شهرستان بهار

عید فطر امسال فاز اول جزیره شادی افتتاح می گردد.+تصاویر

شناسه خبر: ۲۶۰۱
عید فطر امسال فاز اول جزیره شادی افتتاح می گردد.+تصاویر

فاز اول شامل دریاچه ماهی گیری و قایق سواری است/ تناقضاتی در طرح اجرا شده و قرارداد جزیره شادی دیده می شود که در آن می توان به فاز بندی طرح و زمان اجرای آنها و همچنین تاریخ عقد قرارداد اشاره کرد./1230 نفر فرم درخواست شغل در مجموعه جزیره شادی پر کرده اند.

در هفته گذشته با هماهنگی شورای شهر بهار درب مجموعه جزیره شادی به روی بازدید کنندگان گشوده شد تا عموم بتوانند از این مجموعه بازدید داشته و از روند ساخت و ساز و پیشرفت این مجموعه مطلع شوند.

در این بازدید پورپروانه مدیر اجرایی مجموعه در خصوص کارهای عمرانی مجموعه گفت: بالاخره پس از یکی دو سال تلاش بی وقفه همکاران فاز اول مجموعه جزیره شادی در عید فطر امسال به بهره برداری می رسد که البته این مسئله منوط به اجرای تعهدات شهرداری در قبال مجموعه است.  

وی ادامه داد: فاز اول شامل دریاچه ماهی گیری و قایق سواری است و حدود 4 هزار ماهی در دریاچه ریخته شده و آماده برای ماهیگری است و ما سعی می کنیم هر یکی دو ماه یکبار در این مکان مسابقه ماهیگیری برگزار کنیم. سن آمفی تئاتر برای برگزاری کنسرت و نمایش فیلم در حال آماده سازی است و محیط مناسبی برای برگزاری نشست هاست و ما در زمان افتتاحیه نیز از این مکان استفاده خواهیم کرد و با دعوت از خوانندگان مطرح کشور اجرای کنسرت در این مکان را خواهیم داشت.  سفره خانه سنتی و چایخانه سنتی مکان تفریحی دیگری است که با نصب سیاه چادر در این مکان غذاهای سنتی شهرهای مختلف کشور پخت می شود همچنین در کنار آن  ساختمان فست فود طراحی شده که برای استفاده جوانان و علاقمندان به غذاهای فست فودی است. همچنین دور تا دور محوطه به عرض 5 متر برای پیاده روی موسوم به جاده سلامت آماده و درختکاری شده است و سمت جلویی پروژه مختص  محوطه بازی طراحی شده که شامل انواع بازی های شهربازی و بازی های کامپیوتری مختص سنین 3 سال تا 70 سال است.

وی همچنین گفت: بازارچه ای نیز در مجموعه تعبیه شده و شامل مغازه هایی است که در آن نمایشگاه صنایع دستی شهرستان و مایحتاج روزانه همچون کیف و کفش و البسه به فروش خواهد رسید که این مغازه ها به صورت استیجاری در اختیار اهالی قرار خواهد گرفت و در غیر این صورت با شرکت های هایپر مارکت در مورد عقد قرارداد برای اجاره این مغازه ها صحبت خواهد شد.

پورپروانه ادامه داد: سایت اقامت موقت در قسمت دیگری از مجموعه طراحی شده که در آن 70 الی 80 چادر می تواند نصب شود که در این رابطه با هلال احمر نیز همکاری خواهیم داشت و برای نصب چادر در این مکان از مسافرین هزینه ای دریافت نخواهد شد.

وی در ادامه گفت: از دیگر امکانات مجموعه می توان به  پینت بال، برکه مصنوعی و پیست اتومبیل رانی که دارای مجوز کلاس C بوده و امکان برگزاری مسابقات بین المللی را دارد و همچنینن پیست موتورسواری ABT ، موتور چهارچرخ نیز اشاره کرد.

وی همچنین در مورد پوشش گیاهی مجموعه اضافه کرد: با توجه به کمبود آب در منطقه سعی کرده ایم از گیاهانی در مجموعه استفاده کنیم که مختص مناطق کم آب است و نیاز چندانی به آب ندارد. همچنین از سیستم آبیاری بارانی و قطره ای برای آبیاری گیاهان استفاده شده و مجموعه دارای سیستم زهکشی است که همین امر باعث می شود اضافات آب در آبیاری به دریاچه منتقل شود و در نتیجه کمترین مقدار مصرف آب را در مجموعه خواهیم داشت.

پورپروانه در مورد سوال یکی از بازدیدکنندگان در مورد وضعیت اشتغالزایی و افراد متقاضی شغل در مجموعه گفت: 1230 نفر برای اشتغال در مجموعه ثبت نام کرده اند و ما از حدود یک ماه قبل از عید شروع به بررسی پرونده ها کرده ایم و افراد مناسب هر جایگاه از مدیریت گرفته تا خدماتی جدا می شود و پس از چند روز فراخوان مصاحبه با این افراد انجام خواهد شد. در فاز اول به غیر از افرادی که در حال حاضر در مجموعه مشغول هستند به 70 نفر نیاز داریم و در این بین افرادی از ملایر و نهاوند هم داشته ایم که درخواست داده اند اما اولویت ما  با ثبت نام کنندگان بهاری است؛ چرا که برای ما سر وقت حاضر شدن در محل با توجه به نزدیکی بهار اهمیت بیشتری دارد.

وی در مورد تعهدات شهرداری گفت: محوطه سازی بیرون جزیره شادی  و همچنین آسفالت منطقه بین مسکن مهر و مجموعه جزیره شادی برعهده شهرداری است که متاسفانه شهرداری تاکنون به تعهد خود عمل نکرده است و امیدواریم که شهرداری تا افتتاح مجموعه به این تعهد خود عمل کند.

وی در مورد مساحت مجموعه گفت: حدود 12 هکتار زمینی است که شهرداری در اختیار ما قرار داده و 8 هکتار نیز خودمان خریداری کرده ایم. ما انتظار داریم که فرماندار و استاندار نیز به تعهدات خود در خصوص تامین گاز و دیگر موارد، عمل کنند؛ چرا که ما نیز به تعهد خود عمل کرده ایم و فاز اول مجموعه را یک سال زودتر از برنامه زمانبندی افتتاح خواهیم کرد. چرا که زمان انعقاد قرارداد از تاریخ 16 آذر 91 به مدت سه سال بوده که طبق این تاریخ ما یک سال زودتر از موعد مقرر فاز اول را به بهره برداری رسانده ایم.

با پیگیری های شورای شهر بهار نسخه ای از قرارداد جزیره شادی از سوی شهرداری در اختیار خبرنگار نشاط شهر قرار گرفت که در اینجا بندهایی از این قرارداد به صورت خلاصه آورده شده است:

بند1- تعهدات شهرداری:

الف) توافق گردید شهرداری بهار زمینی به مساحت تقریبی 5/12 هکتار را به منظور اجرای طرح و با رعایت تعهدات سرمایه گذار بدون دریافت هر گونه وجه و با انتقال قطعی نسق زراعی اراضی به سرمایه گذار واگذار نماید.

ب) توافق گردید شهرداری بهار به منظور تامین آب مجموعه و پس از تکمیل فاز اول ، 2 حلقه چاه آبرا به صورت رایگان و قطعی سرمایه گذار واگذار نماید.

ج) توافق گردید با پیگیری شهرداری و اخذ مجوزهای لازم 2 حلقه چاه موجود در نهالستان و شرکت آب و فاضلاب شهر بهار در قبال اخذ بهاء در اختیار سرمایه گذار قرار گیرد.

بند 2- تعهدات سرمایه گذار:

الف) توافق گردید سرمایه گذار پس از امضاء قرارداد مبلغ 1/000/000/000 ریال معادل یکصد میلیون تومان تمام بابت جبران خسارت کلیه هزینه های طراحی و اجرای عملیات عمرانی انجام شده از قبیل آماده سازی و جداول کار شده ظرف مدت 2 روز به شهرداری بهار پرداخت نماید.

ب) توافق گردید سرمایه گذار پس از در یافت پروانه ساختمانی سریعا نسبت به تجهیز کارگاه اقدام و بر اساس فازبندی اولیه به شرح ذیل شروع به احداث پروژه نماید؛

فاز اول شامل احداث ویلاها و شهربازی با توجه به مشخصات نقشه ها و پروانه ساختمانی در مدت یک سال از زمان انعقاد قرارداد

فاز دوم شامل احداث مجتمع آبی و دریاچه با توجه به مشخصات نقشه ها و پروانه صادره در مدت 3 سال از زمان انعقاد قرارداد

فاز سوم شامل احداث تالار و هتل با توجه به مشخصات نقشه ها و پروانه صادره در مدت 6 سال از زمان انعقاد قرارداد

فاز چهارم شامل احداث نمایشگاهها و سیتی سنتر با توجه به مشخصات نقشه ها و پروانه صادره در مدت 8 سال از زمان انعقاد قرارداد

فاز پنجم شامل احداث هتل آپارتمان با توجه به مشخصات نقشه ها و پروانه صادره در مدت 10 سال از زمان انعقاد قرارداد

ی) با عنایت به حساسیت و عمومی بودن طرح جهت ارتقاء جذب توریست و گردشگر در سطح استان و منطقه و استان های همجوار و همچنین فرهنگ سازی در خصوص مبارزه با ناهنجاری در جامعه و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در سطح استان و خصوصا شهر بهار توافق گردید جهت تشویق ، سرمایه گذار از پرداخت هرگونه عوارض شهرداری ، درآمد ، نوسازی و هرگونه عوارض پیش بینی نشده که بعدا به تصویب هیئت محترم دولت برسد، از معافیت دائم برخوردار باشد.

ل) توافق گردید مسئولیت تامین روشنایی و انجام خدمات شهری و نگهداری فضای سبز بیرونی سایت در حد مطلوب به عهده شهرداری بهار باشد.

ن) به منظور بهره مندی شهرداری بهار از مجموعه تفریحی – توریستی ، سرمایه گذار متعهد می گردد پس از تکمیل پروژه سالیانه مبلغ 150/000/000 ریال به حساب شهرداری واریز نماید.

تبصره1: با توجه به افزایش تورم ، هر سال به میزان 10 درصد به مبلغ مندرج در این بند اضافه خواهد شد.

س) استفاده از فضای عمومی خارج از سایت مجتمع برای عموم به صورت رایگان و استفاده از فضای اختصاصی بر اساس قیمت های مصوب خواهد بود.

ق) سرمایه گذار به هیچ عنوان حق تغییر کاربری ملک را در آینده نخواهد داشت و قبل از بهره برداری نهایی، حق واگذاری زمین به غیر را ندارد و طرح مذکور به عنوان پروژه تفریحی ، تجاری و گردشگری می باشد.

گفتنی است که زمان عقد قرارداد تاریخ 31 فروردین ماه 1390 و سرمایه گذار رضا اسدی می باشد.

 با توجه به بندهای آورده شده از قرارداد و توضیحات پورپروانه مجری طرح تناقضاتی در این بین دیده می شود که در آن می توان به فاز بندی طرح و زمان اجرای آنها و همچنین تاریخ عقد قرارداد اشاره کرد.

علی عطایی عضو شورای شهر بهار در گفتگو با خبرنگار نشاط شهر در این باره گفت: مجموعه جزیره شادی طرح بزرگی است که می تواند باعث پیشرفت و جذب توریست و گردشگر به شهر و استان شده و موجب معرفی شهر به دیگر هموطنان ما شود و ما به طور کامل از این طرح حمایت می کنیم اما خواستار اجرای کامل تعهدات از سوی شهرداری و مسئولین پروژه هستیم.

 وی در مورد اجرای تعهدات شهرداری گفت: بیش از 11 هکتار از زمین های جزء تعهدات شهرداری تملک شده و تنها درصد کمی از زمین های مورد تعهد شهرداری باقی است که در حال انجام باقی کارهای آن هستیم. همچنین در مورد واگذاری دو حلقه چاه مذاکراتی انجام شده و سه الی 4 چاه را در نظر گرفته ایم که پس از افتتاح فاز اول واگذار خواهد شد.

وی همچنین در مورد محوطه سازی مجموعه جزیره شادی گفت: اگرچه در قرارداد، محوطه سازی جزء تعهدات شهرداری نیست اما شهرداری با توجه به حساسیت و عمومی بودن طرح جهت ارتقاء جذب توریست و گردشگر محوطه سازی این مجموعه را بر اساس اولویت در دستور کار خود قرار داده است.


پیست کارتینگ و آفرود
پیست آفرود


 


نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • ناظم :
  در تاریخ ۲۰ خرداد ۹۳ ساعت ۱۱:۲۳
  سالیانه 15 میلیون اونم 10 سال دیگه؟ میگم یه موقع خدای نکرده ، دور از جون فشار نیاد به سرمایه گذار جزیره شادی؟ شنیدم هر کدوم از مغازه هاشونو 50 میلیون پیش ماهی 1 میلیون اجاره میدن. دیگه حساب کنید چندتا مغازه هست اونجا؟
 • همشهری :
  در تاریخ ۲۱ خرداد ۹۳ ساعت ۰۲:۲۶
  مطمننا شهرداری و شورای شهر میدونن که نباید با بیت المال شوخی کرد.
  بماند که این قرارداد نواقصی بسیار دارد که حتی یک بچه کوچولو هم تشخیص میده
  آقای شیری و شورای قبلی حتما دارن به ریش مردم شهر میخندن ولی بدونن خدا بزرگه.از آقای خلیلی و اعضای شورای جدید عاجزانه در خواست میکنم از حقوق این شهر قاطعانه دفاع کنن و از حاشیه سازی افراد خائن نترسن.
 • همشهرى :
  در تاریخ ۲۵ خرداد ۹۳ ساعت ۰۰:۱۳
  براى توسعه شهرى و همجنين تبديل روستا به شهر نياز به برداشتن قدمهاى بزرگ توسط مسئولين دلسوز ميباشد ، كه در دوره شورا و شهردار قبل جندين حركت خوب براى جذب سرمايه گذاران متفاوت صورت گرفته كه متاسفانه از زمان تغيير شوراء و شهردار بهار تا كنون هيج حركت مثبت و رو به جلوئى در شهرستان بهار ديده نشده كه جاى تامل دارد ؟؟؟؟؟؟؟
  به نقل از بزرگى از اهالى شهرستان بهار ، گويا سرمايه گذار پروژه جزيره شادى اعلام كرده در صورتيكه كسى يا كسانى تمايل داشته باشند ، شركت جزيره شادى حاضر است با دريافت ٠/٥٠ مبلغ سرمايه گذارى شده ، طرح مذكور را به هر شخص حقيقى و يا حقوقى واگذار نمايد
 • ناظم :
  در تاریخ ۲۵ خرداد ۹۳ ساعت ۰۱:۳۹
  جناب همشهری اگه ممکنه لطف کنید این قدم های بزرگ رو ذکر کنید ما هم بدونیم چی به چیه؟ تو پروژه جزیره شادی دیگه چه امتیازی باید به سرمایه گذار میدادن که ندادن؟
  - توافق گردید سرمایه گذار از پرداخت هرگونه عوارض شهرداری ، درآمد ، نوسازی و هرگونه عوارض پیش بینی نشده که بعدا به تصویب هیئت محترم دولت برسد، از معافیت دائم برخوردار باشد.
 • همشهرى :
  در تاریخ ۲۵ خرداد ۹۳ ساعت ۰۱:۵۶
  ناظم عزيز ؛
  اگر از دوستان شوراء و شهردارى سوال كنيد متوجه اين موضوع ميشويد كه !!!!!
  از زمان برگذارى مراسم پياده روى جزيره شادى ، تمام زمينهاى اطراف پروژه افزايش قيمت داشتند ، اي يعنى خدمت شوراء و شهردار دوره قبل به مردم فهيم بهارى
  حالا شما بگيد كه ؛ شوراء و شهردار جديد چه گلى به سر مردم بهار زدند؟؟؟؟
  اگر توان اجرائى دارند و ميتونند ، يه سرمايه گذار جديد مثل دكتر .... جذب بكنند
  اگر توانائى اين كارو رو داشتند ، بعد شما در جايگاه دفاع بربيائيد
 • ناظم :
  در تاریخ ۲۵ خرداد ۹۳ ساعت ۱۰:۰۰
  من از کسی دفاع نمیکنم. اتفاقا نقدهایی به کار شورا و شهرداری جدید وجود داره. درست میگید ما تا حالا به غیر از حرف و جلسه کار مثبت و شاخصی از ایشان ندیدیم که دلایل مختلفی ممکنه داشته باشه.
  در ضمن مردم بهار که فقط صاحبان زمینهای اطراف جزیره شادی نیستند، اگه منفعتیه باید به کل مردم برسه. این زمانی معنا پیدا می کنه که ببینیم چی دادیم و در ازاش چی گرفتیم. آیا این داده ها به گرفته ها می ارزه یا نه؟ ان شاء الله که اینطور باشه. من با کلیت جزیره شادی مخالف نیستم و از ایجاد این پروژه در بهار خوشحالم و صد البته که این پروژه در آینده به نفع مردم خواهد بود.
 • همشهرى :
  در تاریخ ۳۰ خرداد ۹۳ ساعت ۱۶:۴۱
  سلام ، روز آدينه بخير
  ناظر عزيز بنظر من براى اينكه ادعاى احتمالى سرمايگذلر جزيره شادى ، مبنى بر واگذارى پروژه جزيره شادى به٠/٥٠قيمت تمام شده به هر شخص حقيقى و يا حقوقى بررسى شود ، از مسئولين شهردارى و شورا و يا فرماندار محترم بخواهيد با چاپ اوراق و فروش ان به مردم بهار سهام پروژه جزيره شادى را براى حفظ منافع عمومى مردم بهار خريدارى نمايند !!! شايد با اين حركت بتوان بنفع عموم مردم حتى با كمترين سرمايه در شهر بهار قدم برداشت، فكر ميكنم از نظر قانونى شهردارى منعى براى چاپ اوراق مشاركت نداشته باشد
  اينطورى ميتوان تمام اهل شهر بهار را در توسعه و رشد اقتصادى شهر سهيم كرد
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر