سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

رئیس نظام دامپزشکی استان همدان در نشست ایسنا با موضوع «بررسی وضعیت نگهداری حیوانات خانگی به ویژه سگ در استان همدان» گفت: بیش از ۸۰۰ بیماری مشترک بین انسان و حیوانات وجود دارد که بخشی از آن به حیوانات خانگی مربوط می‌شود و بخشی به حیواناتی که در حیات‌وحش زندگی می‌کنند.

شناسه خبر: 13690

 

به گزارش نشاط شهر، دکتر سیدمسعود ذوالحواریه اظهار کرد: حیوانات در جامعه ما به دو شکل بلاصاحب در سطح شهر و روستا و صاحب‌دار در داخل منازل وجود دارد و یک آمار تخمینی نشان می‌دهد حدود ۱۰ هزار قلاده سگ در خانه‌های همدان نگهداری می‌شود این در حالیست که همدانی‌ها عمدتاً به نگهداری پرندگان خانگی و زینتی علاقمند هستند و میزان نگهداری پرنده نسبت به سگ در منازل بسیار بیشتر است.

 

اغلب حیوان‌گزیدگی‌ها مربوط به افراد زیر ۱۵ سال است چرا که این دسته از سگ‌های بلاصاحب که قبلاً دست‌آموز بوده‌اند و از انسان نمی‌ترسند، به راحتی به کودکان نزدیک می‌شوند.

 

نسبت به سال‌های گذشته هر ساله آمار حیوان‌گزیدگی افزایش پیدا می‌کند به طوری که با مطالعه نمودار آن می‌بینیم که استان همدان جزو چند استان با شیوع بالا است. 

 

انتهای پیام/ص


ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
سیاسی

با یک تیم فنی ۳۰ نفره، ابتدا موقعیت اولیه را که مثلثی به اضلاع ۷ در ۶ در ۶ کیلومتر بود شناسایی کردیم؛ سپس سه منطقه را مشخص و اولویت‌بندی کردیم / دو دستگاه تلفن همراه تا ساعت ۷، ۸ شب روشن بودند؛ همین امر باعث شد محدوده دقیق‌تری را در اختیار تیم‌های پهپادی از جمله تیم ترکیه‌ای قرار دهیم / در نهایت به محدوده‌ای به قطر یک کیلومتر رسیدیم و با روشنایی هوا، محل سقوط شناسایی شد