شهرستان بهار

۲۳ هزار اصله نهال در سطح شهرستان بهار کاشته می شود

شناسه خبر: ۸۴۲۰
۲۳ هزار اصله نهال در سطح شهرستان بهار کاشته می شود

صبح امروز جلسه هماهنگی مراسم روز درختکاری به میزبانی اداره منابع طبیعی با حضور سمن های فعال شهر ، رئیس بیمارستان آیت الله بهاری و دیگر مسئولان شهر بهار برگزار شد.

به گزارش نشاط شهر، در این جلسه مقرر شد امسال نیز همچون سالهای گذشته روز ۱۵ اسفند ۹۷ مراسم درخت کاری در برخی از مناطق شهربهار انجام شود.
مکان های مورد نظر برای کاشت درخت محوطه بیمارستان جدید آیت الله بهاری، بلوار بسیج، محوطه مسجد امام خمینی، پارک فدک تعیین شد.

علی قره خانی، رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بهار در این جلسه گفت: امسال ۲۳۰۰۰ درخت درکل سطح شهرستان کاشته خواهد شد که ۲۰ هزار نهال در کل شهرستان و در هفته درختکاری نیز سه هزار نهال در سطح شهر بهار و نقاط مشخص شده کاشته خواهد شد.

قره خانی برنامه اصلی روز درختکاری را اجرای طرح درختکاری در محوطه بیمارستان جدیدالاحداث آیت الله بهاری عنوان کرد و گفت: روز چهارشنبه ۱۵ اسفند ماه برنامه اصلی ما در محوطه این بیمارستان است و از ساعت ۱۰ تا ۱۲ با حضور مردم، مسئولین و سازمان های مردم نهاد نهالهای درخت توت، اقاقیا، کاج و سپیدار در محل های مشخص شده کاشته می شود.

وی همچنین گفت: علاوه بر نهالهای تعیین شده برای کاشت در محوطه بیمارستان تعدادی نهال نیز برای توزیع بین مردم در این مکان در نظر گرفته شده است.

قره خانی ادامه داد: روز پنجشنبه ۱۶ اسفند نیز با حضور سازمان های مردم نهاد و مردم مشتاق برای درختکاری تعدادی نهال در بلوار بسیج ، پارک فدک و محوطه مسجد امام خمینی رحمت الله علیه شهرک فرهنگیان کاشته می شود.

وی در آخر حفظ و نگهداری از نهال های کاشته شده را مهمتر از کاشت دانست و گفت: نگهداری از نهالهای کاشته شده وظیفه همگانی است و ارگانهای متولی نیز باید تمام تلاش خود را برای حفظ و نگهداری از این درختها به کار گیرند تا بتوانیم شهری درخور نام بهار بسازیم.

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • شهروند :
  در تاریخ ۱۴ اسفند ۹۷ ساعت ۰۸:۰۴
  درود بر مهندس قره خانی رییس فعال و مردمی اداره منابع طبیعی شهرستان بهار
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر