شهرستان بهار

حل مشکل آب 4 روستای همدان

شناسه خبر: ۵۶۲۲
حل مشکل آب 4 روستای همدان

معاون طرح و توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی همدان از حل مشکل آب چهار روستای استان طی این هفته خبر داد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرنگار فارس ، حسن عبادی مجد امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به اقدامات انجام شده در برخی روستاهای استان به منظور حل مشکل آب اظهار کرد: در روستای کوشکآباد شهرستان بهار در راستای کاهش هدررفت آب نسبت به تعویض خط پمپاژ به طول 350 متر با اعتباری بالغ بر 12 میلیون تومان اقدام شد.

وی با بیان اینکه آب این روستا از طریق دو حلقه چاه تأمین می‎شود، این روستا دارای یک‎هزار و 702 نفر در قالب 421 خانوار است.

معاون طرح و توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی همدان با اشاره به حل مشکل کم‎آبی در روستای پرلوک گفت: چاه‎های این روستا بر اثر خشکسالی با کمبود آبدهی مواجه شده بودند که اقدام به حل مشکل کردیم.

وی از حفر یک حلقه چاه دستی به عمق 12 متر و گالری 50 متر با آبدهی 4 لیتر بر ثانیه با اعتباری بالغ بر 40 میلیون تومان برای حل مشکل این روستا خبر داد.

عبادی‎مجد افزود: در راستای رفع کامل کمبود آب شرب روستا باید نسبت به اجرای دو کیلومتر خط پمپاژ، اجرای 200 متر خط برق، نصب ترانس و تجهیز چاه با 150 میلیون تومان اعتبار اقدام شود.

وی با بیان اینکه روستای پرلوک دارای 2 هزار و 253 نفر در قالب 549 خانوار است، اظهار کرد: در روستای فسیجان نیز که بر اثر سیلابهای بهاری سال جاری؛ مسیر انتقال آب چشمه به داخل مخزن روستا مسدود شده بود، نسبت به بهسازی دو دهنه چشمه با 14 میلیون تومان اقدام شد.

معاون طرح و توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی همدان با اشاره به اینکه روستای فسیجان دارای 666 نفر در قالب 177 خانوار است، گفت: در روستای راه‎هموار نیز حفاری یک حلقه چاه مکانیکی با اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان آغاز شد.

وی ادامه داد: بر اثر سیلاب‎های بهاری سال جاری چاه تامین آب شرب روستا به عمق 130 متر رانش کرده و از مدار بهرهبرداری خارج شد.

عبادی‎مجد تأکید کرد: روستای راه‎هموار در حال حاضر از طریق یک حلقه چاه و روزانه هشت سرویس تانکر سیار تامین آب میشود.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر