سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

شناسه خبر: 11849
بوستر (دز یادآور) برای تمامی گروه‌های سنی بر اساس دریافت واکسن انجام می‌شود و کادر درمان در اولویت دریافت دز سوم هستند.

به گزارش نشاط شهر به نقل از روزنامه همدان پیام ، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با بیان اینکه دز سوم برای تمامی گروه‌های سنی باید انجام شود چرا که بعد از مدتی آثار واکسن کمتر می‌شود تصریح کرد: اولین دریافت کنندگان واکسن کرونا کادر درمان بودند بنابراین کادر درمان در اولویت دریافت دز سوم هستند.

محمدخزایی با بیان اینکه انجام واکسیناسیون عمومی بر اساس گروه سنی آغاز شد، خاطرنشان کرد: دریافت واکسن بوستر یا همان دز یادآور  بر اساس زمان بندی مشخص برای هر یک از افراد انجام می‌شود که حداقل باید هشت ماه از دز دوم عبور کرده باشیم.

معاون بهداشتی به عدم استقبال برخی افراد بر خلاف کمپین واکسن بخرید که در فصل بهار به راه افتاده بود، تصریح کرد: تنها در صورتی به ایمنی مناسب دست می‌یابیم که حداقل ۸۰ درصد جمعیت واکسن بزنند و  این در حالیست که تا کنون ۵۶ درصد جامعه واکسن زده اند و هیچ مشکلی در تامین واکسن وجود ندارد.

خزایی ادامه داد: این حجمه فعلی که برخی افراد برای واکسیناسیون اقدام نکرده‌اند از بین خواهد رفت و به ایمنی مطلوبی دست خواهیم یافت.

وی با بیان اینکه دز یادآور بوستر به گروه سنی و نوع واکسن ارتباطی ندارد؛ گفت: تمامی واکسن‌ها نیاز به دز یادآور دارند و تنها شامل سینوفارم نمی‌شود همچنین تمامی گروه‌های سنی نیاز به دز یادآور داشته و تنها گروه سنی بالای ۶۰ سال را شامل نمی‌شود.

معاون بهداشتی علوم پزشکی خاطرنشان کرد: تزریق دز سوم واکسیناسیون عمومی را در مدت زمانی مشخص مدیریت خواهیم کرد و مشکلی در این زمینه نداریم.

 

 

انتهای پیام/ص


ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
سیاسی