شهرستان بهار

اجرای طرح «ضیافت الهی» در بقاع متبرکه بهار

شناسه خبر: ۸۵۲۹
اجرای طرح «ضیافت الهی» در بقاع متبرکه بهار

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان بهار عنوان کرد: همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان، طرح ضیافت الهی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه این شهرستان آغاز شد و تا پایان ماه ادامه دارد.

به گزارش نشاط شهر، حسن نوروزی، رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان بهار در گفتوگو با ایکنا از همدان گفت: همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان، طرح ضیافت الهی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه این شهرستان آغاز شد و تا پایان ماه ادامه دارد.
وی با بیان اینکه هدف از اجرای طرح ضیافت الهی، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی با استفاده از ظرفیت فضای معنوی ماه مبارک رمضان است افزود: ایجاد فضای معنوی برای مردم به ویژه نسل جوان، ترویج و تبلیغ مفاهیم قرآنی و ایجاد فضای انس با قرآن در جامعه در جوار آستان مقدس بقاع متبرکه از دیگر اهداف طرح ضیافت الهی است.
نوروزی با اشاره به اینکه در راستای اجرای این طرح، فضای بقاع متبرکه و امامزادگان این شهرستان غبارروبی، عطر افشانی، نظارت و آماده سازی شد ادامه داد: همچنین آیین استقبال از ماه مبارک رمضان با سخنرانی روحانیون و ادعیه خوانی در بقاع متبرکه انجام شد.
رئیس اداره اوقاف بهار گفت: قرائت روزانه یک جزء از قرآن کریم در آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و عقیل(ع)، میرشمس الدین(ع) روستای زاغه و امامزاده بی بی شرف (ع) لالجین و امامزاده شریف(ع) روستای همه کسی در راستای طرح ضیافت الهی اجرا میشود.

برگزاری محافل انس با قرآن در دو مسجد شاخص بهار
وی از فعال کردن پایگاه های مشاوره و پاسخگویی به مسائل شرعی در بقاع متبرکه، برپایی خیمههای معرفت، نصب دعاهای ماه مبارک رمضان در بقاع، برپایی مراسم شبهای قدر، افطار ساده و گفتمانهای دینی همزمان با ماه مبارک رمضان خبر داد.
نوروزی با اشاره به اینکه ۵ مبلغ در راستای اجرای این طرح در سطح شهرستان به فعالیت تبلیغی و فرهنگی خواهند پرداخت اضافه کرد: برنامه تفسیر قران کریم و افطاری ساده در مرقد آیت الله بهاری(ره) این شهرستان در این ایام برگزار میشود.
رئیس اداره اوقاف بهار به برگزاری محافل انس با قرآن کریم اشاره داشت و عنوان کرد: همزمان با ماه مبارک رمضان، محفل انس با قران کریم در مسجدروستای خوشاب سفلی و مسجد روستای بابا علی برگزار خواهد شد.
انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر