سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

شناسه خبر: 11667
یک دندانپزشک در استان همدان با بیان اینکه تمرکز بر حفظ سلامت دندانها و مراقبت‌های بهداشتی و تغذیه‌ای برای داشتن دندان‌های سالم می‌تواند زیبایی طبیعی را به ارمغان بیاورد ، تصریح کرد: سلامت و زیبایی و عملکرد دندانها نباید فدای مد و سلایق و علایق موقتی شود.

به گزارش نشاط شهر به نقل از ایسنا ، دکتر میثم ویسی در گفت‌وگو با ایسنا ، بیان کرد: بسیاری از افراد نیازی به درمان‌های زیبایی ندارند و تنها با درمان‌های محافظه کارانه، زیبایی لبخند تأمین ‌می‌شود.

وی ادامه داد: هر درمان زیبایی اگر بافت سالم دندان را حفظ کند، عملکرد دندان‌ها را مختل نکند، سلامت لثه‌ها و بافت‌های پیرامونی دندان را تأمین کند و رنگ ، فرم زیبا و متناسبی را خلق کند قطعا درمان موفقی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه زیبایی لبخند همیشه و در تمام جوامع ارزشمند و دارای جایگاه ویژه‌ای است‌، افزود: درمان‌هایی که این روزها برای بهره‌مندی از لبخندی زیباتر رواج یافته نیز در ادامه تلاش برای داشتن لبخند زیبا و تأثیرگذار است و نکته‌ای که نباید فراموش شود این است که سلامت و زیبایی و عملکرد دندان‌ها نباید فدای مد و سلایق و علایق موقتی شود.

ویسی یاد آور شد: شکی نیست که دندان‌های سالم و طبیعی بالاترین زیبایی را فراهم می‌کنند و بهترین ساخته‌های دست بشر هم نمی‌توانند زیبایی دندان‌های سالم و طبیعی را داشته باشند و قابل قبول است که این درمان‌های زیبایی در جای خود بسیار موثر و بهبود دهنده اعتماد به نفس و سبک زندگی افراد است اما افراط قطعاً نتایج مطلوبی در دراز مدت نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه همیشه درمان دندان‌های پوسیده و جایگزینی دندان‌های از دست رفته، در اولویت بالاتری نسبت به درمان‌های زیبایی قرار گرفته می‌شود ، اظهار کرد: درمان‌های زیبایی لبخند با رعایت اصول سلامت دندان‌ها و بافت‌های نگهدارنده آن می‌توانند علاوه بر زیبایی، عملکرد و سلامتی طولانی مدت را تضمین کنند.

این دندانپزشک خاطر نشان کرد: انتخاب روش درمان زیبایی باید توسط دندانپزشک و پس از معاینه دقیق و بررسی جوانب مختلف درمان انجام شود تا بهترین نتیجه را به دنبال داشته باشد که در این موارد تبلیغات فضای مجازی و روش‌هایی که سریعا به نتیجه برسد، نتایج مثبتی نخواهد داشت.

وی در پایان گفت : ونیرهای کامپوزیتی و سرامیک به عنوان روش‌های اصلی اصلاح لبخند مبتنی بر اصول علمی است که باید انتخاب هر یک و شیوه اجرای آن، توسط دندانپزشک تعیین و اجرا شود.

 

 

 

انتهای پیام/ص


ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
گوناگون