شهرستان بهار

زیرساخت برپایی موکب‌ها فراهم شود

شناسه خبر: ۸۹۳۵
زیرساخت برپایی موکب‌ها فراهم شود

مسوول کمیته مردمی ستاد اربعین حسینی با بیان اینکه زیرساخت لازم در برپایی موکب‌ها فراهم شود گفت: دستگاه‌های حاکمیتی باید در این زمینه ورود کنند.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، علی بقایی بعد از ظهر امروز در ستاد اربعین استان با بیان اینکه باید برای استقرار موکبها مکان مناسبی برای آن تعریف شود اظهار کرد: دستگاههای حاکمیتی باید زیرساخت لازم را فراهم کنند.

وی گفت: امسال تمرکز خوبی در شهر مریانج به عنوان پایانه موقت اربعین ایجاد شده است اما دیگر ایستگاهها نیز نباید فراموش شوند.

مسوول کمیته مردمی ستاد اربعین حسینی با بیان اینکه برخی از ایستگاهها مشکل سرویس بهداشتی و حمام دارند و باید به این موضوع توجه کرد افزود: همدان میزبان زائران خارجی سه کشور است که میطلبد در تامین سوخت و اسکان تدابیر لازم اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه در برخی مجتمعهای خدماتی هزینهای برای سرویس بهداشتی دریافت میشود که زیبنده استان نیست در ادامه سخنانش بر استفاده از ظرفیت رسانههای سراسری برای انعکاس حجم بالایی از اخبار اربعین تأکید کرد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی همدان نیز با اشاره به اقدامات کمیته بهداشت و درمان اظهار کرد: در ایام اربعین تیم بهداشت و درمان استان در شهر مریانج مستقر میشود.

حبیب معصومی با بیان اینکه در شهر مریانج یک درمانگاه و دو داروخانه شبانهروزی فعالیت خواهند داشت گفت: درمانگاه شهر جورقان نیز تا ساعت 23 فعال است و علاوه بر آن آمبولانس نیز در این دو شهر مستقر خواهد بود.

وی با اشاره به استقرار بیمارستان صحرایی بسیج جامعه پزشکی استان در میدان فرودگاه افزود: در ورودی شهر بهار نیز آمبولانس مستقر میشود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی همدان با بیان اینکه بیمارستان بعثت، سینا، ارتش و آتیه در این ایام آمادهباش هستند گفت: ساعت ورود و خروج قطار همدان دریافت شده و طبق آن نیروهای امدادی مستقر میشود اما لیستی از قطار ملایر در دسترس نیست.

وی با اشاره به اینکه نظارت بهداشتی بر طبخ غذا در موکبها مورد توجه است افزود: حضور خودروی آتشنشانی در ورودی شهر مریانج لازم است تا در صورت آتشسوزی به موقع اطفاء حریق صورت گیرد.

معصومی به اعزام نیروهای بهداشت و درمان به مرزهای خسروی و مهران اشاره کرد و گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت باید 6 آمبولانس با 12 نفر نیرو از استان به مرز اعزام شود.

وی با بیان اینکه 25 نفر در قالب گروه مراقبت محیط اعزام میشوند افزود: هشت نفر از نیروها به کشور عراق اعزام خواهند شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی همدان با اشاره به اعزام 19 نفر شامل بهیار، پرستار و پزشک به مرزهای استان خاطرنشان کرد: بالگرد امداد و نجات اورژانس نیم ساعت قبل از طلوع آفتاب و نیم ساعت بعد از غروب آفتاب آماده باش است.

60 سرویس بهداشتی موقت در پایانهها مستقر میشود

مصطفی پناهنده؛ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جادهای استان همدان نیز اظهار کرد: 60 سرویس بهداشتی موقت در پایانهها مستقر میشود.

علیمردان طالبی؛ مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان نیز بیان کرد: متاسفانه برخی از دستگاهها نسبت به تکالیف ارائه شده پاسخگو نیستند.

وی با بیان اینکه همدان معین منطقه 19 تهران در حوادث انتخاب شده است گفت: برخی از ایستگاههای صلواتی در مکانهای خطرناک مستقر میشوند که میطلبد ایمنی مناطق از اداره آتشنشانی استعلام شود.

مسوول ستاد مردمی ستاد اربعین حسینی نیز با بیان اینکه اساس کار در اربعین مردم هستند و نباید وجه مردمی را از بین برد اظهار کرد: اگر مشکلاتی در برپایی موکبها توسط مردم وجود دارد باید از سوی مسوولان زیرساختهای لازم فراهم شود.

برپایی چهار موکب توسط اوقاف

حاجی رضازینالعابدینی؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان از برپایی چهار موکب در اربعین حسینی خبر داد و گفت: همدان معین استان سیستان و بلوچستان در مرز میرجاوه است و خدماترسانی انجام میشود.

وی درخواست مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان در کمکرسانی به آشپزخانه مرکزی را قبول کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان نیز اظهار کرد: باوجود تلاشهای صورت گرفته اما دغدغههایی وجود دارد که هنوز رفع نشده است.

علی فکری با اشاره به اینکه اقدامات صورت گرفته در شهر مریانج پاسخگوی نیازها نیست و زیرساختها به موازات این شهر انجام نمیشود گفت: پیاده کردن مسافران در بلوار اصلی مسیر همدان به کرمانشاه دغدغه است و ایمنسازی آنجا و نصب نیوجرسی حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه مشکل آسفالت، تعبیه برج نوری و نصب تابلوها از موضوعات مورد توجه است افزود: در حال حاضر تردد خودروها تغییر کرده و بخشی از مسافران در سهراهی شهرک فرهنگیان مردد هستند که امیدوارم نصب تابلوها راهنمایی مورد توجه باشد.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان نیز با اشاره به اینکه نصب اقلام تبلیغاتی و سیاهپوش کردن استان از امروز انجام میشود اظهار کرد: نصب تابلوهای جهتنما در برخی معابر در دستور کار است.

وحید علیضمیر با بیان اینکه تعریض مسیر پل غدیر را در دستور کار داریم گفت: تعبیه باکس زباله و استقرار ماشین آتشنشانی در شهر مریانج در دستور کار است.

مشکل تامین قیر برای آسفالت شهر مریانج

وی با اشاره به اینکه برای آسفالت شهر مریانج با مشکل تهیه قیر و آسفالت مواجه هستیم و اگر تامین شود کار انجام میدهیم افزود: 500 تن آسفالت برای آنجا نیاز است اما مشکل تامین را داریم.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان با بیان اینکه دستگاه پخش آسفالت آماده است و اگر قیر تامین شود آنها را به کار خواهیم گرفت گفت: ماشینآلات شهرداری از چهارشنبه به کربلا میروند، 80 نفر نیروی انسانی، جمعآوری زباله این شهر را برعهده دارند.

رئیس پلیس راه استان همدان نیز با بیان اینکه پنج شنبه هفته گذشته در برخی از محورها با واژگونی 20 خودرو مواجه بودیم اظهار کرد: خط کشی، نصب نیوجرسی و... در جادهها بسیار مورد توجه است.

رضا عزیزی با اشاره به اینکه در ایستگاه شهیدزارعی خاکبرداری انجام شده که میطلبد نصب نیوجرسی مورد توجه باشد گفت: خودروهای ون ایمنی لازم برای تردد در جادهها و رفتن به مرز را ندارند و باید جلوی آنها را گرفت.

وی با اشاره به اینکه برخی از رانندگان خودروهای ادارات توانایی تردد در جادهها را ندارند افزود: در ایام اربعین گرفتن تست اعتیاد رانندگان وسایل نقلیه باید مورد توجه باشد.

فعالیت 12 پایگاه امداد و نجات در جادهها

نمایندهای از جمعیت هلالاحمر همدان نیز با بیان اینکه 12 پایگاه امداد و نجات در جادهها فعالیت خواهند کرد اظهار کرد: تجهیزات این پایگاهها بررسی شده و از امروز آماده خدمات هستند.

عرفی با بیان اینکه استان همدان معین استان کرمانشاه و ایلام در امداد و نجات شناخته شده است گفت: از 23 مهرماه عملیات آغاز میشود و دو تیم واکنش سریع به صورت 24 ساعته مستقر و آماده خدماترسانی هستند.

وی به طرح توسعه پایگاه امداد و نجات گردنه اسدآباد اشاره کرد.

مدیرکل راه آهن غرب کشور نیز اظهار کرد: به منظور آسانسازی تردد زائران اربعین حسینی، راه آهن همدان به عنوان پسکرانه منطقه غرب کشور انتخاب شده و مسافران اربعین از طریق این راهآهن به غرب کشور دسترسی پیدا میکنند.

توزیع روزانه یک هزار پرس غذای گرم در ایستگاه راهآهن همدان

سعید ابراهیمنژاد خاطرنشان کرد: در ایستگاه راهآهن همدان موکبی ایجاد و روزی هزار پرس غذای گرم به زائران توزیع خواهیم کرد که البته توزیع صبحانه نیز در برنامه است.

وی با اشاره به اینکه باید 10 اتوبوس از مریانج زائران را به ایستگاه راهآهن منتقل کند گفت: مسافرانی که بلیت ندارند به ایستگاه مراجعه نکنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان همدان نیز با استقرار 16 موکب از استان همدان در کربلا خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر موکب خدامالزهرا در کربلا مستقر شده و آماده ارائه خدمات است.

محمدعلی بادامی با اشاره به اینکه مرز خسروی متوقف شده و امکان دوباره حرکت وجود ندارد گفت: دو موکب قرار بود در مرز خسروی مستقر شود که دیگر منتفی شده و به داخل استان انتقال مییابد.

وی بیان کرد: هشت موکب در داخل استان راهاندازی میشود.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری نیز با بیان اینکه کمیتهها زحمات زیادی میکشند اما بازتاب آن صفر است اظهار کرد: باید گزارشنویسی و اطلاعرسانی در دستور کار باشد.

احسان شهابی با بیان اینکه وضعیت سرویس بهداشتی در اسدآباد خوب نیست، خواستار توجه به رفع این مشکل شد و گفت: در مجتمعهای خدماتی مبلغی در استفاده از سرویس بهداشتی دریافت نخواهد شد و جایگاههای سوخت نیز وضعیت خوبی دارند.

وی نظارت بر مراکز ارائه اغذیه و خوراکی را لازم دانست و افزود: در این مراکز با ورود تعزیرات حکومتی مواد خوراکی فاسد کشف شده است.

نیاز به ایجاد 100 سرویس بهداشتی

فرماندار همدان نیز تعداد سرویس بهداشتی در شهر کافی ندانست و اظهار کرد: 60 سرویس بهداشتی در ورزشگاه حاجیبابایی مستقر شده که اکثرا متعلق به خانمهاست.

حسین افشاری با بیان اینکه 150 سرویس بهداشتی نیاز بود که بخشی تامین شده است گفت: 100 سرویس بهداشتی نیاز است و احتمالا در تامین آنها با مشکل مواجه خواهیم بود.

حمزه عبدکوند؛ فرماندار اسدآباد نیز از برپایی هفت ایستگاه صلواتی در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: در برگشت زائران 30 هزار پرس غذای گرم در اسدآباد توزیع خواهد شد.

احمد حیدری؛ معاون فرماندار فامنین نیز از برپایی پنج موکب در این شهرستان و یکی در کربلا خبر داد و افزود: 90 منزل مسکونی، ورزشگاه، سوله و ... برای ارائه خدمات آماده هستند.

رئیس ستاد اقامه نماز نیز با بیان اینکه سفر کربلا برای اقامه نماز است و باید جایگاه این واجب الهی را مورد توجه قرار داد اظهار کرد: جانمایی نمازخانهها در ایستگاهها در دستور کار باشد و نمازخانههای بین راهی نیز باز باشند.

وی استقرار ائمه جماعات در موکبها و توزیع بستههای فرهنگی را مهم دانست.

انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر