شهرستان بهار

​توقیف 2 محموله 560 هزار نخی سیگار قاچاق در شهرستان بهار

شناسه خبر: ۳۸۶۸
​توقیف 2 محموله 560 هزار نخی سیگار قاچاق در شهرستان بهار

فرمانده انتظامي شهرستان "بهار" از توقيف 2 محموله 560 هزار نخی سیگار قاچاق در شبانه روز گذشته در این شهرستان خبر داد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از پايگاه خبري پليس، فرمانده انتظامي شهرستان بهار سرهنگ "جمشيد باقري" در تشريح اين خبر گفت: کارکنان انتظامی این شهرستان در اجرای طرح های مبارزه با کالای قاچاق و قاچاق کالا در شبانه روز گذشته موفق به توقیف 2 محموله سیگار قاچاق درمحور های مواصلاتی این شهرستان گردیدند.

اين مقام انتظامي در ادامه افزود: قاچاقچیان، این دو محموله را که در 2 خودرو سواری پژو و سمند در استانهای مرزی و همجوار بارگیری و جاسازی نموده بودند، قصد فروش آن را در بازار داخل کشور داشته اند،که با تلاش مامورین انتظامی شهرستان بهار ناکام و از ادامه مسیر بازماندند.

وی گفت: مامورین پس از شناسایی این دو محموله با استفاده از شگردهای پلیسی، هر دو خودرو را توقیف و تعداد 290 هزار نخ سیگار از خودرو پژو کشف و همچنین تعداد 270 هزار نخ انواع سیگار خارجی از خودرو سمند کشف نمودند و در این راستا قاچاقچیان دستگیر شده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی اعزام شدند.

وی همچنین با اشاره به عوارض پدیده شوم قاچاق کالا و کالای قاچاق عنوان داشت : کالای قاچاق از هر نوع و در هر کشور در حال توسعه به تولید ملی آن کشور لطمه وارد می نماید و با از بین بردن انگیزه تولید در تولید کنندگان زیر ساخت های تولید داخلی را نابود می کند و این ناشی از خود خواهی عده ای از افراد سود جو بوده که با این خود خواهی موجب خسارت ملّی در کشور می گردند.

سرهنگ باقری در خاتمه در بحث قاچاق سیگار از آن سوی مرزها عنوان داشت: این سیگارها که در برند های متفاوت و در پوشش های متنوع می باشد علاوه بر زیان های مالی برای کشور در بحث خروج ارز ، در بحث کیفیت و آسیب رساندن به سلامتی مصرف کنندگان، هیچ نظارتی را از سوی مراجع بهداشتی در پی نداشته و قطعا به سلامت افراد آسیب می رساند و ما باید با اشاعه فرهنگ "سلامت فرد، سلامت جامعه" مصرف کنندگان سیگار را به ترک این پدیده نافرجام تشویق نماییم .

گفتنی است از ابتدای سال تاکنون 4 محموله سیگار قاچاق به تعداد 1 میلیون و 40 هزار نخ کشف و در این رابطه 4 خودرو توقیف و 4 نفر دستگیر شده است.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر