شهرستان بهار

گزارشی از نمایشگاه نقاشی سفیر صبا + تصاویر

شناسه خبر: ۵۸۴۷
گزارشی از نمایشگاه نقاشی سفیر صبا + تصاویر

تاملی بر آثار نقاشی و طراحی بانوی هنرمند، سرکار خانم وحدتی آراسته به همراه تصاویر آثار

لزوم پرورش و ارتقای سطح دانش بصری افراد جامعه از وظایف رسانههای جمعی و نویسندگان و صاحبان دغدغههای فرهنگی است. هنر ایران یکی از غنیترین میراث هنری در تاریخ جهان است و دربرگیرنده بسیاری از رشته ها از جمله نقاشی میباشد.

با بیان این مقدمه کوتاه و به این بهانه میرویم به نمایشگاهی از آثار نقاشی و طراحی هنرمند شهرمون سرکار خانم وحدتی آراسته که در محل فرهنگسرای آیت اله بهاری به نمایش گذاشته شده است .

هنگام ورود به سالن اصلی تمام ششدانگ حواسمان جلب آثار گذارده و نصب شده می¬شود . آثاری با طراحی قلم سیاه و رنگ روغن که بیشتر درون مایه ای احساسی و عواطفی دارد ، از دل خالق هنرمندش ترواش نموده است و به قلم کشیده شده است . مظمون بیشتر آثار زن و مادر است با عنوان عفاف و حجاب این موجود بهشتی که به زیبایی نقش بوم شده است و بیننده را مات و مبهوت خود میکند . برخی از آثار چنان مفهومی عمیقی به ببینده القا میکند که تماشگر را در خود غرق کرده و میخکوب مینمایدکه نمی¬شود گذارا از این آثار رد شد .

اما با همه تفاسیر زیبایی این هنر تجمسی عدم وجود نورپردازی و چیدمان مناسب آثار است که مسئولین اداره ارشاد را هدف نوک پیکان ما قرار میدهد که چرا با وجود همیشگی و مستعمر بودن نمایشگاهایی این چنینی ، از نکات ذکر شده غافل هستن و اندیشه و چاره ای نمی اندیشند جهت رفع این نقایص کوچک ؟ و نکته مهم و دردمندانه همیشگی که اصحاب هنر و فرهیخته این شهر را رنجانده و میرنجاند و آن عدم استقبال و حمایت ما همشهریان است که چرا با وجود این فرصت طلایی از این نمایشگاه ها و آثار و هنرمندان این دیار با بازدید،تحسین و خرید از هنرمند و هنرش حمایت نمیکنیم ؟ به قاطعیت تمام میگویم اگر این آثار در شهری مثل تهران ( خارج از کشور پیشکش) برگزار می¬شد با استقبال بی نظیر گالری دارهای خصوصی و عموم مردم حمایت معنوی و مادی می¬شد . به امید شهری پر از هنرمند و هنردوست .

تیم خبری نشاط شهر از زحمات خانم وحدتی آراسته و عوامل اجرایی اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بهار جهت برپایی این نمایشگاه کمال تشکر را دارد .

در آخر به عرض می رسانم تعداد آثار به نمایش گذاشته بیشتر از عکسهای گرفته شده است تا دلیلی باشد جهت حضور شما عزیزان در این نمایشگاه .

نویسنده : مرتضی سلیمانی

تصاویر: مرتضی سلیمانی

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر