شهرستان بهار

بولتون :

ترامپ دنبال توافق با ایران است

شناسه خبر: ۱۰۰۱۶
 ترامپ دنبال توافق با ایران است

فکر می‌کنم، شاید ظرف سی روز آینده، به فکر ملاقات با آیت‌الله‌ها و توافق با آنها برای بازگشت به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ باشد. فکر می‌کنم این چیزی باشد که از او انتظار انجام آن می‌رود.

گزارش نشاط شهر به نقل از شفاف، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا تأکید کرد که «دونالد ترامپ» شکست در انتخابات را هرگز نخواهد پذیرفت و طی روزهای آینده احتمالاً به دنبال دیدار با مقامهای ایران و توافق با جمهوری اسلامی است.

«جان بولتون» مشاور پیشین امنیت ملی «دونالد ترامپ» رئیسجمهور آمریکا در خصوص، گزارش ادعایی اخیر روزنامه آمریکایی «نیویورکتایمز» مبنی بر قصد ترامپ برای اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران را امری بعید و ناشی از شیوه تصمیمگیری آشفته، غیرمتعارف، ناآگاهانه و نامنسجم ترامپ توصیف کرد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا ترامپ علیه ایران اقدام نظامی انجام خواهد داد، گفت: «نه فکر نمیکنم، فکر میکنم گزارشهایی مبنی بر اینکه وی خواستار گزینههایی (علیه ایران) شده است، کاملاً نشانگر شیوه تصمیمگیری آشفته، غیرمتعارف، ناآگاهانه و نامنسجم ترامپ است. افکاری به ذهن وی خطور میکند که شاید اجرای آن اقدامی خوب باشد، سپس درباره آن افکار حرف میزند و بعد بیخیال آن میشود. برخی اوقات چیز دیگری نظر وی را جلب میکند، بعید میدانم که اصلا چنین چیزی (اقدام نظامی علیه ایران) امکانپذیر باشد».

بولتون سپس در ادامه احتمال داد که ترامپ به دنبال گفتوگو با مقامهای جمهوری اسلامی ایران باشد و در این خصوص گفت: «فکر میکنم، شاید ظرف سی روز آینده، به فکر ملاقات با آیتاللهها و توافق با آنها برای بازگشت به توافق هستهای ۲۰۱۵ باشد. فکر میکنم این چیزی باشد که از او انتظار انجام آن میرود».

بولتون سپس در پاسخ به سؤالی درباره انتخابات ریاستجمهوری آمریکا و موافقت ترامپ با گذار قدرت به «جو بایدن» گفت: «او قطعاً به شکست در انتخابات راضی نخواهد شد. فکر میکنم که او با توصیههای حقوقی و سیاسی بدی احاطه شده است که به او میگویند شانس پیروزی دارد، فکر میکنم او به هیچ عنوان شکست در انتخابات را نخواهد پذیرفت و میگوید که انتخابات از او به سرقت رفته است و نگرانم که در نُه هفته باقیمانده (از ریاستجمهوری)، ترامپ اقداماتی را انجام دهد که خسارات قابل توجهی به کشور و دولت و حزب جمهوریخواه وارد کند».

مشاور سابق امنیت ملی ترامپ درباره تلاشهای تیم ترامپ برای به چالش کشیدن نتیجه انتخابات ریاستجمهوری آمریکا گفت: «من فکر میکنم کل عملیات حقوقی که ستاد انتخاباتی (ترامپ) به راه انداختهاند، دچار عیب و نقص است....اگر همانطور که رئیسجمهور دائماً در کارزار انتخاباتی تصریح میکرد، آنها (دموکراتها) به دنبال تلاش برای به سرقت بردن انتخابات بودند......وکلا باید ماهها قبل از سوم نوامبر (روز برگزاری انتخابات) حضور پیدا میکردند و به دنبال شواهد و مدارک و موارد نگرانکننده میبودند».


انتهای پیام /

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر