شهرستان بهار

دستورالعمل ساماندهی فعالیت‌های تبلیغاتی در فضای مجازی ابلاغ شد

شناسه خبر: ۱۰۲۸۵
دستورالعمل ساماندهی فعالیت‌های تبلیغاتی در فضای مجازی ابلاغ شد

کمیته مرکزی سازمان‌های تبلیغاتی کشور، دستورالعمل ساماندهی آگهی‌ها و فعالیت‌های تبلیغاتی در فضای مجازی را با هدف صیانت از حقوقِ مخاطب و تأمین سلامت محتوایِ آگهی‌هایِ تبلیغاتی، تصویب و ابلاغ کرد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از دفتر تبلیغات و اطلاعرسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دستورالعمل ساماندهی آگهیها و فعالیتهای تبلیغاتی که چندی پیش در کمیته مرکزی سازمانهای تبلیغاتی کشور تصویب شده بود توسط معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ شد.

مسئولیت نظارت بر حسن اجرای این دستورالعمل بر عهده دفتر تبلیغات و اطلاعرسانی با همکاری مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

بر اساس این دستورالعمل، رسانه­های تبلیغاتی برخط، رسانه­های کاربرمحور تبلیغاتی، پیام­گستران و دارندگان صفحات و کانال­هایی که فعالیت اصلی آنها تبلیغات است، برای پذیرش و انتشار آگهی در فضای مجازی باید مجوز کانون آگهی و تبلیغاتی دریافت کنند و رسانههای برخط، دیگر رسانه­های کاربر محور، صفحات و کانال­ها و افراد تاثیرگذار و موتورهای جستجو برای پذیرش و انتشار آگهی باید از طریق اخذ مجوز کانون یا از طریق کانونها اقدام نمایند.

این دستورالعمل در ۴ ماده، ۳۹ بند و ۳ تبصره در راستای تحقق اهداف طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات مصوب شورای عالی فضای مجازی و اجرای بند ­۱۶ ­ماده­ ۲ قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ ­و ارشاد اسلامی، آیین­نامه تاسیس و نظارت بر نحوه­ کار و فعالیت کانون­های آگهی و تبلیغاتی و ماده ۳ آیین­نامه ساماندهی توسعه رسانه­ها و فعالیت­های ­فرهنگی ­دیجیتال مصوب هیأت وزیران، تصویب و ابلاغ شده است.

متن کامل این دستورالعمل را میتوانید در پیوندِ 4NFNxn049X.pdfدریافت کنید.

انتهای پیام /

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر