شهرستان بهار

مدیر جهاد کشاورزی بهار :

۲۰۰ تن بذر جو بین کشاورزان شهرستان بهار توزیع خواهد شد

شناسه خبر: ۸۹۷۱
 ۲۰۰ تن بذر جو بین کشاورزان شهرستان بهار توزیع خواهد شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار از آغاز کشت محصولات پاییزه در شهرستان بهار خبر داد و گفت: ۲۰۰ تن بذر جو بین کشاورزان شهرستان بهار توزیع خواهد شد.

به گزارش نشاط شهر، هوشنگ کرمی در گفتگو با خبرنگر مهر عنوان کرد: شهرستان بهار دارای ۸۳ هزار هکتار اراضی آبی و دیم است که با فرا رسیدن پاییز، کشت پاییزه محصولات در مناطق تحت کشت شهرستان بهار آغاز می شود و عمده ترین محصولات کشت شده در این مزارع شامل گندم و جو کلزا و سیر است.

وی برنامه کشت غلات پائیزه را حدود ۵۶ هزار هکتار شامل گندم آبی و دیم و جو آبی و دیم اعلام کرد و افزود: در حال حاضر عملیات آماده سازی اراضی و کشت در مزارع دیم آغاز شده و نهادههای مورد نیاز شامل کود و بذر در حال توزیع است و برای توزیع نهادهها مراکز جهاد کشاورزی تابعه و عاملان مجاز توزیع نهاده ها آمادگی لازم را دارند.

کرمی یادآور شد: همچنین یک هزار و ۸۲۰ تن انواع کودهای شیمیایی و ۹۰۰ تن انواع بذور گندم آبی و دیم و ۲۰۰ تن بذر جو میان کشاورزان شهرستان توزیع خواهد شد.

وی اظهار داشت: امسال تعداد ۱۲ نفر کارشناس ناظر در ۳ مرکز جهاد کشاورزی تابعه و ستاد شهرستان بهار کار نظارت بر مراحل کاشت، داشت و برداشت محصولات پاییزه را به عهده خواهند داشت.

کرمی اضافه کرد: شهرستان بهار با دارا بودن ۳ مرکز جهاد کشاورزی کار خدمات رسانی به بخش کشاورزی و نظارت بر عملیات کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی را انجام می دهد.

وی در پایان با توجه به اهمیت بذر در افزایش تولید محصولات از کشاورزان خواست از بذور اصلاح و ضد عفونی شده که توسط مراکز مجاز اتحادیه تعاونی روستائی و تعاونی های تولید تهیه شده استفاده کنند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر