراحل و سختی های تامین آب آشامیدنی آگاهی داشته باشد هرگز از آب شرب برای این کار استفاده نمی کند.


وی تاکید کرد:در سال جاری بعلت کاهش نزولات جوی سطح آب های زیرزمینی و حجم آبهای سطحی به شدت کاهش یافته است و این امر باعث افت شدید آبدهی چاه ها و ذخایر سدها شده است و با بکارگیری روشهای بسیار ساده و کم هزینه میتوان مصرف آب را به طور قابل توجهی کاهش داد.

در پایان وی روشهای آسان و کم هزینه را برای مصرف صحیح آب برشمرد و گفت:

۱- از کلیه قوانین و محدودیت‌های حفاظت آب که ممکن است در محل زندگی شما اعمال شود، آگاه شوید و از آن تبعیت کنید.

۲- از آب حفاظت کنید، چراکه زندگی ما به آن وابسته است؛ هیچگاه به دلیل اینکه فرد دیگری مسئول پرداخت آب بها است، آب را هدر ندهید.

۳- هنگام مسواک زدن شیر آب تصفیه شده را باز نگذارید.

۴- هنگام استحمام در فاصله بین شستن بدن و سرشویی، لزومی ندارد که شیرآب به طور پیوسته باز باشد.

۵- برای آب دادن به درختان، درختچه ها، بوته‌ها و گلها از روش آبیاری قطره‌ای استفاده کنید.

۶- برای دوش گرفتن در حمام، زمان بگیرید و آن را به کمتر از ۵ دقیقه برسانید، با این روش ماهیانه حدود ۴۰۰۰ لیتر آب صرفه جویی خواهد شد.

۷- بهتر است ابتدا مواد باقیمانده از ظرف غذا جدا شود و بلافاصله شسته شوند؛سبزی‌ها را نیز ابتدا در ظرفی بخیسانید و سپس آب بکشید و آب باقیمانده هم برای گلها استفاده کنید.

۸- ازجریان آب به منظور آب شدن یخ گوشت یا دیگر مواد غذایی منجمد استفاده نکنید.

۹- فرزندان خود را در مورد نیاز به حفاظت از آب آگاه کنید و از خرید اسباب بازی‌ها و سرگرمی‌هایی که به یک جریان ثابت آب نیازدارند خودداری نمایید.

۱۰- هنگام استفاده از دستشویی، شیر آب را با حداقل فشار باز کنید و همان را هم به طور مداوم باز نگذارید چراکه جریان دائم آب موجب هدر روی آن می‌شود.

انتهای پیام /


برچسب ها: کاهش_نزولات#
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
گوناگون