سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

رئیس سازمان آتش‎نشانی همدان: عوامل آتش نشانی همدان در این روزها حداقل ۲۰ مورد عملیات اطفای حریق مراتع و علف های هرز را انجام می‌دهند.

شناسه خبر: 14849

 

به گزارش نشاط شهر، رئیس سازمان آتش‎نشانی همدان گفت: عوامل آتش نشانی همدان در این روزها حداقل ۲۰ مورد عملیات اطفای حریق مراتع و علف های هرز را انجام می‌دهند.

 

سید صادق پورسینا افزود: در مجموع قریب ۵۰ نفر از ماموران آتش نشانی با ۲۵ خودروی سبک و سنگین در این عملیات ها که در چندین نقاط مختلف از شهر رخ می‌دهد شرکت می کنند .

 

وی اظهار داشت: هر ساله با گرم شدن هوا و نزدیک شدن به فصل تابستان وقوع آتش سوزی در مراتع و پوشش های گیاهی در نقاط مختلف شهر و حریم آن قابل توجه است و در این روزها وقوع آتش سوزی مراتع و پوشش های گیاهی به موضوعی مهم تبدیل شده است، چرا که با گرم شدن هوا و خشک شدن مراتع احتمال وقوع حریق مراتع بیشتر شده است و بخش قابل توجهی از این موضوع نتیجه بی احتیاطی شهروندان است.

 

پورسینا افزود: بیشترین علت آتش سوزی سهل انگاری و بی احتیاطی شهروندان است و پرتاب ته سیگار در بوته و علفزار ، ایجاد شعله، از بین بردن علف های هرز از طریق آتش ، سوزاندن باقی مانده محصولات کشاورزی و رها کردن بطری شیشه ای و خیلی از موارد دیگر از مهم ترین عواملی هستند که به شیوع آتش در طبیعت دامن می زنند..

 

وی در پایان با بیان اینکه در فصل تابستان فضای بوستان ها و مراتع به دلیل گرمای هوا مستعد آتش سوزی است از شهروندان درخواست کرد تا ضمن رعایت کامل موارد ایمنی در بوستان ها ،مراتع و ... مراقب درختان و فضای سبز باشند.

 

 

 

 

انتهای پیام/ص


برچسب ها: بهار#
ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:

باید با در نظر گرفتن دغدغه‌های ۱۴ میلیون نفری که به نامزد پیروز رأی ندادند، اجازه ندهیم که آن‌ها مأیوس شوند / این انتخابات حاوی پیام‌های مهم کاهش مشارکت بود / عدم تمایل بخش قابل توجهی از مردم برای استفاده از حق انتخاب خود باید اهل سیاست را به خود بیاورد؛ نمی‌توانیم به راحتی از کنار آن بگذریم / مهم‌ترین نکته این است که این کاهش مشارکت برای ما تبدیل به یک مسئله جدی شود

حوادث