شهرستان بهار

امور کتابخانه های بهار رتبه دوم فرهنگی استان همدان را کسب کرد

شناسه خبر: ۸
امور کتابخانه های بهار رتبه دوم فرهنگی استان همدان را کسب کرد

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر:   رئیس امور کتابخانه های شهرستان بهار گفت: امور کتابخانه های بهار رتبه دوم فرهنگی استان همدان را در سال جاری به خود اختصاص داد. به گزارش خبرنگار مهر، مهدی خ

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: 

 رئیس امور کتابخانه های شهرستان بهار گفت: امور کتابخانه های بهار رتبه دوم فرهنگی استان همدان را در سال جاری به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی خوشخوان پیش از ظهر دوشنبه در انجمن امور کتابخانه های شهرستان بهار با اشاره به این مطلب عنوان داشت: در اسفند ماه سال گذشته امور کتابخانه های شهرستان، رتبه هفتم فرهنگی را دارا بود که در سه ماهه اول سال جاری این رتبه با ارتقاء یافتن به ردیف دوم نشان از رشد مطلوب این حوزه است.

خوشخوان همچنین اعلام داشت: امور کتابخانه های شهرستان در سال جاری رتبه اول استان همدان را در بحث معنوی سازی نمازخانه ها و رتبه دوم را در طرح کتاب من به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه هشت کتابخانه عمومی در سطح شهرستان بهار وجود دارد، عنوان داشت: در این کتابخانه ها، ۶۲ هزار و ۷۶۶ عنوان کتاب برای استفاده مراجعه کنندگان موجود است.

امسال ۱۶۰ میلیون ریال برای تجهیز و تعمیر کتابخانه های عمومی شهرستان بهار هزینه شد

خوشخوان همچنین گفت: در سه ماهه نخست سال جاری ۱۶۰ میلیون ریال برای تجهیز و تعمیر کتابخانه های عمومی شهرستان بهار هزینه شده است.

رئیس امور کتابخانه های شهرستان بهار، تعریض سر درب کتابخانه های عمومی در قالب طرح یکپارچه اسلامی ایرانی همزمان با سراسر کشور، تجهیز کتابخانه مرکزی شهر بهار به دوربین مدار بسته در راستای رعایت شاخصه های حراستی، اختصاص قسمتی از کتابخانه های شهرهای بهار، لالجین و روستای حسین آباد عاشوری و زاغه به کتب و نشریات کودکان و شاداب سازی و رنگ آمیزی این قسمت، تجهیز کتابخانه های موجود در روستاهای شهرستان به سیستم ای دی اس ال، نصب سامانه بولوتوس سنتر در کتابخانه های عمومی شهرهای لالجین و صالح آباد با قابلیت ارسال الکترونیکی مطالب کتب به اعضاء و با هدف رشد فضای مجازی در این اماکن، تجهیز کتابخانه های شهرهای لالجین و صالح آباد به قفسه های مختص گروه سنی بزرگسال و کودک از جمله اقدامات امور کتابخانه های شهرستان بهار در سال جاری است.

شرایط ساخت کتابخانه استاندارد در شهر بهار مهیاست

فرماندار شهرستان بهار نیز در این جلسه عنوان داشت: در هر شهرستان باید یک کتابخانه استاندارد وجود داشته باشد.

نصرت الله گلکار زاده با اشاره به اینکه مجوز ساخت کتابخانه استاندارد در شهرستان بهار صادر شده است، اظهار داشت: این کتابخانه نیاز به دو هزار متر زمین در مرکز شهر با دسترسی مناسب دارد.

گلکار زاده افزود: شروع مراحل احداث این کتابخانه نیازمند همکاری و تعامل دستگاه های متولی در شهر بهار است تا نسل جوان شهرستان بتواند با برخورداری از منابع اصلی و غنی عرصه های مختلف علمی، سبب ارتقاء سطح علمی شهرستان شود./مهر

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر