شهرستان بهار

ثبت‌نام ۸۸ درصد دانش‌آموزان بهار در مدارس

شناسه خبر: ۵۰
ثبت‌نام ۸۸ درصد دانش‌آموزان بهار در مدارس

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهار گفت: تاکنون ۱۰ هزار و ۶۲۰ نفر معادل ۸۸ درصد دانش‌آموزان بهار در مدارس ثبت نام کرده‌اند. به گزارش خبرگزاری فارس از بهار، علی

خبرگزاری فارس: ثبت‌نام 88 درصد دانش‌آموزان بهار در مدارس

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر:

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهار گفت: تاکنون ۱۰ هزار و ۶۲۰ نفر معادل ۸۸ درصد دانش‌آموزان بهار در مدارس ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بهار، علی زارعی در شورای آموزش و پرورش بهار اظهار داشت: آموزش و پرورش نهاد حاکمیتی است که نظام باید به آن توجه و برای آن هزینه کند.

وی گفت: از این پس جذب معلم از سوی دانشگاه فرهنگیان انجام خواهد شد که در ارتقای سطح آموزشی دانش‌آموزان بسیار مؤثر است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهار اضافه کرد: در ساماندهی نیروی انسانی ۱۸۰ دبیر در ۳۳ آموزشگاه و ۸۵ کلاس درس ساماندهی شده‌اند و تمام دبیران دوره اول متوسطه دوره ضمن خدمت را می‌گذرانند.

وی به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: از مباحث سند تحول ۷۰۰ مورد انجام شده که ۱۶۸ مورد آن برای نخستین بار اجرا شده است.

زارعی از رشد کمی و کیفی شهرستان در سطوح مختلف تحصیلی خبر داد و گفت: در بین ۱۹ شهرستان و منطقه، در پایه اول متوسطه جایگاه ششم استانی، در سوم و چهارم متوسطه رتبه هفتم استانی را کسب کرده‌ایم و در رشته‌های فنی و حرفه‌ای نیز رشد مطلوبی حاصل شده است.

وی ادامه داد: در مقطع راهنمایی در جایگاه نخست استان در زمینه کمیت و کیفیت قرار داریم.

مدیر آموزش و پرورش بهار اظهار داشت: در مجموع سرگروه‌های آموزشی دوره متوسطه نیز رتبه نخست را از آن خود کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه شهرستان بهار نیازمند فضاهای آموزشی مقاوم است، افزود: در حوزه سرانه ورزشی میزان برخورداری هر فرد، ۱۵ سانتی متر است.

زارعی افزود: ۱۱۲ فضای آموزشی در شهرستان بهار وجود دارد و از مجموع ۳۲ مدرسه شهرهای بهار و صالح‌آباد تعداد ۱۲ مدرسه با ۷۲ کلاس و از مجموع ۸۰ مدرسه روستایی تعداد ۱۵ مدرسه با ۳۳ کلاس درس فرسوده و تخریبی هستند.

وی ادامه داد: از تعداد ۱۱۲ ساختمان مدارس تعداد ۱۴ مدرسه فاقد دیوار، ۲۱ مدرسه نیازمند احداث ۳۴ چشمه بهداشتی، ۲۴ مدرسه مختلط با ۱۱۶ چشمه بهداشتی نیازمند تفکیک سرویس‌ها به صورت سرویس دخترانه و پسرانه، ۲۰ واحد آموزشی فاقد محوطه‌سازی با مساحت ۴۰ هزار متر مربع و ۱۰ مدرسه معادل ۹ درصد مدارس نیازمند تعمیرات اساسی است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهار اضافه کرد: ۲۵ مدرسه با ۹۷ کلاس درس معادل ۲۲ درصد مدارس کل شهرستان بهار نیاز به مقاوم‌سازی دارد.

وی به عملکرد پژوهشسرای دانش‌آموزی بنیاد بهاری اشاره کرد و گفت: جذب یک هزار و ۲۰۰ نفر از دانش‌آموزان در برنامه‌های پژوهشی، کسب رتبه دوم کشوری توسط یکی از دانش‌آموزان عضو مرکز در همایش شیمی، شرکت ۴۱۱ دانش‌آموز عضو در دوازدهمین جشنواره جوان خوارزمی و کسب رتبه پنجم کشوری و کسب بیش از ۲۲ طرح رتبه استانی، شرکت ۴۷۰ نفر از دانش‌آموزان عضو در سیزدهمین جشنواره خوارزمی و کسب ۲۶ طرح رتبه استانی و کسب رتبه نخست کشوری در چهارمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی توسط دو نفر از دانش‌آموزان از مهمترین اقدامات بوده است.

وی ادامه داد: کسب رتبه دوم کشوری در پنجمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی توسط سه نفر از دانش‌آموزان، تشکیل انجمن‌های علمی، برگزاری کارگاه و آزمایشگاه‌ها برای اعضا، برگزاری نمایشگاه از دست‌ساخته‌ها و نتایج پژوهشی دانش‌آموزان، ایجاد بانک اطلاعاتی مورد نیاز دانش‌آموزان و پشتیبانی مالی از دانش‌آموزان دارای طرح علمی و پژوهشی از دیگر اقدامات صورت گرفته در پژوهشسرای بنیاد بهاری بوده است.

سپس امام جمعه بهار گفت: آموزش و پرورش به عنوان یکی از ارکان توسعه محسوب می‌شود پس سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش باید بیشتر شود.

حجت‌الاسلام حبیب‌الله حاتم‌نیا اضافه کرد: شالکه اصلی نوجوان در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد و از آنجا که دانش‌آموزان آینده سازان کشور هستند.

وی با اشاره به فصل تابستان و اوقات فراغت دانش‌آموزان، نقش آموزش و پرورش را در غنی‌سازی اوقات فراغت بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: آموزش و پرورش با برگزاری کلاس‌های مختلف، نقش بسزایی در شکوفایی استعدادهای نوجوانان دارند و شکوفایی استعدادها به ساختن ایرانی آباد و مستقل کمک شایانی می کند./فارس

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر