شهرستان بهار

برق مشترکان کشاورزی همدان رایگان می‌شود

شناسه خبر: ۲۴۴۳
 برق مشترکان کشاورزی همدان رایگان می‌شود

در سال گذشته با همکاری کشاورزان، شرکت برق موفق به صرفه جویی 88 مگاواتی شد و در ازای این همکاری بیش از یک میلیارد و 131 میلیون ریال تخفیف در بهای برق مشترکین همکار اعمال شد | به منظور عبور از اوج بار تابستان برنامه هایی با مشارکت کشاورزان انجام می شود که در ازای اجرای آن تخفیف در بهای برق مصرفی آنها اعمال خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان گفت: برق مشترکان بخش کشاورزی این استان رایگان می شود.

حاجی رضا تیموری افزود: در سالجاری طرح جدیدی از سوی وزارت نیرو به شرکت های توزیع برق اعلام شد که اگر کشاورزی با اعلام همکاری قبلی متعهد شود به مدت 30 روز متوالی و در چهار ساعت اوج باریعنی از ساعت (20 تا 24) موتور چاه خود را خاموش کند، از پرداخت بهای برق مصرفی معاف خواهند شد.

وی اضافه کرد: مشترکی که به این صورت متقاضی همکاری باشد، باید تاریخ شروع همکاری خود را به طور دقیق و در تفاهم نامه ای به اداره برق شهرستان محل زندگی خود اعلام کند.

وی اضافه کرد: مشترکی مشمول اجرای طرح جدید می باشند که قدرت مصرفی آن از قدرت قراردادی مندرج در پروانه بیشتر نباشد.

وی اظهار داشت: تعداد مشترکان کشاورزی استان همدان تا پایان سال 1392 بیش از 10هزار مشترک است که دو درصد کل مشترکان را تشکیل می دهند.

تیموری گفت: این دسته از مشترکان با مصرف چهار درصد از کل انرژی مصرف شده در سال 92، در صدر قرار داشته و از این رو استان ما به عنوان یک قطب کشاورزی شناخته می شود.

وی اظهار داشت: با فرا رسیدن فصل گرما و افزایش نیاز به انرژی الکتریکی، تامین نیروی مورد نیاز مشترکان با دشواری هایی همراه می شود و همه ساله وزارت نیرو طرح هایی را به منظور نیرو رسانی به مشترکان و کاهش احتمال اعمال خاموشی در این دوره از سال به اجرا در می آورد.

وی افزود: در سال گذشته با همکاری کشاورزان، شرکت برق موفق به صرفه جویی 88 مگاواتی شد و در ازای این همکاری بیش از یک میلیارد و 131 میلیون ریال تخفیف در بهای برق مشترکین همکار اعمال شد.

تیموری گفت: به منظور عبور از اوج بار تابستان برنامه هایی با مشارکت کشاورزان انجام می شود که در ازای اجرای آن تخفیف در بهای برق مصرفی آنها اعمال خواهد شد.

وی اظهار داشت: کشاورزان با امضای تفاهم نامه ای با شرکت توزیع برق به منظورعدم استفاده از موتور چاه خود در ساعات اوج مصرف و در طول سه ماه از 15 خرداد تا 15 شهریور، اعلام همکاری می کنند.

وی افزود: ساعت اوج بار در استان همدان در شش ماهه ابتدایی سال از ساعت 20 تا 24 (8شب الی 12 شب) است و از آنجا که برخی از چاه های کشاورزی به صورت اشتراکی مورد استفاده قرار می گیرد، در این طرح مشترک می تواند با صلاحدید خود به جای چهار ساعت (8شب الی 12 شب)، دو ساعت در روز (13 الی 15) و دو ساعت در شب (20 الی 22) را انتخاب کند.

وی اظهار داشت: همه کشاورزانی که همکاری خود را به یکی از این صورت ها اعلام کنند، کل بهای برق مصرفی آنها با نرخ کم باری محاسبه می شود.

شرکت توزیع برق استان همدان 635 هزار مشترک دارد و تعداد مشترکان کشاورزی استان همدان تا پایان سال 1392 بیش از 10هزار مشترک است که دو درصد کل مشترکان را تشکیل می دهند./همدان پرس

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر