شهرستان بهار

کشاورزان به دنبال کشت دوم نباشند .

شناسه خبر: ۲۷۲۹
کشاورزان به دنبال کشت دوم نباشند .

مرادی پناه: امروز که برداشت سيب زميني در شهرستان بهار آغاز شده، از کشاورزان عاجزانه تقاضا داريم به دنبال کشت دوم نباشند چراکه امروز مردم شهرستان مشکل آب شرب دارند و در صورت پرداختن کشاورزان به کشت دوم مردم شهرستان با کمبود بيشتر آب شرب مواجه خواهند بود.

پروژه هاي شهرستان بر اساس سياست هاي بودجه اي سال جاري و در راستاي عملياتي و اجرايي کردن بودجه انجام مي شود. فرماندار بهار با بيان اين مطلب در کميته برنامه ريزي شهرستان بهار گفت: پروژه هاي نيمه تمام با پيشرفت فيزيکي بالاي 80 درصد در اولويت اجرا قرار دارند و ديون پروژه هاي گذشته نيز بايد پرداخت شود.

مرادي پناه با اشاره به کاهش 30 درصدي اعتبارات استاني نسبت به سال گذشته گفت: اعتبارات استاني از 159 ميليارد تومان سال گذشته به 106 ميليارد تومان در سالجاري رسيده که اعتبارات به تبع استان در شهرستان نيز کاهش داشته است و محدوديتها و مضيقه هاي دولت در استانها و شهرستانها نيز اثربخشي داشته است.

وي اعلام کرد: سهم شهرستان بهار از محل اعتبارات تملک داراييهاي استان 7 ميليارد و 560 ميليون تومان معادل 25/8 درصد اعتبارات استاني است که نسبت به سال گذشته افزايش داشته است و براي 183 پروژه هزينه خواهد شد و اعتبارات شهرستان از محل ماده 180، معادل 3/3 درصد اعتبارات استان است که بايد هدايت و مديريت شود.

وي تصريح کرد: پس از ابلاغ پروژه هاي مصوب شده، دستگاههاي اجرايي بايد موافقت نامه ها را مبادله کنند و کارهاي عمراني آغاز شود و فرمانداري نيز بر همه امور نظارت خواهد داشت. وي اظهار داشت: نوع پروژه و پيشرفت کار و ميزان تخصيص و پيگيري بر اساس فرمت تهيه شده به فرمانداري ارائه شود تا کارها بر اساس آن دنبال شود.

وي يکي از شاخص هاي ارزيابي مديران را ميزان سهم بري آنان از اعتبارات متمرکز در پايتخت دانست و گفت: مديران بايد تلاش خود را براي جذب اعتبارات از پايتخت و استان مضاعف کنند و همچنين در جهت برنامه 5 ساله دولت حرکت کرده و براي خود برنامه کوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت تبيين کنند و شاخص ها را نيز آناليز نمايند.

 وي اظهار داشت: تعادل بخشي و توانمندسازي شهرستانها در شاخص هاي مختلف، ملاک تخصيص اعتبارات از ماده 180 است که دستگاهها بايد در شاخص ها تامل نمايند تا حقي از شهرستان ضايع نشود. مرادي پناه اضافه کرد: با توجه به اينکه در سالجاري با مشکلات عديده اي در حوزه آب روستايي مواجه هستيم، از محل ماده 180 در مجموع 940 ميليون تومان براي اين مهم تخصيص يافته است و در اين حوزه بايد تلاش بيشتري صورت گيرد.

وي ادامه داد: از محل ماده 180، مبلغ 600 ميليون تومان براي راه روستايي، يک ميليارد و 620 ميليون تومان براي بهسازي روستايي، 310 ميليون تومان براي جهاد کشاورزي و 230 ميليون تومان براي حوزه علميه اختصاص يافته است. وي با بيان اينکه يکي از دغدغه هاي ملي، بيکاري و توليد ثروت است، گفت: براي رفع بيکاري، اقدامات زيرساختي و زيربنايي انجام شود و امسال 2/1 ميليارد تومان در بخش صنعت و معدن براي رفع محدوديت ها در سه شهرک صنعتي اعتبار در نظر گرفته شده است.

وي با تاکيد بر جذب اعتبارات راه و شهرسازي از پايتخت گفت: زيرساختهاي توسعه اي در شهرستان بايد کليد بخورد و راه همدان – بيجار در راستاي کاهش ترافيک و عدم فرسودگي راه هاي فرعي چهار بانده شود.

وي افزود: امروز شهرستان بهار در بخش بهداشت و درمان با مشکل مواجه است و عدم حضور پزشک عمومي و کافي نبودن فضاهاي بهداشتي و درماني در شهرستان مشکلاتي بوجود آورده و با وجود مضيقه ها و محدوديتها بايد تلاش مضاعفي صورت گيرد. وي اذعان داشت: وضع موجود شهرستان در سال پايه 5 ساله دولت در هر شاخص مشخص و متوسط استان و کشور نيز تعيين شود تا در پايان به شاخص هاي مطلوب برسيم.

وي تصريح کرد: امروز که برداشت سيب زميني در شهرستان بهار آغاز شده، از کشاورزان عاجزانه تقاضا داريم به دنبال کشت دوم نباشند چراکه امروز مردم شهرستان مشکل آب شرب دارند و در صورت پرداختن کشاورزان به کشت دوم مردم شهرستان با کمبود بيشتر آب شرب مواجه خواهند بود و دشت بهار نيز با تنش بسياري روبروست که بايد کشاورزان متقاعد شوند و با دولت همکاري لازم را داشته باشند.

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • امیر :
  در تاریخ ۲۵ تیر ۹۳ ساعت ۱۵:۱۴
  فقط فکر پول نباشین تورو خدددددددددددددددددددددداااا.
  از اداره آب هم میتوان کمک گرفت جهت جریمه سنگین کشاورزانی که از دو کشت استفاده می کنن.
 • ناظم :
  در تاریخ ۲۵ تیر ۹۳ ساعت ۱۵:۲۸
  ای آقا تو این شهر اونچه که کسی بهش فکر نمیکنه دیگرانند. همه به فکر خودشون و جیب خودشون هستن.
  بهتره ائمه جماعت اینجا دست به کار بشن.
  آقا خیلی از روستایی ها روستاشون رو ترک کردن به خاطر نبود آب. کمی دلتون بسوزه. چرا ائمه یه فکری واسه این مسئله نمی کنن. این چیزی نیست که با زور بشه به مردم فهموند اینجا دیگه باید از راه خدا و پیغمبر وارد شد. به این ملت بفهمونید که این آب حق الناسه . هر چی تو کشت دوم سود کنید حرامه حرام. من یکی راضی نیستم. این حقه بقیه مردمه که دارید می خورید. چاه غیر مجاز بعنی غیر شرعی یعنی حرام. ملت ما هنوز اینو نفهمیدن.
  الان که ماه رمضونه و مردم میرن مساجد بهترین وقت واسه فهموندن این مسئله است مخصوصا اگه از جانب خانم ها وارد بشن که دیگه چه بهتر. خانم ها بهتر میتونن مردشون رو مجاب کنن که کشت دوم از نظر شرعی حق الناس محسوب میشه و اشکال داره.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر