سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

شناسه خبر: 11726
معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا گفت: مرزهای چهارگانه زمینی برای زائران اربعین بسته است و مردم فریب شایعات، اخبار و تصاویر منتشره در فضای مجازی را نخورند.

به گزارش نشاط شهر به نقل از  پایگاه خبری پلیس، مهدی حاجیان افزود: براساس مصوبه ابلاغی ستادمرکزی اربعین، مرزهای چهارگانه زمینی جمهوری اسلامی ایران با عراق بسته بوده و به زوار ایرانی اجازه سفر به عراق از این مرزها داده نمی‌شود.
وی در ادامه با اشاره به برخی شایعات منتشر شده در فضای مجازی گفت: مردم عزیز فریب شایعات، اخبار و تصاویر منتشر شده در فضای مجازی را نخورند.
حاجیان با اشاره به نحوه سفر زوار ایرانی به عراق در شرایط کنونی افزود: برابر توافقات نهادهای ذی‌ربط با دولت عراق، زائران از طریق مرزهای هوایی و مشروط به تزریق واکسن کرونا می‌توانند برای شرکت در مراسم اربعین به آن کشور سفر کرده و لازم است ۷۲ ساعت قبل از سفر نیز تست «پی.سی.آر» منفی  همراه خود داشته باشند.
وی با اشاره به قوانین سخت دولت عراق درخصوص اتباع غیرمجاز گفت: دولت عراق افرادی را که به صورت غیرمجاز و بدون داشتن مدارک قانونی به آن کشور مسافرت کنند مجرم شناخته و برابر قوانین قضائی خود رفتار می‌کند.
حاجیان بیان کرد : پلیس در هیچ یک از مرزهای کشور خدمات گذرنامه‌ای به زوار ایرانی اربعین ارائه نمی‌دهد و افرادی که به این مرزها مراجعه می‌کنند، راهی جزء بازگشت به شهرهای خود نخواهند داشت.
وی از مردم خواست از مراجعه به مرزهای چهارگانه زمینی خودداری کنند و به هیچ وجه فریب شایعات و اخبار منتشر شده در فضای مجازی را نخورده و با توجه به وضعیت کرونایی کشور از ایجاد بی‌نظمی و ترددهای غیرضروری به‌ویژه برای مراجعه به مرزهای چهارگانه زمینی با هدف شرکت در پیاده‌روی اربعین پرهیز کنند.

وزارت کشور عراق شرایط ورود زائران ایرانی را اعلام کرد
 وزیر کشور عراق در بیانیه‌ای شرایط ورود زائران ایرانی به این کشور برای مشارکت در مراسم اربعین را اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، عثمان الغانمی، وزیر کشور عراق در بخشنامه‌ای به سفیر و سرکنسول‌های عراق در جمهوری اسلامی ایران دستور صدور روادید زیارتی به منظور انجام زیارت اربعین حسینی(ع) را صادر کرد. بر اساس این بخشنامه دارنده روادید تنها از راه هوایی می‌تواند وارد عراق شود.
در این بخشنامه همچنین تأکید شده است که دارنده روادید تنها یک‌بار می‌تواند وارد عراق شود و به مدت ۳۰ روز اقامت داشته باشد و اجازه ندارد که در این مدت با دستمزد و یا بدون دستمزد در جایی شاغل شود.

 

 

 

 

انتهای پیام/ص


ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
گوناگون