شهرستان بهار

معاون صنایع‌دستی استان همدان :

سفال جهانی لالجین نیازمند ترویج روحیه کارآفرینی است

شناسه خبر: ۶۳۷۳
سفال جهانی لالجین نیازمند ترویج روحیه کارآفرینی است

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان نقش‌آفرینی تحصیلکرده‌های حوزه صنایع‌دستی را برای معرفی کاربردی تولیدات این عرصه حائز اهمیت دانست و گفت: با جهانی شدن سفال باید بتوانیم در این زمینه طرح‌های نو ارائه دهیم.

به گزارش نشاط شهر ، علیرضا قاسمی در گفتوگو با ایسنا، افزود: دانشجویان با بهرهگیری از فنآوریهای نو و تازه، بازوهای توانمندی هستند که همواره میتوانند به فکر توسعه و پیشرفت باشند تا با اندیشه و خلاقیت فرصتهای تازه بیافرینند و این فرصتها برای شناساندن سفال لالجین به ویژه باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: صنایعدستی نیاز به دگرگونیهای اساسی در 3 حوزه تولید، ترویج و تجارت دارد و این مسأله جز به دست دانشجویان و دانشآموختگان میسر نمیشود.

قاسمی ادامه داد: دانشآموختگان سفال و سفالگری تنها نباید به تولیدات فردی و فاخر فکر کنند بلکه لازم است کسانی هم به تولید انبوه و کاربردی توجه کرده و به اشتغالزایی و ارزآوری بیندیشند.

وی تأکید کرد: صنایعدستی استان با توجه به جهانی شدن سفال در انتظار نسلی است که بتواند با ذائقهشناسی و طراحی متناسب، پاسخگوی زیباییشناسی ایرانیها و خارجیها باشد. لازمه این مهم این است که در این حوزه نگاهی کلان داشته باشند و پیش از تولید وضعیت فروش و تجارت را بررسی کنند چرا که مسأله فروش و کاربردی ارائه دادن سفال برای لالجین یکی از اصلیترین موارد در این حوزه است.

گفتنی است؛ در حال حاضر در دانشگاه علمی کاربردی لالجین 26 دانشجو با گرایش سفال و 17 دانشجو با گرایش سرامیک در حال تحصیل هستند اما با توجه به جهانی شدن این شهر لازم است ظرفیت علمی و دانشگاهی سفال در استان همدان توسعه پیدا کند.

انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر