شهرستان بهار

رشد اجتماعی نیازمند همگرایی فرهنگی مردم است

شناسه خبر: ۶۲۳۶
رشد اجتماعی نیازمند همگرایی فرهنگی مردم است

یکی از الزامات رشد و توسعه فرهنگی جامعه ما در این سالها که معیار توسعه یافتگی با عواملی همچون توسعه فکری، اقتصادی ، ثروت و سرمایه و ... مقایسه می شود، همگرایی فکری و حرکتی است که در آن مطلوبهای انسانی اصل و اساس آن تلقی می شود.

به گزارش نشاط شهر، نگرش برنامه ریزان و نهادهای اجتماعی آنها بر اصل توسعه یافتگی این است که هر چقدر همراهی و همگرایی در بین مردم بیشتر باشد، رسیدن به اصول و مبانی جامعه پیشرفته سریعتر خواهد بود.

از این رو در خلال مناسبت های مختلف سال شاهد برگزاری همایش هایی هستیم که حول محور فرهنگ و سلامت همگانی سعی در ایجاد فضایی متحد برای دست یافتن به باور عمومی توسعه فرهنگی است از این جهت این گونه همایش ها ابزاری است برای تحقق هدف بزرگتر و متعالی تر به نام وفاق ملی در جهت دستیابی به رشد فرهنگی و چه بهتر که اینگونه همایش ها از قبیل همایش پیاده روی خانوادگی در مقاطع مختلف سال در بین مردم برگزار شود تا از سایه سار حرکت هایی این چنین مفاهیمی از قبیل لزوم مشارکت و همدلی عمومی مورد آموزش واقع گردد.

برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی در سطح شهرستان بهاردر روز جمعه و متعاقب آن پخش از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی از ابعاد مختلفی دارای بازخورد و نتیجه مثبت و سازنده بود.

اولین بازخورد مثبت آن ایجاد شور و شعف در قالب یک حرکت سلامت محور بود که باعث شد تا خانواده های بهاری و روستاهای همجوار در یک حضور همگانی لااقل ساعاتی را به دور از دغدغه های همیشگی زندگی ماشینی خود به ورزش بپردازند.

این همایش با آن استقبال خوب خود توانست این حرکت مثبت را در بین مردم ایجاد کند و زمینه ای باشد برای آینده که مردم بدون نیاز به اینگونه همایش هایی همواره امر سلامت خود را جدی بگیرند.

دومین نتیجه مثبت این همایش ، معرفی بهار و قابلیت های فرهنگی و اجتماعی بهار از طریق رسانه ملی بود که باعث شد تا مردم عزیز کشور عزیزمان ایران، بیشتر از قبل با این منطقه ، قابلیت ها، فرهنگ و ذخیره های مذهبی و فرهنگی آن آشنا شوند.

با توجه به قابلیت های عمومی این منطقه شهرستان بهار نیازمند معرفی بیشتر در سطح ملی است تا برنامه ریزان سیاست های کل کشور سهم این منطقه را در امر توسعه فرهنگی و اجتماعی در نظر داشته باشند.

مساله اساسی این است که شهرستان بهار همواره مستعد اجرای این گونه همایش ها و نیازمند آن است چرا که در سایه همدلی هاست که امر توسعه تحقق می یابد و چه بهتر که مسئولان اجرایی شهرستان خصوصا فرماندار و شهرداری این شهر همواره این مساله را مد نظر داشته باشند که سرعت در رسیدن به توسعه متوازن نیازمند همدلی و همگرایی فکری و فرهنگی آحاد جامعه است که می تواند کلید رشد و توسعه شهرستان باشد و مسلما هیچ مسئول اجرایی حتی اگر در عالی ترین سمت اجرایی نیز باشد بدون اتفاق و همدلی مردم نخواهد توانست به اهداف واقعی خود دست یابد.

توصیه این است که در همایش های بعدی همت مدیران اجرایی مصروف این شود تا قابلیت های متنوع این شهرستان در برنامه هایی اینچنین بیشتر معرفی گردد.

انتظار از مردم فهیم شهرستان بهار نیز این است تا در پرتو دانایی و همدلی خود که ریشه ای کهن دارد ، بتوانند خواسته ها و نیازهای فرهنگی و اجتماعی خود را با برنامه هایی این چنین به مسئولان غایی کشور منتقل کنند و در تمامی عرصه هایی که به نوعی با سرنوشت اجتماعی آنها ارتباط داردحضوری آگاهانه داشته باشند.

نویسنده: منصور طراوتی توانا

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر