سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت: تا دو دهه آینده همدان برای تامین مسکن نیازمند ۳ هزار هکتار زمین است.

شناسه خبر: 12843

 

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرگزاری تسنیم در همدان، ایوب اسدالهی اظهار داشت: در حال حاضر 4 هزار و 500 هکتار بافت فرسوده با قابلیت بازیابی در همدان وجود دارد که برای تامین مسکن مورد نیاز همدان در اولویت است.

وی با بیان اینکه متاسفانه سرمایه‌گذاران استقبال زیادی در بافت فرسوده انجام نمی‌دهند، عنوان کرد: به منظور تشویق ورود سرمایه گذاشتن در این بخش بسته تشویقی جدیدی در شورای عالی شهرسازی و معماری به تصویب رسیده تا امتیازهای ویژه‌ای به سازندگان در این بافت ارائه شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان افزود: از جمله این مشوق‌ها دریافت تسهیلات ساخت و ساز بافت فرسوده بدون در نظر گرفتن دریافت انواع تسهیلات توسط مالکان، افزایش 2 طبقه مازاد و غیره است.

اسدالهی درباره  حذف الحاق 680 هکتار زمین به شهر همدان گفت: در جایگزین این طرح تاکنون در 17 نقطه مختلف و حدود 500 هکتار زمین شناسایی شده که توافقاتی نیز منجر شده است.

وی  تاکید کرد: بخشی از این میزان زمینی که به تازگی شناسایی کرده‌ایم در داخل محدوده برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن است و قسمتی از آن در خارج از محدوده قرار دارد که درصدد هستیم هر چه زودتر 100 درصد این زمین‌ها را برای اجرای طرح مسکن ملی مهیا کنیم.

انتهای پیام/ص


ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
سیاسی