سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

شناسه خبر: 12108
از ابتدای سال آبی استان ۸۶ میلیمتر بارش داشته‌ایم در حالی که بارش در مدت مشابه سال گذشته ۱۲۶ میلیمتر بوده که نشان از کاهش ۴۶ درصدی بارش در استان همدان دارد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از ایسنا، کارشناس هواشناسی استان همدان بیان کرد:در سامانه ای که در چند روز گذشته اتفاق افتاد، بخش بزرگی از کسری بارش را جبران کرد که میانگین استانی بارش ۲۵ میلیمتر گزارش شده است.

روح اله زاهدی اظهار کرد: به آمارنقطه ای حجم بارش ها در نواحی مختلف استان اشاره کرد و گفت:مقدار بارش ها در شهرستان های اسدآباد۳۷ میلیمتر، بهار۳۳، تویسرکان۳۱، رزن۲۰، فامنین۱۸، ملایر۲۶، نهاوند۳۷، درگزین۲۹ و همدان با ۲۲ میلیمتر بارش گزارش شده است.

این کارشناس هواشناسی ادامه داد: وزش بادهای شدید لحظه ای با سرعت نزدیک به ۹۰ کیلومتر در ساعت از پدیده های  معمول این روزهاست و آسمانی صاف تا قسمتی ابری در یک هفته آینده پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در پایان هفته انتظار بارش های پراکنده خفیف در نواحی شمالی استان و بیشتر به صورت برف پیش‌بینی می‌شود و این پدیده در قسمت های مرتفع مناطق جنوبی نیز احتمال وقوع دارد که چندان چشمگیر نیست.

زاهدی از کمینه و بیشینه دما درشبانه روز گذشته در همدان خبر داد و گفت: همدان با یک درجه سانتیگراد سردترین دما و باهشت درجه سانتیگراد گرمترین دما را تجربه کرده، این در حالیست که با توجه به وزش باد، سرمای همدان زیر صفر احساس می‌شود.

وی ادامه داد:در ۲۴ ساعت گذشته کمینه و بیشینه دما در شهرستان ها، نهاوند با ۹ درجه سانتیگراد گرمترین و بخش قهاوند با منفی چهار درجه سانتیگراد سردترین منطقه گزارش شده است.

زاهدی با اشاره به وارد شدن به فصل زمستان ادامه داد:برای پیش بینی های بلند مدت در زمستان با توجه به تغییر نقشه های هواشناسی نمی‌توان آمار مطمئنی ارائه داد اما انتظار می‌رود که این زمستان از نظر بارش نیازهای استان را برطرف کند و به این فصل خوش بین هستیم.

 

انتهای پیام/ص


ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
گوناگون