شهرستان بهار

درخواست خسارت ۳۲ میلیاردی مالک جزیره شادی از شهرداری

شناسه خبر: ۸۶۱۸
درخواست خسارت ۳۲ میلیاردی مالک جزیره شادی از شهرداری

چهارمین جلسه امور اجتماعی کمیته بانوان با حضور مسئولین محترم شهر بهار در سالن جلسات شورای شهر بهار برگزار شد.

به گزارش نشاط شهر ، چهارمین جلسه امور اجتماعی کمیته بانوان با حضور شهردار بهار حسن رمضانی، رئیس شورا حسین فیض الهی و اعضای شورای شهر بهار و همچنین مسئول تربیت تعالی ناحیه حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی محمودی و بانوان فعال در عرصه های مذهبی، فرهنگی، اجتماعی در سالن جلسات شورای شهر بهار برگزار شد.

برخی از مشکلات مطرح شده در این نشست توسط اعضای کمیته بانوان بدین شرح است:
▪️ بوی بد آلاینده ها
▪️آسفالت ریزی خیابان نواب و برخی از چاله های موجود در شهر
▪️سم پاشی درختان
▪️مدیریت و نظارت بر رفتار رانندگان تاکسی های درون شهری و مدیریت بر نرخ کرایه تاکسی های بهار به همدان و بلعکس
▪️برخورد قاطعانه با خرده فروشان مواد
▪️ایجاد اشتغال زایی برای بانوان
▪️مدیریت و نظارت به اجاره بهای سنگین
▪️برخورد با فروشندگانی که سد معبر کرده اند.

* به گزارش خبرنگار نشاط شهر شهردار بهار حسن رمضانی در این نشست ایراد کرد : فضای مجازی برای ما یک نعمت است و پل ارتباطی ما با شهروندان می باشد.

* شهردار بهار ادامه داد : فعالین اجتماعی کمک بزرگی برای ما محسوب می شوند چون همین ها هستند که از نزدیک شاهد مشکلات مردم هستند و در جلسات این مشکلات را برای ما بازگو می کنند و ما هم پیگیر مسائل و مشکلات هستیم.
* حسن رمضانی ادامه داد : خواهشمندم مسائل و مشکلات ادارتی که در حیطه کاری ما نیست به ما ارجاع ندهید و از طریق همان اداره مربوطه پیگیر مشکلات باشید.

* رمضانی اظهار داشت : یکی از دغدغه های ما و تمامی شهروندان در مورد جزیره شادی است و ما از زمانی که مسئولیت این شهر را به عهده گرفتیم در حال بررسی مشکلات شهر و مردم بودیم که یکی از آن ها جزیره شادی بوده که مالک آن حاضر نیست هیچگونه همکاری با شهرداری داشته باشد و ۳۲ میلیارد از ما خسارت می خواهد تا مجددا شروع به ساخت و ساز کند تا این مجموعه تفریحی راه اندازی شود.

* رمضانی گفت : تلاش تمامی کارکنان شهرداری در زیبا سازی این شهر است؛ ولی از همین جا از شهروندان خودم خواهش می کنم در این امر مهم ما را یاری کنند از چیدن گل ها، آسیب زدن به وسایل بازی در پارک ها، آسیب رساندن به وسایل ورزشی، از ریختن زباله در مسیرهای رفت و آمد و کنار باکس زباله خودداری کنند، تا شهری زیبا داشته باشیم.

در تعیین اجاره بهاء بنگاه داران نقش بسزایی دارند.

* در این نشست رئیس شورای شهر بهار حسین فیض الهی عنوان کرد :
از دوسال پیش که شروع به کار کردیم این بوی نامطبوع بود و ما از همان زمان پیگیری کردیم و چندین بار برای بازدید مراجعه کردیم، دادستان و رئیس کل دادگستری در جریان این موضوع هستند و در حال حاضر بوی بد کارخانه های کارتن سازی و اسید سازی برطرف شده است.

* حسین فیض الهی ادامه داد : از مردم خواهش می کنیم در تشخیص بو دقت کنند که ما بدون دلیل به کارخانه ای که ۵۰ نفر در آن درآمد زایی می کنند اتهام نزنیم که تعطیل شود؛ اخیرا بویی که در سطح شهر پیچیده بوی پودر استخوان می باشد که طی جلساتی که با نماینده مردم بهار دکتر محمدعلی پورمختار و فرماندار بهار احسان قنبری داشتیم بارها مطرح کردیم و تاکید داشتیم که هرچه سریعتر این مشکل را پیگیری و برطرف کنند.

* فیض الهی گفت : در اجاره بهاء منازل مسکونی بنگاه داران نقش بسزایی دارند و به زودی قرار است جلسه ای با آنان در این رابطه برگزار کنیم ولی برخی از مالکین هم از اوضاع بد اقتصادی سوء استفاده می کنند و قیمت های سرسام آوری را برای فروش یا اجاره پیشنهاد می کنند.

* فیض الهی گفت : وسیله ایاب ذهاب برای نماز جمعه در ماه رمضان به عهده ما بود ولی بعد از رمضان به عهده ستاد نماز جمعه می باشد . و آنان موظف هستند تا وسیله نقلیه عمومی را برای شرکت کنندگان نماز جمعه محیا کنند.

* وی ادامه داد : یکی دیگر از اقدامات شورای شهر احداث پارک بانوان بود که با همکاری شهرداری توانستیم زمین مناسبی را خریداری کنیم و در حال حاضر در دست تاسیس می باشد تا در آینده یک مرکز فرهنگی تفریحی برای بانوان شهر باشد.

امر به معروف و نهی از منکر را احیاء کنیم.

* در چهارمین نشست امور اجتماعی کمیته بانوان حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی محمودی مسئول تربیت تعالی ناحیه بهار و امام جماعت مسجد سیدالشهداء ایراد کرد : ما باید پای صحبت های مسئولین هیئت امنا بنشینیم و علت عدم همکاری آنان را در زمینه برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی در مساجد جویا شویم؛ بعضی از این مسئولین هیئت امنا مسجد را از دست خدا هم گرفته اند و در بعضی از کجاها نیز حق با آنان است، در طی جلساتی که با بعضی از این مسئولین داشتم اظهار می کردند که برخی از افراد از آن ها درخواست نا به جا دارند و یا اینکه بعضی از مسائل شرعی در مساجد رعایت نمی شود.

* حجت الاسلام والمسلمین محمودی اظهار داشت : در عهد نامه رسم و رسومات غلط ما همه ی رسومات نادرست که ریشه از چشم و همچشمی دارد از قبیل مجالس عقد و عروسی، شیربهای سنگین، مهریه بالا، سیسمونی بچه، جشن تولد و... را مطرح کرده بودیم
که خوشبختانه در بحث اموات مثمر ثمر بوده و مردم استقبال زیادی کردند، و برای فرهنگ سازی جامعه قدم اول اینست که از خودمان شروع کنیم.

* حجت الاسلام والمسلمین محمودی ادامه داد : خواص جامعه ما کسانی هستند که تریبون در دست آنهاست و مورد تائید یک عده هستند و ما انتظار داریم این افراد در فرهنگ سازی جامعه قدم بردارند، درد امروز جامعه ما و رهبر انقلاب اسلامی اینست که خواص از فرمان رهبری سرپیچی می کنند.

* محمودی افزود : امروزه یکی از آسیب هایی که در جامعه موج می زند بحث ناامیدی و بی تفاوتی بین مردم است و مردم جامعه ما نسبت به تمام مسائل بی اهمیت شده اند و نسبت به هرگونه خلاف، دزدی، اختلاس، بدحجابی، و... دلسرد شده اند و اگر ما روحانیت پای منبرها و جلسات این موضوعات را مطرح نکنیم خائن هستیم و به مردم بهار خیانت کرده ایم.

* محمودی گفت : اگر روحانی بدون سروصدا فقط برای ادای نماز به مسجد می رود پیش خدا مسئول است؛
الان بحث بدحجابی در بهار بیداد می کند وقتی یک سلبریتی بی سواد در فضای مجازی می گوید کجای قرآن در مورد حجاب صحبتی شده؟
وظیفه ما چیست؟ تو باید سواد خودت را بالا ببری و قطعا سوره نور را قرائت نکرده ای که خداوند متعال لعنت می کند کسی را که اینگونه جامعه را به هم می زند.

* حجت الاسلام والمسلمین عنوان کرد : متولیان فرهنگی جامعه ما روحانیون، دانشگاه ها، آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و... کوتاهی کردند اگر کوتاهی نمی کردند این اوضاع جامعه ما نبود.

* وی افزود : مسئله دین یک خطر جدی می باشد و مسئله اقتصاد هم به آن اضافه شده امروزه روابط دختر و پسر عادی شده و این معضلات اجتماعی حاصل فضای مجازی، تلگرام، اینستاگرام، واتساپ و... است فضای مجازی یک چاقوی دو طرفه ی تیز است که اگر کسی سواد استفاده از آن را نداشته باشد به بی راهه کشیده خواهد شد.

* او گفت : بسیاری از مشکلات ما به مسئله ازدواج جوانان برمی گردد که با سختگیری های بی جای خانواده ها باعث شده سن ازدواج بالا برود وقتی خانواده ای حاضر نیست از مهریه سنگین صرف نظر کند باعث ایجاد این مشکلات می شود. بسیاری از این استرس ها و اضطراب ها حاصل رسم و رسومات غلط است که همانند سرطان جامعه را فرا گرفته و شادی و نشاط را از بین برده است.

تشکیل کمیته های مختلف زنان در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی

* در ادامه این نشست عضو شورای شهر بهار یدالله ادیب ایراد کرد : مردان خدا باید برای رفاه مردم فکر کنند و طرح درازمدت و کوتاه مدت داشته باشند و طرح هایی ارائه دهند که قابلیت اجراء شدن داشته باشد؛ تمامی پست ها و مسئولیت ها یک امانت موقتی در دستان ماست و هر کسی که مسئولیتی بر عهده دارد نباید در انجام وظایف خود کوتاهی کند.

* یدالله ادیب در مورد تشکیل کار گروه های بانوان و خانواده و همچنین در مورد تشکیل کمیته های مختلف عنوان کرد : برای کاهش آسیب های اجتماعی و پیگیری مشکلات شهری و مردمی قرار است کمیته های مختلفی تشکیل بدهیم برخی از این کمیته ها به شرح ذیل است:
▪️کمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی
▪️کمیته اشتغال کسب و کار خانگی
▪️کمیته ورزش و نشاط اجتماعی
▪️طرح جامع سلامت زنان شهرستان (ندای سلامت)
▪️برپایی نشست های تخصصی ویژه زنان
▪️طرح تشکیل شرکت های تعاونی بانوان
▪️طرح نشست شوراهای شهری و روستایی برای بررسی مشکلات
▪️طرح ارزیابی عملکرد فرمانداری
▪️طرح شبکه سازی خیریه ها و سازمان های مردم نهاد
▪️راه اندازی سامانه بانک اطلاعاتی زنان شاخص شهرستان

فردوس نبی پور

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • باهارلی :
  در تاریخ ۲۹ خرداد ۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
  اقای شهردار بو اسدی نمه ویریب شهرداریه و باهارین مخلوقینه که 32 میلیارد ایستری؟؟
 • همشهری :
  در تاریخ ۱۲ تیر ۹۸ ساعت ۱۰:۲۲
  باید یقه مسئولین قبلی که ارتباط مستقیم در این قضیه داشتند و با ندانم کاری این مشکلات رو پیش آوردند.. گرفت...
  اگر مدعی العمومی در این شهر هست به داد این ندانم کارهای مسئولینی که این گند رو به بار آوردند باشد....به خدا ظلم به مردم شریف بهار تا کی...
 • حق :
  در تاریخ ۳۰ تیر ۹۸ ساعت ۱۴:۴۵
  اقا نگذاشتید پروژه پیش بره و تکمیل بشه به بنده خدا خسارت زدید حقم داره ازتون خسارت بگیره.این پروژه بهترین پروژه غرب کشور بود که خیانتی شد و نگذاشتن این پروژه پیش برود.حیف و صد حیف حیف .
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر