شهرستان بهار

نقش سردارهمدانی درمرصادایران ودفاع وطنی سوریه

شناسه خبر: ۴۱۸۵
نقش سردارهمدانی درمرصادایران ودفاع وطنی سوریه

با هم برای تأمین نیرو در تماس بودیم که تقریبا در آن زمان سه هزار و 600 نفر بسیجی برای حضور در منطقه درگیری اعلام آمادگی کردند.

به گزارش نشاط شهر به نقل از تسنیم، سردار رضا طلایی نیک ظهر امروز در حاشیه مراسم خاکسپاری سردار شهید همدانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سردار شهید همدانی در عملیات مرصاد جز نخستین فرماندهانی بود که برای کمک به سازماندهی و انسجام نیروهای انصارالحسین(ع) و قرارگاه نجف در منطقه درگیری حاضر شدند.

وی با اشاره به اینکه تنگه "چارزبر" آخرین نقطهای بود که گردانهای تیپ انصارالحسین، منافقان را متوقف کردند، افزود: با هم برای تأمین نیرو در تماس بودیم که تقریبا در آن زمان سه هزار و 600 نفر بسیجی برای حضور در منطقه درگیری اعلام آمادگی کردند.

سردارطلایی نیک بیان کرد: از این تعداد تنها 600 نفر به منطقه درگیری عملیات مرصاد اعزام شده و سه هزار نفر در همدان آماده بودند تا در صورت نیاز به منطقه اعزام شوند، اما در این بین سردار شهید همدانی در سازماندهی و هماهنگی برای حضور رزمندگان همدانی در آخرین عملیات دفاع مقدس بسیار نقش مهمی داشت.

وی در پاسخ به این سوال که سردار شهید همدانی در جبهه مقاومت سوریه چه تاثیری داشتند نیز گفت: یکی از عوامل پیروزی جبهه مقاومت و ناکامی استکبار، صهیونیسم و گروههای تکفیری در سوریه سازماندهی دفاع وطنی و بسیج مردمی توسط سردار شهید همدانی در سویه بود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دفاع بیان کرد: اگر دفاع وطنی و بسیج مردمی در سوریه شکل نگرفته بود، ارتش سوریه نمیتوانست در این چهار سال مقاومت کند، بسیج مردمی ابتکار عمل سردار همدانی بود که تجربیات 30 ساله خود در دفاع مقدس را برای آن به کار گرفت.

وی با اعلام اینکه سردار شهید همدانی در خط مقدم جبهه مقاومت اسلامی توانست نقش مهمی را ایفا کند، عنوان کرد: سردار شهید همدانی محبوبیت ویژه ای در جبهه مقاومت و بویژه در سوریه و لبنان دارند که همین امر سبب میشود جبهه مقاومت در سوریه تقویت شود.

سردارطلایی نیک بیان کرد: شهادت سردار همدانی جبهه مقاومت را مصممتر میکند و این منش عاشورایی سردار همدانی به طور قطع در جوانان، ملت ایران و کل رزمندگان جبهه مقاومت تجلی بیشتری پیدا میکند.

وی تصریح کرد: نقش بی بدیلی که سردار همدانی در مقاومت ضد صهیونیستی، ضداستکباری و ضدتکفیری داشتند الگویی برای همه رزمندگان جبهه بزرگ اسلامی است.

این مطلب توسط کاربران برای نشاط شهر ارسال شده است.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر