شهرستان بهار

شهرک صنعتی 2 لاله‌جین راه‌اندازی می‌شود/ سفال همچنان درگیر مشکل بسته‌بندی

شناسه خبر: ۸۸۰۴
شهرک صنعتی 2 لاله‌جین راه‌اندازی می‌شود/ سفال همچنان درگیر مشکل بسته‌بندی

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لاله‌جین با بیان اینکه به زودی شرکت شهرک‌های صنعتی شهرک صنعتی 2 لاله‌جین را راه‌اندازی می‌کند گفت: این شهرک در مرحله انجام کارهای قانونی قرار دارد.

به گزارش نشاط شهر، محمدرضا قادری امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس با اشاره به سالگرد جهانی شدن لالهجین اظهار کرد: طی روز گذشته و امروز ویژه برنامهای تحت عنوان «شب فیروزهای» در لالهجین برگزار شد.

وی با بیان اینکه از جهانی شدن لالجین در افزایش زیرساختهای گردشگری این شهر تاثیر زیادی داشت بیان کرد: پیادهراهسازی، آسفالتریزی و مبلمان شهری لالهجین به وضعیت خوبی رسیده و به مرور نیز وضعیت بهتر خواهد شد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری لالهجین با بیان اینکه طی سالهای قبل شاهد افزایش صادرات سفال بودیم بیان کرد: امسال با رکود صادرات مواجه هستیم که امیدواریم این وضعیت تا پایان سال بهبود یابد.

وی با بیان اینکه با کاهش صادرات، بازار داخلی کشش فروش این همه تولیدات داخلی را ندارد گفت: صادرات باید حتماً افزایش یابد تا کارگاهها دچار مشکل نشوند.

با بیان اینکه لالهجین قبل از جهانی شدن دارای 724 کارگاه بود که اکنون به بیش از یکهزار کارگاه رسیده است گفت: هنوز مردم خواستار ایجاد کارگاه هستند بنابراین یک زمین 10 هکتاری برای واگذاری و تبدیل به کارگاه در نظر گرفته شده است.

قادری با بیان اینکه به زودی شرکت شهرکهای صنعتی شهرک صنعتی 2 لالهجین را راهاندازی میکند افزود: این شهرک در مرحله انجام کارهای قانونی قرار دارد.

وی یکی از مشکلات سفال را بستهبندی عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه قیمت تمام شده با بستهبندی افزایش مییابد، خود خریدار نیز تمایلی به بستهبندی شکیل ندارد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری لالهجین اضافه کرد: تعدادی از کارگاهها بدون بستهبندی تولیدات خود را بیرون نمیدهند اما همین هم باید مورد استقبال خریداران قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه بستهبندی سفال هنوز با جعبههای تخم مرغ انجام میشود گفت: بخش خصوصی اگر در حوزه بستهبندی سفال وارد شود، ما هم از نظر تسهیلات کمک میکنیم اما خریدار نیز باید نسبت به بستهبندی رغبت نشان دهد.

انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر