شهرستان بهار

​سخنان تفرقه افکنانه بین مردم بهار و لالجین

شناسه خبر: ۵۹۶۴
​سخنان تفرقه افکنانه بین مردم بهار و لالجین

هفته گذشته شاهد برگزاری جشن جهانی شدن لالجین در این شهر بودیم؛ اما این جشن با حاشیه هایی همراه بود که به راحتی نمی توان از آن گذشت و یا آن را به حساب اشتباه لفظی گذاشت...

هفته گذشته شاهد برگزاری جشن جهانی شدن لالجین در این شهر بودیم. به همین مناسبت دو جشن بزرگ با حضور مسئولین کشوری و استانی و مردم شهرستان در این شهر برگزار شد.

اما این جشن با حاشیه هایی همراه بود که به راحتی نمی توان از آن گذشت و یا آن را به حساب اشتباه لفظی گذاشت ؛ چرا که تکرار این اشتباه بارها از سوی برخی افراد مشاهده شده که تکرار آن ممکن است باعث ایجاد تنش و تفرقه بین مردم دو شهر شود.

اولین اشتباه در مراسم جشنی که در بین مسئولین کشوری برگزار شد رخ داد و مجری برنامه ، فرماندار بهار را بارها با عنوان فرماندار لالجین خطاب کرده و این اشتباه از سوی هیچ یک از مسئولین مورد اعتنا قرار نگرفت و این در صورتی بود که تعدادی از میهمانان خود به این نکته اعتراض داشتند.

همچنین در جشن مردمی که بین مردم برگزار شده بود نماینده مردم بهار و کبودراهنگ به ایراد سخنرانی بین مردم پرداخته و از ارتقاء لالجین به فرمانداری خبر داد و گفت: بزرگترین جشن، در روز ارتقاء این بخش به فرمانداری در لالجین برگزار خواهد شد.

البته این وعده از سوی نماینده مردم بهار و کبودراهنگ یکی از وعده های انتخاباتی وی در دوره گذشته و دوره کنونی محسوب می شود که باعث ایجاد تنش بین مردم دو شهر بهار و لالجین شده است.

البته ذکر این نکته ضروری است که در دوره قبل از انتخابات سخن از انتقال فرمانداری از بهار به لالجین و مرکز شهرستان شدن این شهر در میان بود که نماینده مردم در گفتگویی اعلام کرد که قصدش تبدیل لالجین به شهرستان جدا ست.

تاریخ شهرستان گویای این اختلاف در بین مردم دو شهر بهار و لالجین بوده است و معیارهای لازم برای شهرستان شدن یک شهر چه از نظر مساحت و چه از نظر جمعیتی نشان می دهد که شهر لالجین نمی تواند معیار تبدیل شدن به شهرستان را داشته باشد؛ اما چه دلیلی باعث شده که با وجود عدم حصول شرایط ، نماینده ای بر این امر اصرار داشته باشد.

جالب است که بعد از برگزاری انتخابات مجلس تمام بنرهای نصب شده از سوی نماینده در با عنوان نماینده مردم بهار، لالجین و کبودراهنگ در تمامی شهرها نصب می شده که تکرار این موضوع را نمی توان به حساب یک اشتباه سهوی گذاشت که به نظر می رسد عمدا و با هدف خاصی انجام شده است.

امروزه آنچه که کشور به آن نیاز مبرم دارد اتحاد بین مردم و قومیت های مختلف است که متاسفانه این امر از سوی نماینده مردم شهرهای بهار و کبودراهنگ مورد اعتنا قرار نگرفته و حرکت های اخیر وی باعث ایجاد هر چه بیشتر تنش در بین مردم شده است که امیدواریم این اشتباه منجر به کشمکش بین مردم منطقه نشود.

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • سعيد :
  در تاریخ ۱۰ شهریور ۹۵ ساعت ۰۰:۲۹
  واقعيت امر اين است كه جناب نماينده ي عزيز براي بهاري ها پدري نكردند. ايشان تا توانستند از اولين روز هاي انتخاب شدن شروع به تخريب بهار وبهاري ها كردند ودر عوض وپشت سر هم براي لالجين امتياز كسب كردند.اگر تاريخ را بنگريم از زمان اولين نماينده ي بهار يعني آقاي اكرمي بهار هميشه دست خوش بي انصافي هاي نماينده هايش قرار گرفته و هر دفعه تكه اي از بدنش را جدا كرده اند. آقاي نماينده ي عزيز اي كاش اين همه حب به لالجين وبغض نسبت به بهار نداشتيد.فرداهايي هم در كار است. گردش روزگار بر يك منوال نبوده ونيست. شما نماينده ي بهار وكبودرآهنگ هستيد. بهتر است بهار را براي اهداف شخصيتان قمار نكنيد.
 • خودم :
  در تاریخ ۱۰ شهریور ۹۵ ساعت ۱۱:۴۱
  با ابراز تأسف به حضور نماینده محترممان شماها هرگز خواری بهار را نخواهید دید با نگاهی به پیشینه بهار متوجه خواهید شد بهار از نظر افراد فرهیخته نسبت به شهرهای اطراف چقدربالاتر است فقط اراده نکردیم ولی زمانش که برسد وبخروشیم هیچکسی جلودارمان نخواهد بود پس بهتر است رویا پردازی نکنید
 • مصطفی :
  در تاریخ ۱۰ شهریور ۹۵ ساعت ۱۲:۲۰
  ما هم با نظر اقا سعید کاملاااا موافقیم
 • بهاری :
  در تاریخ ۱۰ شهریور ۹۵ ساعت ۲۰:۲۶
  باسلام خدمت همشهریان محترم
  اززمانی که آقای نماینده توانستند بارای اکثریت بهاری ها به مجلس راه پیداکند.حرف ازحمایت وهمدلی بهاری ها بالالجینی ها بود ولی متاسفانه ایشان پاسخ خوبی بهاری ها راباعوض کردن منظم وبرنامه ریزی شده مسئولین ادارات چه درشهرستان چه دراستان ادامه میدهند.درجریان الحاق اراضی چشمه قصابان هم که ملاحضه شد یک حرف بی پایه واساس وبدون سند ازطرف دفتر ایشان صادر شد. همشهریان محترم هوشیار باشید که ایشان برنامه هایی برای بهار دارند.
 • سرگذشت :
  در تاریخ ۱۱ شهریور ۹۵ ساعت ۰۰:۲۹
  تا می توانی بزن
  سردار، تا میتوانی بزن بر ساز ناسازگاری، بزن
  شاید...
  جناب، تا میتوانی بزن برزخم بهار
  شاید .............
  نماینده ، تا میتوانی برجسم بی آب بهار بزن
  شاید.....

  هرچه میتوانی، شهر بهار مرا بزن
  شاید.......
  اما بدان
  بهار کوزه نیست که بشکند
  بزن .............
  شاید من بهاری از خواب بیدار شوم
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر