شهرستان بهار

نشست خبری اعضای شورای شهر بهار با اصحاب رسانه برگزار شد

شناسه خبر: ۴۹۵۱
نشست خبری اعضای شورای شهر بهار با اصحاب رسانه برگزار شد

این نشست با هدف تقدیر از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهر بهار و در سالن جلسات شورای شهر بهار برگزار شد.

این نشست با هدف تقدیر از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهر بهار و در سالن جلسات شورای شهر بهار برگزار شد.

رئیس شورای شهر بهار در ابتدا به جایگاه خبر و خبررسانی در جامعه کنونی اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات شهر ما خلا رسانه ای است ، ما نیاز به انعکاس خبری در سطح شهر و شهرستان چه به صورت مکتوب و چه به صورت مجازی داریم.

سید مجتبی حسینی افزود: ظرفیت در شهر و در جوانان ما در این عرصه وجود دارد اما کمبودهایی وجود دارد که باید بررسی شده و راهکاری برای آن ارائه شود.

حسینی در ادامه به وظایف خبرنگاری اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف اصلی خبرنگاران اطلاع دقیق از نیازمندی های جامعه و انعکاس آن به مسئولین است؛ چرا که خبرنگاران همچون زبان گویا و چشم بینای جامعه عمل می کنند.

وی ادامه داد:خبرنگاران باید به این مسئله توجه کنند که در بیان اخبار کلی گویی نکرده و همه مشکلات را تنها به یک ارگان نسبت ندهند ، بلکه باید از موقعیت ها تجزیه و تحلیل داشته باشند و تنها به صورت یک منبع اطلاع رسانی صرف نباشند.

حسینی همچنین در توصیه به خبرنگاران گفت: خبرنگاران باید مستقل باشند و وابسته به جریان و گروه خاصی نباشند. باید واقعیت های جامعه را به صورت نرم و تلطیف شده در اختیار مسئولین قرار داده و به دنبال خبرهای احساسی نباشند.

در ادامه مجید قاسمی جمشید نیز با خطیر خواندن شغل خبرنگاری گفت: وظیفه خبرنگاران را در جامعه نباید نادیده گرفت و یکی از عملکردهای مثبتی که خبرنگاران می توانند داشته باشند، معرفی ظرفیت ها و افراد موفق در شهر و شهرستان است.

یدالله ادیب نیز با اشاره به سازنده بودن انتقادها گفت: ما باید از مخالفان خود درس بگیریم و نباید در مقابل انتقادهای وارد شده موضع بگیریم و انتقاد نیز بخشی از کار خبرنگاری است.

ایجاد اتحاد بین همشهریان وظیفه اصلی رسانه ها باید باشد. این مطلبی بود که علی عطایی بیان کرد و گفت: ما در مقطع کنونی به نقش رسانه در حمایت از مسئولین و علی الخصوص مسئولین بومی نیازمندیم و رسانه می تواند در این مسیر خط دهی کرده و عملکرد مناسبی داشته باشد.

مریم عارفی نقش مطالبه گری در بین مردم را بهتر و بیشتر از سالهای قبل عنوان کرد و گفت: یکی از دلایل این مطالبه گری این است که مردم با مسئولین بومی ارتباط راحت تری دارند و راحتتر می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند و نقش رسانه در این جا باید اطلاع رسانی دقیق و انعکاس عملکردها باشد.

عارفی همچنین به گسترش نذورات فرهنگی اشاره کرد و گفت: باید این امر را در بین مردم جا بیندازیم که نذورات خود را به سمت کتاب و فرهنگ سوق دهند.

خدایی ، روابط عمموی شهرداری بهار نیز ضمن اشاره به عملکرد گسترده و میزان حجم کاری شهرداری ها در کشور گفت: همواره شهرداری ها بیشترین عملکرد را دارند و بیش از دیگر ارگان ها با مردم در ارتباطند؛ اما به دلیل انعکاس ضعیف عملکردها، این ارگان مورد انتقاد بوده و به گاهی به کم کاری متهم می شود.

خدایی با اشاره به برخی از عملکردهای شهرداری در سال 94 و مقایسه آن با سالهای گذشته گفت: ما امسال عملکرد مناسبی در بخش عمران شهر داشتیم که این عملکرد به دلیل اطلاع رسانی ضعیف دیده نشده است.

در ادامه خبرنگاران نیز به بیان دیدگاه های خود پرداخته و از نبود حمایت های لازم و کافی از خبرنگاران در سطح شهرستان گلایه کرده و خواستار حمایت بیشتر از این قشر شدند.

در پایان از خبرنگاران با اهدای لوح و هدیه به پاس زحماتشان در عرصه خبر تقدیر به عمل آمد.

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • تذکر آیین نامه ای :
  در تاریخ ۷ اردیبهشت ۹۵ ساعت ۰۸:۰۴
  منظورتون از شورای شهر همون شورای شهرداریه دیگه .
 • مجید قاسمی جمشید عضوشورای اسلامی شهر بهار :
  در تاریخ ۹ اردیبهشت ۹۵ ساعت ۱۰:۳۱
  با سلام واحترام از اینکه عملکرد شورا را به خوبی به اطلاع شما همشهریان عزیز نرسانده ایم وباعث اشتباه شما شده ایم عذر خواهی می کنم وآمادگی خود را برای توضیحاتی از عملکرد خدمتگزارانتان والبته با حضور گرم شما در محل شورای اسلامی شهر اعلام می کنم
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر