کد خبر : 11991
تاریخ : 1400/8/24
گروه خبری : سیاسی

شورای اسلامی شهر و روستا بعنوان نهاد مدنی حاکمیتی نقش مهمی در پیشگیری از وقوع جرم و تحقق حقوق شهروندی دارد

شوراهای اسلامی شهر و روستا مهمترین نهاد مدنی حاکمیتی هستند که نقش بسزایی در پیشگیری از وقوع جرم و تحقق حقوق شهروندی دارد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از، واحد اطلاع‌رسانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان، حسین عسگری، مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان در جمع اعضای شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد:شوراهای اسلامی شهر و روستا مهمترین نهاد مدنی حاکمیتی هستند که نقش بسزایی در پیشگیری از وقوع جرم و تحقق حقوق شهروندی دارد.

وی تاکید کرد: تأمین حقوق شهروندی به افزایش مشارکت اجتماعی کمک خواهد کرد و عموم مردم حق دارند در هدف‌گذاری توسعه شهری مشارکت نمایند.

مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان ابراز کرد: ارتقاء آگاهی حقوقی مردم  یکی از مولفه‌های مهم در تأمین حقوق شهروندی است به همین دلیل توسعه شهر و ساماندهی شهرنشینی در گرو حقوق متقابل شهروندان و مدیران شهری قرار دارد.

عسگری با بیان اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان نهادمردمی تاثیرگذار مهمترین کانون آموزش حقوق شهروندی هستند، خاطر نشان کرد: شورای اسلامی شهر و روستا با ایجاد ارتباط مستمر با فرهیختگان جامعه موجب اجرای برنامه‌های مدون، شفاف و مستحکم با رویکرد توسعه و گسترش عدالت اجتماعی در جامعه خواهند کرد.

 

انتهای پیام/ص

  لینک
https://neshateshahr.ir/Press/ShowNews/11991