شهرستان بهار

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهار خبر داد :

آغاز بکار مرکز مشاوره شهدای مدافع حرم شهر بهار در راستای سلامت اجتماعی

شناسه خبر: ۷۵۹۹
 آغاز بکار مرکز مشاوره شهدای مدافع حرم شهر بهار در راستای سلامت اجتماعی

مرکز مشاوره شهدای مدافع حرم با ارائه سرویس رایگان به خانواده های شهر بهار در راستای اهداف کلی مراکز مشاوره و سلامت اجتماعی آغاز به کار کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان در گفتگو با خبرنگار نشاط شهر از آغاز به کار مرکز مشاوره شهدای مدافع حرم در شهر بهار خبر داد و گفت:مرکز مشاوره شهدای مدافع حرم با همت ادارات دادگستری ،آموزش و پرورش ،بهداشت و درمان ،بهزیستی ،صنعت و معدن و تجارت با ارائه سرویس رایگان به خانواده های محترم شهر بهار در راستای اهداف کلی مراکز مشاوره و سلامت اجتماعی آغاز به کار کرد.

حجت الاسلام محمد جمشیدی ادامه داد :مراکز مشاوره و خدمات روان شناختی شهدای مدافع حرم به طور کلی اهداف خود را بر بنیان بهبود سبک زندگی اسلامی ایرانی، ارتقای سطح سلامت جسمی و روانی، اجتماعی، اخلاقی، معنوی، فرهنگی و تربیتی شهر بهار وآحاد جامعه و پیشگیری از آسیبهای روانی اجتماعی بنا نهاده است.

وی ادامه داد: اهداف اختصاصی از راه اندازی مرکز مشاوره و سلامت شهدای مدافع حرم شهر بهار ، ارتقاء سطح دانش و بینش روانشناختی جامعه در زمینه مسائل، مشکلات و نیازهای جامعه شهر بهار، هدایت و راهنمایی خانواده ها در جهت شناخت صحیح تواناییها و ضعفها و ارائه مشاوره حقوقی و قضائی و آشنائی با حقوق حقه خود و آشنائی با راهها و روش های کسب و کار و سرمایه گذاری است.

وی ادامه داد:راهنمایی جامعه هدف در حل مشکلات رفتاری، عاطفی، شناختی، تحصیلی، خانوادگی، توسعه و تنوع بخشی به خدمات مشاوره و روان شناختی و تسهیل دسترسی آحاد جامعه به این خدمات، و تلاش در جهت نهادینه سازی فرهنگ استفاده از مشاوره در بین جامعه، از دیگر اهداف اختصاصی راه اندازی مرکز مشاوره شهدای مدافع حرم عنوان شده است.

نقش غیرقابل انکار خانواده در بروز آسیبهای اجتماعی

جمشیدی افزود:با توجه به اینکه بشریت همیشه از دو بُعد دچار آسیب می شود، یک بُعد آن سلامت جسمی و بُعد دیگر آن آسیب های اجتماعی است، در بُعد دوم ریشه بروز آسیب های اجتماعی علاوه بر تربیت غیراصولی و نادرست خانواده ها به بی توجهی دولت نیز برمی گردد.

وی همچنین با اشاره به افزایش آمار طلاق به عنوان یکی از مهم ترین آسیب های اجتماعی حال حاضر کشور، تصریح کرد: اگر والدین به نقش تربیتی خود در این زمینه به درستی عمل کنندبا این میزان از آمار بالای جرم، طلاق و خشونت مواجه نبودیم.

وی همچنین با تأکید براینکه در حوزه ازدواج جوانان خانواده رکن اصلی و مهمی است، ادامه داد: باید این نقش به درستی انجام شود تا شاهد افزایش طلاق در جامعه نباشیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مواردی که در این زمینه می تواند نقش موثری داشته باشد مشاوره قبل از ادواج به جوانان است که مراکز مشاوره در این زمینه نقش آفرین هستند .

نبود آگاهی کافی از مهارت های زندگی در جامعه

حجت الاسلام جمشیدی با بیان اینکه پیشگیری مهمترین رویکرد مراکز مشاوره ازدواج و تحکیم خانواده است، تصریح کرد: جامعه امروز ایران آگاهی کاملی از مهارتهای لازم برای زندگی و تحکیم بنیان خانواده ندارند و اطلاعات افراد جامعه در این زمینه بسیار کلی و سطحی است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهار در پایان از همکاری مسئولان ادارات ، دادگستری ،آموزش و پرورش ،بهداشت و درمان ،بهزیستی ،صنعت و معدن و تجارت که در ایجاد مرکز مشاوره همکاری مساعد دارند تشکر نمود.

فاطمه مؤمنی

خبرنگار نشاط شهر،فاطمه مؤمنی

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر