شهرستان بهار

دوره‌های کارآفرینی در مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان بهار برگزار مي‌شود

شناسه خبر: ۶۷۶۹
 دوره‌های کارآفرینی در مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان بهار برگزار مي‌شود

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای حضرت آمنه(س) شهرستان بهار از برگزاری دوره‌های کارآفرینی در مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان بهار خبر داد.

به گزارش نشاط شهر،

فاطمه سرحدی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در بهار اظهار کرد: افرادی که در کلاسهای فنی و حرفهای آموزش میبینند میتوانند با داشتن سرمایه محدود به راهاندازی کارگاه کوچک به صورت اشتغال خانگی اقدام کنند و یا با تکمیل مهارت و گذراندن دورههای تکمیلی در بخش آموزش صنایع وارد بازار کار شوند.

وی اضافه کرد: بر اساس سیاستهای دولت، برگزاری کلاسهای فنی و حرفهای رایگان است که این مهم میتواند کمک شایانی به یادگیری حرفه و درآمدزایی افراد کند.

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفهای حضرت آمنه(س) شهرستان بهار افزود: در 6 کارگاه فنی و حرفهای خواهران شهرستان بهار رشتهها و مهارتهای کاربردی آموزش داده میشود.

وی گفت: در کارگاه خیاطی طراحی لباس، در کارگاه چرم قلمزنی روی مس، در کارگاه سفال، هنرهای تجسمی و میناکاری روی سفال، در کارگاه بافت، کیف باف با قلاب؛ در کارگاه گل و گیاه، پرورش گیاهان دارویی و در کارگاه کامپیوتر، تکنسین پشتیبانی برنامههای کاربردی آموزش داده میشود.

سرحدی توجه به مشاغل خانگی را یکی از راههای برونرفت از معضل بیکاری دانست و افزود: به جوانان به خصوص بانوان هنرمند توصیه میکنیم با راهاندازی کسب و کار خانگی، پس از گذراندن دورهها و مهارت های لازم به اقتصاد جامعه و خانواده خود کمک کنند.

وی از برگزاری دورههای کارآفرینی در مرکز فنی و حرفهای شهرستان بهار خبر داد و گفت: برای افراد مهارتدیده در مراکز فنی و حرفهای، در راستای چگونگی ورود به بازار کار دورههای کارآفرینی برگزار میشود.

وی در خصوص درخواست متقاضیان برای برگزاری رشتهای که در حال حاضر آموزش داده نمیشود، گفت: رشتهها در صورتی در برنامههای آموزشی قرار میگیرند که موازی با آموزشگاه آزاد نباشد و به حد نصاب برسد و این در حالی است که دورهها به صورت مستمر و در برخی رشتهها بنا به درخواست زیاد، چندین بار برگزار میشود.

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفهای حضرت آمنه(س) شهرستان بهار با بیان اینکه روستاییان نیز از کسب مهارت بی بهره نیستند، گفت: اگر از طریق دهیاری، آموزش رشتهای درخواست شود، در صورت تأمین مکان برگزاری کلاس، مرکز فنی و حرفهای میتواند نسبت به تامین تجهیزات و مربی اقدام کند.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر