شهرستان بهار

چگونه با سهام عدالت وام بگیریم؟

شناسه خبر: ۱۰۶۸۲
چگونه با سهام عدالت وام بگیریم؟

با توجه به ارزش ۱۰٫۸ میلیون برگه‌های سهم عدالت ۵۰۰ هزار تومانی و اعلام اینکه متقاضیان می‌توانند حداقل ۵۰ درصد این ارزش وام بگیرند،صاحبان سهام عدالت می‌توانند برای دریافت وام حداقل پنج میلیون تومانی خود اقدام کنند. اما چگونه؟

به گزارش نشاط شهر به نقل از صبحانه،هرچند هنوز صاحبان سهام عدالت امکان فروش این سهام را ندارند و وعده آزادسازی سومین مرحله سهام عدالت هم عملی نشد، اما توزیع کارت اعتباری با اتکا به سهام عدالت از هفته اخیر کلید خورده است.


با توجه به ارزش ۱۰٫۸ میلیون برگههای سهم عدالت ۵۰۰ هزار تومانی و اعلام اینکه متقاضیان میتوانند حداقل ۵۰ درصد این ارزش وام بگیرند،صاحبان سهام عدالت میتوانند برای دریافت وام حداقل پنج میلیون تومانی خود اقدام کنند. این رقم برای کسانی که سهام عدالت یک میلیون تومانی دارند دو برابر و معادل ۱۰ میلیون تومان است.

در این وامها، اگر سهامداری نتواند ظرف مدت یک ماه این مبلغ را پس بدهد باید ظرف ۳۶ ماه آن را تسویه کند و سود آن را هم بپردازد.

حسین فهیمی، مدیر عامل شرکت سپردهگذاری مرکزی گفته است: با کارت اعتباری سهام عدالت، امکان خرید وجود دارد و در صورت برگشت مبلغ استفاده شده تا ۲۹ روز، سود به آن تعلق نخواهد گرفت. در غیر این صورت پول دریافت شده به وام سه ساله تبدیل میشود که سود آن هم باید پرداخت شود.

به گفته او برای کسانی که نیازهای فوری و ضروری در حد ۵ تا ۱۰ میلیون تومان دارند یک کارت اعتباری یا کارت خرید صادر شود.

عباس معمار نژاد، معاون وزیر اقتصاد نیز در این خصوص گفته است: «امروز دو بانک ملی و تجارت به صورت الکترونیکی به سهامداران عدالت کارت اعتباری ارایه میدهند.»

همچنین ۲۶ بهمن ماه نیز نماینده وزارت اقتصاد گفت: همه کسانی که سهام عدالت دارند، میتوانند درخواست خود را برای دریافت تسهیلات بهصورت غیرحضوری از درگاههای تعیینشده ارسال کند.

موسوی یادآور شد: مدارک مورد نیاز مدارک هویتسنجی است و بر اساس هماهنگیها با سازمان بورس، این کارتها حداکثر ظرف یک هفته قابل استفاده خواهد بود.

وی تأکید کرد: فعلاً دو بانک آماده ارائه این خدمات هستند و در روزهای آتی برای سایر بانکها اطلاعرسانی خواهد شد ضمن اینکه کسانی هم که در این دو بانک حساب ندارند، میتوانند با افتتاح حساب از این تسهیلات استفاده کنند.

موسوی ادامه داد: تمهیداتی در نظر گرفته شده است که از کارت فیزیکی هم استفاده نشود و خرید از طریق کیوآرکد انجام شود.

وی با اعلام اینکه بازپرداخت این تسهیلات سهساله است، گفت: نرخی که در نظر گرفته شده ۱۸ درصد است، اما اگر مصرفکننده آخر هر ماه تسویه کند، هیچ سودی از او هم گرفته نمیشود.

موسوی با اشاره به متغیر بودن میزان اقساط تصریح کرد: ارزش کارتهای اعتباری ۵۰ یا ۶۰ درصد میزان دارایی سهام عدالت افراد است و سازمان بورس میتواند آن را بهعنوان وثیقه بگذارد، از این رو پرداخت این تسهیلات نیاز به ضامن ندارد.

وام بانکی در کدام بانک؟

به گزارش تجارتنیوز، مسئولان از هفته گذشته اعلام کردند که امکان دریافت کارت اعتباری سهام عدالت فراهم شده اما طبق اعلام شرکت سپردهگذاری مرکزی شروطی برای دریافت این کارت وجود دارد که به این شرح است:

ـ مشتریان باید در سامانه سجام اطلاعات خود را ثبت کنند و احراز هویت انجام شوند.
ـ در صورت تاخیر در عمل به تعهدات، دارایی سهام عدالت آنها توسط بانک به فروش میرود.
ـ به گفته معاون وزیر اقتصاد، سود این تسهیلات در مدت زمان سه ساله ۱۸ درصد است.

در حال حاضر بانک ملی این خدمت را از طریق اپلیکیشن موبایلی فراهم کرده است، اما اپراتور مربوط به سهام عدالت در بانک تجارت میگوید که هنوز بخشنامهای اعلام نشده و در حال اجرایی شدن است. به محض این که اجرایی شود در سایت بانک تجارت اطلاعرسانی میشود. بانک ملت و صادرات هم همین طور هستند.

در واقع فعلا تنها بانک ملی این طرح را اجرا کرده است.

روابط عمومی بانک ملی در اطلاعیهای اعلام کرده که سهامداران برای دریافت کارت اعتباری نیازی به مراجعه به شعب ندارند. متقاضیان میتوانند مدارک هویتی خود را در سامانه «نشان بانک» در اپلیکیشن ایوا ثبت کنند و در کمترین زمان ممکن، آن را تحویل بگیرند.

کاربرانی است که سهام عدالت داشته و حسابشان در بانک ملی ایران است میتوانند سهام عدالت خود را وثیقه قرار داده و به کمک آن تا سقف پنج میلیون تومان وام به صورت کارت اعتباری بگیرند.

این کارت اعتباری دریافتی در فروشگاههای وین مارکت، افق کوروش و رفاه قابل مصرف است.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر