شهرستان بهار

هر ایرانی چند بشکه نفت دارد؟

شناسه خبر: ۴۴۳
هر ایرانی چند بشکه نفت دارد؟

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: بر اساس آمارهای بین‌المللی تاکنون در ۱۰۶ کشور جهان نفت کشف شده و ایران در میان این کشورها از نظر سرانه ذخایر نفتی در رتبه ۱۰ قرار گرفته است. به گزارش تسنیم،‌

IMG11072980

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: بر اساس آمارهای بین‌المللی تاکنون در ۱۰۶ کشور جهان نفت کشف شده و ایران در میان این کشورها از نظر سرانه ذخایر نفتی در رتبه ۱۰ قرار گرفته است.


به گزارش تسنیم،‌ آمارهای بین المللی از وجود نفت در ۱۰۶ کشور جهان خبر می‌دهد و ایران یکی از بزرگترین دارندگان ذخایر نفتی در جهان به‌شمار می‌رود.

اما اگرچه ایران پس از عربستان،‌ ونزوئلا و کانادا رتبه چهارم جهان از نظر میزان ذخایر نفتی را به خود اختصاص داده است از نظر سرانه ذخایر در جایگاه دهم جای گرفته است.

کویت از نظر میزان سرانه ذخایر نفتی رتبه نخست جهان را به خود اختصاص داده است. به‌ازای هر فرد کویتی ۳۸ هزار و ۳۵۵ بشکه نفت در این کشور وجود دارد. پس از کویت،‌ کشور امارات با سرانه ۱۸ هزار و ۴۰۳ بشکه در رتبه دوم و قطر با سرانه ۱۳ هزار و ۱۰۲ بشکه در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته‌اند.

کشور عربستان که بزرگترین دارنده ذخایر نفتی جهان شناخته شده است از نظر سرانه ذخایر نفتی رتبه بهتر از ۴ را به‌دست نیاورده است. سرانه ذخایر نفتی در این کشور ۹ هزار و ۹۷۱ بشکه برآورد شده است./الف

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر